Näyttelytuloksia 2020:


Tulokset  2000; 2001;2002;2003; 2004; 2005; 2006; 2007; 2008; 2009; 2010; 2011; 2012; 2013; 2014; 2015; 2016; 2017; 2018; 2019; 2020;

Ilmoita puuttuvia tai korjattavia tuloksia Mirja Parkkoselle.


Sastamala 27.9.2020. Tuomarina Juha Putkonen.

Musta & Ruskea; Urokset:
Mylegend Magic Words JUN ERI 1 SA PU 2 SERT
Ch Tempore By The Way VAL ERI 1 SA PU 1 ROP
Nartut:
Sweetie-Pie Honolulu NUO ERI 1
Tempore Live Journal NUO ERI 2

Muut värit; Uros:
Baileydream's Hombre JUN ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Narttu:
Angelika Goldie Moravia NUO ERI 1 SA PN 1 SERT VSP

Valkonen; Urokset:
Pasifixin Lumi Hessu AVO ERI 1 SA PU 2 SERT FI MVA
Ch Lecibsin Fill The Bill VET ERI 1 SA PU 1 ROP ROP-VET.
Narttu:
Abby Von Den Weissen Herzögen AVO ERI 1 SA PN 1 SERT VSP


Hyvinkää NORD 27.9.2020. Tuomarina Sari Holopainen.

Musta & Ruskea; Urokset:
Candybay's Zay'n Make My Day AVO ERI 1
Ch Old Harbor's Haters Gonna Hate AVO ERI 2
Nartut:
Vil Meerom Doris PEK 1 KP ROP-PENTU
Cadinan Stara AVO ERI 2
Ch Ticapon Little Love AVO ERI 1 SA PN 4
Ch Basnauz Black Brie VAL ERI 4
Ch Tempore Ten Yards VAL ERI 3
Ch Tempore Trivia Quiz VAL ERI 2 SA PN 2 NORD VARA-SERT
Ch Vil Meerom Åddny Ådessa VAL ERI 1 SA PN 1 NORD SERT ROP
Ch Basnauz Black Pearl VET ERI 1 SA PN 3 ROP-VET.

Muut värit; Urokset:
Tirhan Wicken Bonhunt PEK 1
Cadinan Efendi JUN ERI ERI 2 SA PU 2 VARA-SERT NORD VARA-SERT
Heldalan Ä-Mesi JUN ERI 1 SA PU 1 SERT NORD SERT ROP
Nevastar Bonaparte JUN EH 3
Nartut:
Adalmiinavilmeerom JUN EH 1
Candybay's Doris Day JUN EH 2
Ch Candybay's Översöt Ancelina AVO ERI 1 SA PN 4
Ch Candybay's Tender Dayzee VAL ERI 1 SA PN 1 NORD SERT VSP
Ch Ticapon Makes Me Smile VAL ERI 2 SA PN 2 NORD VARA-SERT
Ch Candybay's Extreme Tancute VET EVA
Ch Tirhan Supergirl VET ERI 1 SA PN 3 ROP-VET.


Hyvinkää 20.9.2020. Tuomarina Anneli Pukkila.

Musta & Ruskea; Uros:
Mylegend Magic Words JUN ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
Nartut:
Vil Meerom Doris PEK 1 KP ROP-PENTU
Cadinan Aada JUN ERI 1
Cadinan Stara AVO ERI 2
Ticapon Little Love AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP FI MVA

Muut värit; Urokset:
Vortex Wind Fabulous Freddie JUN ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Cadinan Sunrise VET ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT VSP-VET.
Nartut:
Adalmiinavilmeerom JUN ERI 1 SA PN 3 VARA-SERT
Grand Matador Bambina VET ERI 2 SA PN 2 SERT
Ch Tirhan Supergirl VET ERI 1 SA PN 1 VSP ROP-VET.


Lahti 19.9.2020. Tuomarina Satu Ylä-Mononen.

Musta & Ruskea; Urokset:
Mylegend Magic Words JUN ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT
Ramovet's Echinococcus NUO ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
Nartut:
Vil Meerom Doris PEK 1 KP ROP-PENTU
Cadinan Aada JUN ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT
Tempore Live Journal NUO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP

Muut värit; Urokset:
Aizens Treasure Of My Heart AVO EH 2
Pienenpolun Nuutti AVO EH 1
Nartut:
Adalmiinavilmeerom JUN ERI 1
Damirazin Jalokivien Kruunu NUO EH 1
Ch Kotapihan Freya AVO ERI 1 SA PN 2
Ch Leniences Oneida VET ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET.


