Näyttelytuloksia 2019:


Tulokset  2000; 2001;2002;2003; 2004; 2005; 2006; 2007; 2008; 2009; 2010; 2011; 2012; 2013; 2014; 2015; 2016;2017; 2018; 2019

Ilmoita puuttuvia tai korjattavia tuloksia Mirja Parkkoselle.


Heinola 18.8.2019. Tuomarina Laurent Heinesche, Luxemburg.

Musta & Ruskea; Narttu:
Ch Cadinan Ihanainen VAL EH 1

Muut värit; Urokset:
Cadinan ┼ke JUN ERI 1
Sun-Power's Bt Mr Jaajo AVO ERI 2
Vortex Wind Born To Be Free AVO ERI 1 SA PU 1 SERT VSP FI MVA
Nartut:
Cadinan ┼sa JUN ERI 1
Ch Tirhan Travel Bug VAL ERI 1 SA PN 1 ROP


Kouvola 17.8.2019. Tuomarina Boris Spoljaric, Kroatia.

Musta & Ruskea; Urokset:
Tempore Coyote Ugly JUN ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
Gritty Wiggle's Captain Hook AVO ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT
Nartut:
Pirmese Charme JUN ERI 2 SA PN 2 VARA-SERT
Tanssitassun Hula Hula JUN ERI 1 SA PN 1 SERT ROP

Muut värit; Urokset:
Fantastyczny Perlowy Ogrod AVO ERI 2 SA PU 2 VARA-SERT
Vortex Wind Born To Be Free AVO ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
Nartut:
Cadinan Zenobia JUN ERI 1 SA
Heldalan Oberlöff NUO ERI 1 SA PN 4 VARA-SERT
Tanssitassun Cha Cha AVO ERI 1 SA PN 3 SERT FI MVA
Ch Picantin Evelynn VAL ERI 1 SA PN 2
Ch Pienenpolun Princess Tara VET ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET.

Valkoinen; Nartut:
Elissa Z Kamajky AVO ERI 2 SA PN 2 VARA-SERT
Jolly Janet Krisanda AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP FI MVA


Kajaani 17.8.2019. Tuomarina Maarit Hassinen.

Musta & Ruskea; Urokset:
Ansakan Odusseus AVO ERI 1
Ch Pienenpolun Jämerä VAL ERI 1
Nartut:
Pienenpolun Lady Ronja NUO ERI 1 SA PN 2 SERT
Ch Tempore Excuse Only VAL ERI 1
Ch Pienenpolun Lilla Milla VET ERI 2 SA PN 3
Ch Pienenpolun Olivia VET EH 4
Ch Tempore Sister Act VET ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET.
Ch Tempore Total Recall VET ERI 3
Kasvattajaluokka:
Pienenpolun kennel KAS 1

Muut värit; Urokset:
Lari AVO EH 1
Ch Grand Matador Alfred Little VET ERI 1 ROP-VET.
Nartut:
Korianmäen Tirlittan JUN ERI 2
Peggy JUN ERI 1
Pompparinniityn Tirsa JUN ERI 3
Lumous AVO ERI 1
Ch Basnauz Bt Amalia VAL ERI 1 SA PN 1 ROP

Valkoinen; Narttu:
Lumitarinan Diivan Kuiskaus NUO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP


Rovaniemi 17.8.2019. Tuomarina Anneli Pukkila, myös ryhmässä.

Musta & Ruskea; Uros:
Famenhoffin Fortune Cookie AVO ERI 1 SA PU 1 SERT ROP FI MVA & RYP 4

Muut värit; Narttu:
Ch Zibacan Brave Heart VAL ERI 1 SA PN 1 ROP


Kotka KV 11.8.2019. Tuomarina Sean Carroll, Irlanti.

Musta & Ruskea; Urokset:
Tempore Coyote Ugly JUN EH 1
Old Harbor's Haters Gonna Hate NUO EH 1
Ch Ramovet's Demodex VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP
Nartut:
Tanssitassun Hula Hula JUN ERI 1 SA PN 1 SERT VSP ROP-JUNIORI
Old Harbor's Harmony NUO ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT CACIB
Chudo-Volk Russkaya Ruletka AVO ERI 1 SA PN 3 VACA

Muut värit; Urokset:
Tanssitassun Hambo JUN EH 1
Baileydream's Frodo NUO EH 1
Bagration From Kotlin Of Mary AVO ERI 2
Sun-Power's Bt Mr Jaajo AVO ERI 1 SA PU 2 SERT VACA
Ch Solvargens Be My Number One VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB VSP
Nartut:
Hit Companion Natsumi JUN ERI 1 SA PN 1 SERT ROP ROP-JUNIORI
Holly Z Temnych Noci NUO ERI 1 SA PN 4 VARA-SERT VACA
Ch Baileydream's Duffy VAL ERI 1 SA PN 3 CACIB
Ch Picantin Evelynn VAL EH 2
Ch Pienenpolun Princess Tara VET ERI 1 SA PN 2 ROP-VET.