Tuusniemi 19.9.2020. Tuomarina Annukka Paloheimo Segersven.

Musta & Ruskea; Urokset:
Pienenpolun Mister Musta Ritari JUN ERI 1
Ch Kasper VET EH 1
Narttu:
Obisan Sinna JUN EH 1

Muut värit; Urokset:
Baileydream's Houdin JUN EH 2
Pienenpolun Komistus JUN ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Lari AVO ERI 1
Ch Metsäkaarteen Sulo Elämän Valo VAL ERI 1 SA PU 2
Nartut:
Cadinan Elfrida JUN H
Pienenpolun Flying Fireball JUN ERI 1 SA PN 1 SERT VSP
Peggy NUO ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT
Lumous AVO EH 1
Käpylä Pikku-Piika VET EH 1

Valkoinen; Narttu:
Kultasydän AVO H


Helsinki KV 13.9.2020. Tuomarina Irina Poletaeva.

Musta & Ruskea; Uros:
Mylegend Magic Words JUN ERI 1
Nartut:
Jetulan Kultahippu JUN EH 1
Tanssitassun Hula Hula NUO ERI 1 SA PN 1 SERT CACIB ROP

Muut värit; Urokset:
Pienenpolun Nuutti AVO EH 1
Ch Solvargens Be My Number One VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP
Nartut:
Candybay's Doris Day JUN EH 1
Ch Candybay's Översöt Ancelina AVO ERI 1 SA PN 2 VACA => CACIB
Ch Tirhan Travel Bug VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP
Grand Matador Bambina VET ERI 2 SA PN 4 SERT
Ch Tirhan Supergirl VET ERI 1 SA PN 3 ROP-VET.


Porvoo 12.9.2020. Tuomarina Kirsi Honkanen.

Musta & Ruskea; Urokset:
Ramovet's Echinococcus NUO ERI 1 SA PU 2 SERT
Ch Ramovet's Demodex VAL ERI 1 SA PU 1 ROP
Nartut:
Cadinan Aada JUN ERI 1 SA PN 3 SERT
Jetulan Lea JUN EH 2
Tempore Live Journal NUO ERI 1 SA PN 4 VARA-SERT
Cadinan Stara AVO EH 1
Ch Cadinan Ihanainen VAL ERI 1 SA
Ch Tempore Ten Yards VAL ERI 2 SA PN 1 VSP
Ch Cadinan Iki Ihana VET ERI 1 SA PN 2 ROP-VET.

Muut värit; Urokset:
Heldalan Ä-Mesi JUN ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
Vortex Wind fabulous Freddie JUN ERI 2 SA PU 2 VARA-SERT
Cadinan Sunrise VET ERI 1 VSP-VET.
Nartut:
Cadinan Zenobia NUO ERI 1 SA PN 3 SERT
Ch Tirhan Travel Bug VAL ERI 1 SA PN 1 ROP
Ch Tirhan Supergirl VET ERI 1 SA PN 2 ROP-VET.


Helsinki Kaivopuisto Erkkari 6.9.2020. Tuomarina Kimmo Mustonen.

Musta & Ruskea; Urokset:
Mylegend Magic Words JUN ERI 3
Noblefamily's Equinox JUN ERI 1 SA
Pienenpolun Mister Asterix JUN ERI 2
Tempore Coyote Ugly NUO ERI 1 SA PU 3 VARA-SERT
Ch Old Harbor's Haters Gonna Hate AVO EH 3
Tempore Aced It AVO ERI 2
Tirhan Elite Coupe AVO ERI 1 SA PU 1 SERT ROP FI MVA
Ch Mylegend Moonshine VAL ERI 3 SA PU 4
Ch Tempore Answer Is VAL ERI 2 SA
Ch Tempore By The Way VAL ERI 1 SA PU 2
Ch Black Berry Av Eas Garden VET ERI 2 SA
Ch Tempore Knows Best VET ERI 1 SA ROP-VET.
Nartut:
Tempore Sweet Justice PPEK 1 KP PN 1 ROP-PENTU (5-7 kk)
Vil Meerom Doris PEK 1 KP PN 2
Cadinan Aada JUN ERI 2
Noblefamily's Heathery Moor JUN ERI 3
Pienenpolun Lady Domino JUN EH
Pienenpolun Lady Mini JUN ERI 1 SA
Vil Meerom Cicciolina JUN ERI 4
Cadinan Stara AVO ERI 2 SA PN 3 VARA-SERT
Pienenpolun Lady Bertha AVO ERI 1 SA PN 1 SERT VSP
Ch Basnauz Black Brie VAL ERI 2 SA PN 4
Ch Pienenpolun Lady Fasupala VAL ERI 1 SA PN 2
Kasvattajaluokat:
Pienenpolun kennel KAS 2 KP
Tempore kennel KAS 1 KP ROP-KASV.

Muut värit; Urokset:
Cadinan Emiiri JUN ERI 2
Heldalan Ä-Mesi JUN ERI 1 SA PU 4 VARA-SERT
Pienenpolun Mr Tommy JUN ERI 3
Pienenpolun Mister Sulo AVO ERI 3
Tirhan Absolut Santo AVO ERI 2
Tirhan Ultimate Avenger AVO ERI 1 SA PU 3 SERT FI MVA
Ch Tirhan Xtra Factor VAL ERI 1 SA PU 1 VSP
Ch Pienenpolun Pikku Kettu Vuk VET ERI 1 SA PU 2 VSP-VET.
Nartut:
Adalmiinavilmeerom JUN EH 2
Pienenpolun Blue Moon JUN ERI 1 SA SERT
Ch Kleintrouble My Sunbeam VAL ERI 3 SA
Ch Pienenpolun Daenerys VAL ERI 2 SA PN 4
Ch Pienenpolun Lady Candy Saga VAL ERI 4
Ch Tirhan Travel Bug VAL ERI 1 SA PN 2
Ch Tirhan New York Sour VET ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET.
Ch Tirhan Supergirl VET ERI 2 SA PN 3
Kasvattajaluokat:
Pienenpolun kennel KAS 2 KP
Tirhan kennel KAS 1 KP ROP-KASV.

Valkoinen; Urokset:
Ch Tempore Forever VAL ERI 1 SA PU 1 ROP
Ch Thomdy Dom's Dimanto VAL ERI 2 SA PU 2
Nartut:
Ch Jenkkin's Arctic Queen VET ERI 1 SA PN 1 VSP ROP-VET.
Ch Ralettes Schneemädchen VET ERI 2 SA PN 2


Joensuu 6.9.2020. Tuomarina Mari Lackman.

Musta & Ruskea; Urokset:
Pienenpolun Mister Musta Ritari JUN EH 1
Ch Basnauz Black Bernardo VAL ERI 1 SA PU 1 ROP

Muut värit; Urokset:
Lari AVO ERI 1
Ch Ticapon Made To Shine VAL ERI 1
Nartut:
Damirazin Jalokivien Kruunu JUN ERI 1
Peggy NUO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
Lumous AVO ERI 2
Ch Kotapihan Freya AVO ERI 1 SA PN 2
Ch Leniences Oneida VET ERI 1 SA PN 3 ROP-VET.

Valkoinen; Uros:
Damirazin Edustuskelpoinen AVO ERI 1
Nartut:
Kultasydän AVO EH 1
Lecibsin Tiptop VET ERI 1 SA PN 1 SERT ROP ROP-VET. FI MVA


Ruovesi 6.9.2020. Tuomarina Paavo Mattila.

Muut värit; Urokset:
Baileydream's Hombre JUN ERI 2 SA PU 2 VARA-SERT
Mairoos Karl Gustav JUN ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Nartut:
Krispesan Fia Fiorella PEK 1 KP ROP-PENTU
Zibacan Evil Kiss NUO ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT
Emmaboda Ucarina AVO ERI 1 SA PN 1 SERT VSP FI MVA

Valkoinen; Narttu:
Wild Orchidea AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP


Ristiina 5.9.2020. Tuomarina Tapio Kakko.

Musta & Ruskea; Urokset:
Pienenpolun Mister Asterix JUN ERI 1
Pienenpolun Mister Musta Ritari JUN EH 2
Ch Mylegend Moonshine VAL ERI 1 SA PU 1 VSP
Ch Black Berry Av Eas Garden VET ERI 1 SA PU 2 ROP-VET.
Nartut:
Vil Meerom Doris PEK 1 KP ROP-PENTU
Vil Meerom Cicciolina JUN ERI 1
Tanssitassun Hula Hula NUO ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT
Pienenpolun Lady Bertha AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP

Muut värit; Urokset:
Baileydream's Houdin JUN EH 1
Pienenpolun Mr Tommy JUN EH 2
Fantastyczny Perlowy Ogrod AVO EH 1
Pienenpolun Mister Sulo AVO EH 2
Tirhan Absolut Santo AVO EH 3
Ch Pienenpolun Pikku Kettu Vuk VET ERI 1 SA PU 1 VSP ROP-VET.
Ch Saxklein Mister Loyal Ronald VET ERI 2 SA PU 2
Nartut:
Adalmiinavilmeerom JUN EH 2
Järvihelmen Kevät Sade JUN EH 3
Pienenpolun Blue Moon JUN ERI 1
Lucy Z Temnych Noci NUO HYL
Zibacan Evil Kiss NUO ERI 1 SA PN 3 SERT
Ch Pienenpolun Lady Candy Saga VAL ERI 2 SA PN 2
Ch Tirhan Travel Bug VAL ERI 1 SA PN 1 ROP
Kasvattajaluokka:
Pienenpolun kennel KAS 1 KP ROP-KASV.

Valkoinen; Nartut:
Minhill's Annabella PEK 1
Wild Orchidea AVO EH 1


Seinäjoki 5.9.2020. Tuomarina Reino Korpela.

Musta & Ruskea; Uros:
Ukontuulen Myrskykiitäjä PEK 1 KP ROP-PENTU
Nartut:
Old Harbor's Just Do It NUO ERI 2 SA PN 3
Tempore Live Journal NUO ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT
Basnauz Black Lovisa AVO ERI 2 SA PN 4
Old Harbor's Harmony AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP FI MVA

Muut värit; Uros:
Baileydream's Fievel AVO ERI 1 SA PU 1 SERT VSP FI MVA
Nartut:
Krispesan Fia Fiorella PEK 1 KP ROP-PENTU
Damirazin Jalokivien Kruunu JUN ERI 1 SA
Tempore Brighton Belle NUO ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT
Emmaboda Ucarina AVO ERI 2 SA PN 3
Eswood Das Smuckstuck AVO EH 4
Heldalan Oreo To Millan AVO ERI 3 SA PN 4
Kotapihan Freya AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP FI MVA

Valkoinen; Nartut:
Emmaboda Åsmina JUN EH 2
Kurjenpolun Jewellery Jade JUN ERI 1
Ch Avaliinan Bethelia VAL ERI 1 SA PN 1 SERT ROP


Riihimäki KV 30.8.2020. Tuomarina Tarja Kallio.

Musta & Ruskea; Urokset:
Mylegend Magic Words JUN ERI 1
Pienenpolun Mister Asterix JUN EH 2
Ticapon News App NUO EH 1
Old Harbor's Haters Gonna Hate AVO ERI 1 SA PU 2 SERT VACA FI MVA
Ch Mylegend Moonshine VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB VSP
Ch Springlet Daycrusier VET ERI 1 SA PU 3 ROP-VET.
Nartut:
Ramovet's Fabella JUN ERI 1
Pienenpolun Lady Bertha NUO ERI 2
Tempore Live Journal NUO ERI 1 SA PN 2 SERT VACA
Ch Pienenpolun Lady Fasupala VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP

Muut värit; Urokset:
Vortex Wind Fabulous Freddie JUN ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
Sun-Power's Bt Mr Jaajo AVO ERI 1
Ch Ticapon Made To Shine VAL ERI 1 SA PU 2 CACIB C.I.B.
Nartut:
Krispesan Fia Fiorella PEK 1 KP ROP-PENTU
Pienenpolun Princess Daisy JUN ERI 1
Candybay's Översöt Ancelina AVO ERI 1 SA SERT FI MVA
Ch Pienenpolun Lady Candy Saga VAL ERI 4 SA
Ch Pienenpolun Lapin Timantti VAL ERI 3 SA PN 3
Ch Tirhan Jealous Sky VAL ERI 2 SA PN 2 VACA => CACIB C.I.B.
Ch Tirhan Travel Bug VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP
Ch Candybay's Extreme Tancute VET EH 2
Ch Tirhan Supergirl VET ERI 1 SA PN 4 ROP-VET.


Kauhava 16.8.2020. Tuomarina Tapio Kakko.

Musta & Ruskea; Nartut:
Korianmäen Zornitsa JUN ERI 1
Ch Pienenpolun Lady Pernilla VET H

Muut värit; Urokset:
Eswood Glücksbär JUN HYL
Ch Korianmäen Lord Lancelot VAL ERI 1
Nartut:
Krispesan Fia Fiorella PEK 1
Damirazin Jalokivien Kruunu JUN EH 1
Emmaboda Ucariina AVO ERI 2 SA PN 3 VARA-SERT
Korianmäen Silver Moon Queen AVO ERI
Kotapihan Freya AVO ERI 1 SA PN 2 SERT
Mäntyhavun Frutti AVO ERI 3
Mäntyhavun Önessa AVO ERI 4
Ch Zibacan Brave Heart VAL ERI 1 SA PN 1 ROP

Valkoinen; Uros:
Quidam Krisanda AVO ERI 1 SA PU 1 SERT ROP FI MVA
Nartut:
Emmaboda Åsmina JUN EH 2
Una Krisanda JUN ERI 1 SA PN 1 SERT VSP


Kajaani 15.8.2020. Tuomarina Annaliisa Heikkinen.