Valkoinen; Uros:
Fores Vyzel NUO ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB VSP
Nartut:
Ch Damirazin Viidakon Valtiatar VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP
Ch Lecibsin Theme Song VET ERI 1 SA PN 2 ROP-VET.


Mäntsälä 11.8.2019. Tuomarina Zidy Munsterhielm-Ehnberg. BIS-veteraanin valitsi Perttu Stňhlberg.

Musta & Ruskea; Nartut:
Pienenpolun Kaneli JUN ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
Ch Vil Meerom ┼ddny ┼dessa VAL ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT

Muut värit; Urokset:
Pienenpolun Nuutti AVO ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
Ch Cadinan Sunrise VET EH 1
Nartut:
Vil Meerom Amstel JUN ERI 1 SA PN 2 SERT
Cadinan Lulu AVO ERI 1 SA PN 3 VARA-SERT
Ch Tytti VET ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET. BIS 4-VET.


Raisio 10.8.2019. Tuomarina Zorica Blomqvist, Ruotsi.

Muut värit; Urokset:
Dark Darling Jori JUN ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Ch Damirazin Ainutlaatuinen Alfa VAL ERI 1
Nartut:
Candybay's Ace Of Hearts JUN H
Candybay's Älva Elayne NUO EH 2
Candybay's Översöt Ancelina NUO ERI 1
Ch Candybay's Moony Contessa VAL ERI 2 SA PN 2
Ch Candybay's Tender Dayzee VAL ERI 1 SA PN 1 VSP
Ch Candybay's Calamity Jane VET ERI 3
Ch Candybay's Extreme Tancute VET ERI 2
Ch Candybay's Famous Fay VET ERI 1 ROP-VET.
Kasvattajaluokka:
Candybay's kennel KAS 1

Valkoinen; Uros:
Ch Lecibsin Fill The Bill VET ERI 1 ROP-VET.
Narttu:
Abby Von Den Weissen Herzögen NUO ERI 1


Maalahti 4.8.2019. Tuomarina Maija Mäkinen.

Musta & Ruskea; Urokset:
Basnauz Black Johann JUN ERI 1
Ch Saarikoivun Harald VET EH 1

Muut värit; Nartut:
Eswood Eine Kleine Nachtmusik NUO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
Mustan Nuukan Uuden Vuoden Serafiina NUO ERI 2
Magnumin Lady AVO H


Kuopio KV 3.8.2019. Tuomarina Kimmo Mustonen.

Musta & Ruskea; Urokset:
Mylegend Moonshine JUN ERI 1 ROP-juniori
Cadinan Sisu AVO EH 2
Tempore Northern Cross AVO ERI 1 SA PU 1 CACIB SERT ROP FI MVA
Ch Basnauz Black Bernardo VAL ERI 1 SA PU 3 VACA
Ch Kasper VAL ERI 2 SA PU 4
Ch Black Berry Av Eas Garden VET ERI 1 SA PU 2 ROP-VET.
Nartut:
Ch Obisan Hulivili Hilima AVO ERI 1
Ch Pienenpolun Lilla Milla VET ERI 1 SA PN 1 VSP VSP-VET.
Ch Tempore Total Recall VET ERI 2

Muut värit; Urokset:
Baileydream's Fievel NUO EH 1
Metsäkaarteen Sulo Elämän Valo AVO EH 3
Ch Pienenpolun Hurmuri AVO ERI 2
Vortex Wind Born To Be Free AVO ERI 1 SA SA PU 3 SERT VACA => CACIB
Ch Baileydream's Aragorn VAL ERI 1 SA PU 2 CACIB
Ch Pienenpolun Pikku Kettu Vuk VET ERI 1 SA PU 1 ROP ROP-VET.
Ch Saxklein Mister Loyal Ronald VET ERI 2
Nartut:
Damirazin Hehkuva Hopeahela JUN EH 4
Korianmäen Tirlittan JUN EH
Peggy JUN ERI 1 SA PN 3 SERT ROP-juniori
Pompparinniityn Tirsa JUN ERI 2
Pompulanvaaran Helmi Orvokki JUN EH 3
Ch Pienenpolun Miss Iines AVO ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP C.I.B.
Ch Damirazin Arvokas Aarre VAL ERI 1 SA PN 2 VACA
Ch Pienenpolun Lady Helmi VAL ERI 2
Käpylä Pikku-Piika VET ERI VSP-VET.
Kasvattajaluokka:
Pienenpolun kennel KAS 1 KP ROP-KASV.


Ii 3.8.2019. Tuomarina Tuula Pratt. BIS-veteraanin valitsi Katja Korhonen.

Musta & Ruskea; Urokset:
Ansakan Odusseus AVO ERI 1
Ch Leinikan Ainoa Adonis VAL ERI 1
Nartut:
Leinikan Becky Lou AVO ERI 1
Ch Tempore Sister Act VET EH 1

Muut värit; Urokset:
Graubube Liebe Roman NUO ERI 1
Narttu:
Ch Pienenpolun Arctic Princess VET ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET. BIS 1-VET.