Musta & Ruskea; Urokset:
Pienenpolun Mister Asterix JUN EH 1
Ch Mylegend Moonshine VAL ERI 1 SA PU 1 VSP
Tempore Gotta Feeling VET EH 1
Nartut:
Lapin Neidon Niiskuneiti JUN EH 1
Pienenpolun Lady Bertha AVO ERI 1
Ch Tempore Extreme Ops VET ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET.

Muut värit; Urokset:
Pienenpolun Hemmo JUN EH 1
Ginger Joe Visada Kartu AVO ERI 1 SA PU 3 SERT FI MVA
Ch Graubube Feingold VAL ERI 1 SA PU 2
Ch Metsäkaarteen Sulo Elämän Valo VAL ERI 2 SA PU 4
Ch Grand Master Alfred Little VET EH 2
Ch Pienenpolun Pikku Kettu Vuk VET ERI 1 SA PU 1 VSP ROP-VET.
Nartut:
Kevätpälvi PEK 1
Cadinan Elfrida JUN EH 2
Pienenpolun Lady Punahilkka JUN ERI 1 SA PN 2 SERT
Peggy NUO ERI 1 SA PN 4
Pienenpolun Lady Wolf AVO ERI 1 SA PN 3 VARA-SERT
Ch Zibacan Brave Heart VAL ERI 1 SA PN 1 ROP
Ch Laques Wanessa VET ERI 1 SA VSP-VET.
Kasvattajaluokka:
Pienenpolun kennel KAS 1 KP ROP-KASV.

Valkoinen; Uros:
Ch Lecibsin Thunderbolt VAL ERI 1 SA PU 1 ROP
Narttu:
Lecibsin Tiptop VET ERI 1 SA PN 1 SERT VSP ROP-VET.


Sodankylä 15.8.2020. Tuomarina Hannu Talvi.

Musta & Ruskea; Uros:
Tunturitähden Kaamoksen Kulkija JUN EH 1

Muut värit; Uros:
Graubube Udo Uber Alles JUN EH 1
Narttu:
Lapintähti Shocking Pink AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP FI MVA

Valkoinen; Narttu:
Lumitarinan Diivan Kuiskaus AVO H


Isokyrö 2.8.2020. Tuomarina Hannu Talvi.

Musta & Ruskea; Nartut:
Korianmäen Zornitsa JUN EH 1
Ch Pienenpolun Lady Pernilla VET ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET.

Muut värit; Urokset:
Mairoos Karl Gustav JUN ERI 1 SA PU 4
Baileydream's Fievel AVO ERI 2 SA PU 2 VARA-SERT
Mc Quinn's I Took The Prize AVO ERI 1 SA PU 1 SERT ROP FI MVA
Ch Korianmäen Lord Lancelot VAL ERI 1 SA PU 3
Nartut:
Eswood Hilde Die Wilde JUN ERI 2
Ikimuiston Gutaliina JUN EH 3
Zibacan Evil Kiss JUN ERI 1 SA PN 4
Emmaboda Ucarina AVO ERI 2 SA PN 2 VARA-SERT
Eswood Feine Kleine Myrna AVO ERI 1 SA PN 1 SERT VSP
Korianmäen Silver Moon Queen AVO ERI 3
Mäntyhavun Önessa AVO ERI 4
Ch Zibacan Brave Heart VAL ERI 1 SA PN 3

Valkoinen; Uros:
Wildandfree Snowball Porthos JUN ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
Nartut:
Emmaboda Åsmina JUN ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
Kurjenpolun Jewellery Jade JUN EVA


Pori KV 1.8.2020. Tuomarina Goran Gladic.

Musta & Ruskea; Urokset:
Pienenpolun Mister Asterix JUN ERI 1 SA PU 3 VARA-SERT
Ticapon News App NUO ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB ROP
Ch Mylegend Moonshine VAL ERI 1 SA PU 2 VACA
Nartut:
Korianmäen Zornitsa JUN ERI 1 SA PN 4 VARA-SERT
Sweetie-Pie Honolulu NUO ERI 2
Tanssitassun Hula Hula NUO ERI 1 SA PN 2 SERT VACA
Tempore Live Journal NUO ERI 3
Ch Pienenpolun Lady Ninja VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP C.I.B.
Ch Pienenpolun Lady Pernilla VET ERI 1 SA PN 3 ROP-VET.

Muut värit; Urokset:
Heldalan Ä-Mesi JUN ERI 1 SA PU 4 SERT
Mairoos Karl Gustav JUN ERI 2
Vortex Wind Fabulous Freddie JUN ERI 3
Ch Graubube Meisterwerk VAL ERI 2 SA PU 3 VACA
Ch Ticapon Made To Shine VAL ERI 1 SA PU 2 CACIB
Ch Pienenpolun Pikku Kettu Vuk VET ERI 1 SA PU 1 ROP ROP-VET.
Nartut:
Krispesan Fia Fiorella PEK 1 KP ROP-PENTU
Candybay's Cream Crystal NUO ERI 2
Zibacan Evil Kiss NUO ERI 1 SA PN 4 VARA-SERT
Korianmäen Silver Moon Queen AVO ERI 2
Mäntyhavun Önessa AVO ERI 4
Pienenpolun Princess Sweet Honey AVO ERI 3
Ticapon Makes Me Smile AVO ERI 1 SA PN 3 SERT FI MVA
Ch Baileydream's Duffy VAL ERI 4
Ch Pienenpolun Lapin Timantti VAL ERI 3
Ch Tirhan Travel Bug VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP
Ch Zibacan Brave Heart VAL ERI 2 SA PN 2 VACA

Valkoinen; Uros:
Wildandfree Snowball Porthos JUN ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
Nartut:
Avaliinan Bethelia NUO ERI 1 SA PN 1 SERT CACIB ROP
Abby Von Den Weissen Herzögen AVO ERI 1


Seinäjoki 7.3.2020. Tuomarina Anneli Pukkila.


Musta & Ruskea; Urokset:
Pienenpolun Mister Asterix PEK 1 KP ROP-PENTU
Old Harbor's Just So Special JUN ERI 1 SA PU 4 VARA-SERT
Bilbo Vom Halmay NUO ERI 1 SA PU 2 SERT
Ch Mylegend Moonshine AVO EH 1
Ch Famenhoffin Dream Come True VAL ERI 1 SA PU 1 ROP
Ch Tempore Rocky Mountain VET ERI 1 SA PU 3 ROP-VET.
Nartut:
Korianmäen Zornitsa PEK 1 KP VSP-PENTU
Pienenpolun Lady Ronja AVO ERI 1
Ch Pienenpolun Lady Pernilla VET ERI 1 SA PN 1 VSP VSP-VET.

Muut värit; Urokset:
Pienenpolun Mister Sulo AVO EH 2
Ticapon Made To Shine AVO ERI 1 SA PU 2 SERT FI MVA
Ch Graubube Erst Kuss VET ERI 1 SA PU 1 ROP ROP-VET.
Nartut:
Damirazin Hehkuva Hopeahela JUN ERI 2
Korianmäen Yasmiina JUN H
Pienenpolun Lady Samettisilmä JUN EH 4
Pienenpolun Miss Pearl JUN ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT
Tempore Brighton Belle JUN EH 3
Emmaboda Ucariina AVO ERI 2 SA PN 3
Korianmäen Silver Moon Queen AVO ERI 4
Pienenpolun Lady Pikachu AVO ERI 3 SA PN 4
Talisman Goldmarie AVO ERI 1 SA PN 1 SERT VSP FI MVA
Ch Basnauz Bt Amalia VAL H
Ch Pienenpolun Lapin Timantti VAL EH 2
Ch Pienenpolun Nekkustiina VAL ERI 1 SA
Kasvattajaluokka:
Pienenpolun kennel KAS 1 KP ROP-KASV.


Jämijärvi 23.2.2020. Tuomarina Harto Stockmari. BIS-veteraanin valitsi Hannu Talvi.

Musta & Ruskea; Urokset:
Bilbo Vom Halmay NUO ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT
Ch Mylegend Moonshine VAL ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Nartut:
Korianmäen Zornitsa PEK 1 KP ROP-PENTU
Tempore Live Journal JUN ERI 1 SA PN 2 SERT
Pienenpolun Lady Rosita AVO ERI 1 SA PN 3 VARA-SERT
Ch Pienenpolun Lady Pernilla VET ERI 1 SA PN 1 VSP ROP-VET.