Valkoinen; Nartut:
Lumitarinan Diivan Kuiskaus NUO EH 1
Ch Ralettes Schneerose VET ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET.


Pori KV 28.7.2019. Tuomarina Juha Kares.

Musta & Ruskea; Urokset:
Eve's Dreams Aragonite JUN H
Ch Tempore By The Way VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP
Nartut:
Eve's Dreams Amethyst JUN H
Ch Tempore Trivia Quiz VAL ERI 1 SA PN 2 CACIB
Ch Pienenpolun Lady Pernilla VET ERI 2 SA PN 3
Ch Ticapon Wilma Lady VET ERI 1 SA PN 1 VSP ROP-VET.

Muut värit; Urokset:
Ticapon Made To Shine NUO ERI 1 SA PU 2 SERT VACA
Ch Korianmäen Lord Lancelot VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP
Ch Solvargens Be My Number One VAL ERI 3
Ch Tupsulan Baristo Kahvinmakuinen VAL ERI 1 SA PU 3
Nartut:
Candybay's Översöt Ancelina NUO EH 3
Pienenpolun Lady Pamela NUO ERI 2
Ticapon Makes Me Smile NUO ERI 1 SA PN 1 SERT CACIB VSP

Valkoinen; Nartut:
Abby Von Den Weissen Herzögen NUO ERI 2 SA PN 2 VARA-SERT VACA
Ralettes Jugendliebe Lyyti NUO ERI 1 SA PN 1 SERT CACIB ROP


Suonenjoki 28.7.2019. Tuomarina Esa Ruotsalainen; myös BIS-veteraanin valinta.

Musta & Ruskea; Urokset:
Mylegend Moonshine JUN ERI 1 SA PU 2 SERT
Ch Basnauz Black Bernardo VAL ERI 1 SA PU 1 ROP
Ch Kasper VAL ERI 2
Ch Black Berry Av Eas Garden VET ERI 1 SA PU 3 VSP-VET.
Nartut:
Pienenpolun Kaneli JUN ERI 1 SA PN 1 SERT VSP
Pienenpolun Lady Ronja NUO ERI 1
Ch Pienenpolun Lilla Milla VET ERI 1 SA PN 2 ROP-VET.

Muut värit; Urokset:
Pienenpolun Mister Sulo JUN ERI 1 SA PU 2 SERT
Foxy Nose Ultra Sonic NUO EH 1
Metsäkaqarteen Sulo Elämän Valo AVO EH 1
Ch Pienenpolun Pikku Kettu Vuk VET ERI 1 SA PU 1 ROP ROP-VET. BIS 1-VET.
Nartut:
Korianmäen Tirlittan JUN EH 1
Pienenpolun Lady Candy Saga AVO ERI 1 SA PN 2 SERT
Ch Pienenpolun Miss Lila VAL ERI 1 SA PN 1 VSP
Ch Pienenpolun Lady Helmi VET ERI 1 SA PN 3 VSP-VET.
Kasvattajaluokka:
Pienenpolun kennel KAS 1 KP ROP-KASV.


Äänekoski 27.7.2019. Tuomarina Tuula Savolainen; myös ryhmässä.

Musta & Ruskea; Urokset:
Tabdog Diamonds' Delightful Dallas AVO EVA
Tempore Northern Cross AVO ERI 1 SA PU 1 SERT ROP RYP 3
Nartut:
Leinikan Becky Lou NUO ERI 1
Ticapon Lots Of Love AVO ERI 1 SA PN 1 SERT VSP

Muut värit; Urokset:
Cinnan Little Mister Martin JUN EH 1
Graubube Liebe Roman NUO ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
Rus Haus Vorhut Robert Beilis NUO EH 2
Ch Baileydream's Aragorn VAL ERI 1 SA PU 2
Ch Yno Von Den Kleinen Zwergen VET ERI 1 ROP-VET.
Nartut:
Damirazin Hehkuva Hopeahela JUN EH 2
Pienenpolun Victoria JUN EH 1
Fantasia Z Temnych Noci AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP FI MVA
Mäntyhavun Önessa AVO ERI 2
Ch Damirazin Arvokas Aarre VAL ERI 1 SA PN 2

Valkoinen; Narttu:
Ch Graubube Quecksilber VAL ERI 1 SA PN 1 ROP


Espoo 27.7.2019. Tuomarina Sari Holopainen.

Musta & Ruskea; Urokset:
Tempore Coyote Ugly JUN ERI 1 SA PU 2 SERT
Ch Ramovet's Demodex AVO ERI 1 SA PU 1 ROP
Nartut:
Cadinan Stara NUO EH 1
Ch Ticapon Wilma Lady VET ERI 1 SA PN 1 VSP ROP-VET.

Muut värit; Urokset:
Ticapon Made To Shine NUO ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Pienenpolun Nuutti AVO ERI 1
Nartut:
Pienenpolun Lady Hopeanuoli NUO EH 2
Ticapon Makes