Muut värit; Urokset:
Leniences Zephyr NUO ERI 1 SA PU 4 VARA-SERT
Foxy Nose Ultra Sonic AVO ERI 1 SA PU 3 SERT FI MVA
Ch Korianmäen Lord Lancelot VAL ERI 1 SA PU 1 VSP
Ch Pienenpolun Pikku Kettu Vuk VET ERI 1 SA PU 2 ROP-VET. BIS 4-VET.
Nartut:
Korianmäen Yasmiina PEK 1 KP ROP-PENTU
Damirazin Jännä Juttu JUN ERI 1 SA PN 3 VARA-SERT
Pienenpolun Princess Sweet Honey NUO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
Ch Pienenpolun Lapin Timantti VAL ERI 1 SA PN 2

Valkoinen; Narttu:
Ch Ralettes Jugendliebe Lyyti VAL ERI 1 SA PN 1 ROP


Parkano 2.2.2020. Tuomarina Tanya Ahlman-Stockmari. BIS-veteraanin valitsi Leni Finne ja BIs-kasvattajan Reino Korpela..

Musta & Ruskea; Urokset:
Old Harbor's Just So Special JUN ERI 1 SA PU 4 VARA-SERT
Bilbo Vom Halmay NUO ERI 1
Ch Mylegend Moonshine AVO ERI 1 SA PU 3 SERT
Ch Famenhoffin Dream Come True VAL ERI 1 SA PU 2
Ch Tempore Rocky Mountain VET ERI 1 SA PU 1 VSP VSP-vET.
Nartut:
Korianmäen Zornitsa PEK 1
Sweetie-Pie Honolulu JUN EH 1
Tempore Live Journal JUN EH 2
Ch Lecibsin Tuuliviiri VAL H
Ch Pienenpolun Lady Pernilla VET ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET. BIS 3-VET.

Muut värit; Urokset:
Pienenpolun Mister Sulo AVO ERI 1 SA PU 3 SERT
Ch Korianmäen Lord Lancelot VAL ERI 1 SA PU 2
Ch Pienenpolun Pikku Kettu Vuk VET ERI 1 SA PU 1 ROP ROP-VET.
Nartut:
Korianmäen Yasmiina PEK 1
Damirazin Hehkuva Hopeahela JUN ERI 3
Damirazin Jännä Juttu JUN ERI 2 SA VARA-SERT
Pienenpolun Princess Sweet Honey JUN ERI 1 SA PN 4 SERT
Korianmäen Silver Moon Queen AVO EH 1
Ch Pienenpolun Lapin Timantti VAL ERI 1 SA PN 1 VSP
Ch Tirhan Jealous Sky VAL ERI 2 SA PN 2
Ch Tirhan Supergirl VET ERI 1 SA PN 3 VSP-VET.
Kasvattajaluokka:
Pienenpolun kennel KAS 1 KP ROP-KASV. BIS 2-KASV.

Valkoinen; Narttu:
Ch Ralettes Jugendliebe Lyyti VAL ERI 1 SA PN 1 ROP


Turku KV 26.1.2020. Tuomarina Valentinas Stiklius, Liettua.

Musta & Ruskea; Urokset:
Ticapon New App JUN ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT
Candybay's Zayn Make My Day AVO EH 2
Tempore Answer Is AVO ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB ROPFI MVA
Ch Springlet Daycrusier VET ERI 1 SA PU 3 VSP-VET.
Nartut:
Tempore Live Journal JUN ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT
Ch Lecibsin Tuuliviiri VAL ERI 2
Ch Vil Meerom Åddny Ådessa VAL ERI 1 SA PN 1 SERT CACIB VSP FI MVA
Puhtituulen Silkkiliina VET ERI 2 SA PN 4
Ch Tempore Name Game VET ERI 1 SA PN 3 ROP-VET.

Muut värit; Urokset:
Heldalan Ä-Mesi PEK 1 KP ROP-PENTU
Nevastar Bonapart JUN ERI 1 SA
Vil Meerom Brun Blazenko JUN EH 2
Tariquun O'Boy NUO ERI 1 SA
Steep Pom Jason AVO ERI 1 SA PU 4 SERT
Ticapon Made To Shine AVO ERI 2 SA VARA-SERT
Ch Baileydream's Aragorn VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP
Ch Graubube Meisterwerk VAL ERI 2 SA PU 2 VACA => CACIB
Ch Manzamas Spring Emperor VAL ERI 3 SA PU 3
Ch Tirhan Xtra Factor VAL ERI 4
Ch X-Boomer Von Zwergen König VAL ERI
Nartut:
Angelika Goldie Moravia PEK 1 KP VSP-PENTU
Damirazin Jännä Jonna JUN ERI 1 SA
Sun-Power's Misae De Sol JUN ERI 2
Candybay's Älva Elayne AVO ERI 2 SA PN 3 VARA-SERT
Ticapon Makes Me Smile AVO EH 3
Vortex Wind C'est La Beaute AVO ERI 1 SA PN 2 SERT VACA FI MVA
Ch Candybay's Tender Dayzee VAL ERI 2 SA
Ch Tirhan Jealous Sky VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP
Ch Candybay's Extreme Tancute VET ERI
Candybay's Famous Fay VET ERI 4
Ch Candybay's Moony Contessa VET ERI 3 SA
Ch Tirhan New York Sour VET ERI 1 SA PN 4 ROP-VET.
Ch Tirhan Supergirl VET ERI 2 SA
Ch Tytti VET ERI
Kasvattajaluokat:
Candybay's kennel KAS 2 KP
Tirhan kennel KAS 1 KP ROP-KASV.

Valkoinen; Urokset:
Damirazin Ilmetty Ilopilleri JUN ERI 1 SA PU 2 SERT
Ch Lecibsin Emmanuel VAL ERI 1 SA PU 3 CACIB
Ch Lecibsin Fill The Bill VET ERI 1 SA PU 1 VSP VSP-VET.
Nartut:
Ch Ralettes Jugendliebe Lyyti VAL ERI 1 SA PN 3 SERT CACIB FI MVA
Ch Lecibsin Theme Song VET ERI 2 SA PN 2
Lecibsin Tiptop VET ERI 3
Lecibsin True Lady VET ERI 4
Ch Ralettes Schneemädchen VET ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET.
Kasvattajaluokka:
Lecibsin kennel KAS 1 KP ROP-KASV.


Kajaani KV 12.1.2020. Tuomarina Karl-Erik Johansson, Ruotsi.

Musta & Ruskea; Urokset:
Cadinan Sisu AVO ERI 1 SA PU 3 SERT
Ch Mylegend Moonshine AVO ERI 2
Ch Basnauz Black Bernardo VAL ERI2 SA PU 2 VACA
Ch Leinikan Ainoa Adonis VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB VSP
Ch Sallaisen Mamman Mussukka VAL ERI 3
Nartut:
Pienenpolun Lady Ronja AVO ERI 1 SA PN 2 SERT VACA
Ch Pienenpolun Lady Ninja VAL ERI 2
Ch Ticapon Lots Of Love VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP
Ch Pienenpolun Lilla Milla VET ERI 1 ROP-VET.

Muut värit; Urokset:
Vortex Wind Skyval PEK 1
Vortex Wind Dream Winner JUN HYL
Graubube Liebe Roman NUO ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB ROP
Pienenpolun Mister Sulo NUO EH 2
Ch Emmaboda Wentzi VAL ERI 2 SA PU 4
Ch Pienenpolun Hurmuri VAL ERI 1 SA PU 2 VACA
Ch Pienenpolun Pikku Kettu Vuk VET ERI 1 SA PU 3 ROP-VET.
Nartut:
Graubube Tiffany JUN ERI 1 SA PN 2 SERT
Pienenpolun Lady Zerafiia JUN EH 3
Pienenpolun Nanna Di Luna JUN T
Zibacan Evil Kiss JUN ERI 2
Cotton Wings Key Of Heaven's Door NUO ERI 1 SA PN 4 VARA-SERT
Emmaboda Ucarina AVO ERI 1 SA
Korianmäen Tirlittan AVO EH 4
Pienenpolun Lady Finlandina AVO ERI 3
Pienenpolun Lady Tyyne AVO EH
Talisman Goldmarie AVO ERI 2
Ch Pienenpolun Miss Iines VAL ERI 2 SA PN 3 VACA => CACIB
Ch Tirhan Yapple Dapple VAL ERI 3 SA
Ch Zibacan Brave Heart VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP
Käpylä Pikku-Piika VET ERI 1 VSP-VET.
Kasvattajaluokka:
Pienenpolun kennel KAS 1 KP ROP-KASV.

Valkoinen; Urokset:
Quidam Krisanda NUO ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB ROP
Lumitarinan Duracell Danny AVO T
Ch Pasifixin Lumi Aatos VAL ERI 1 SA PU 2 VACA
Nartut:
Region's All My Loving You PEK 1
Graubube Schneewittchen JUN ERI 1 SA PN 2 SERT
Ch Reginer's Frozen Kiss VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP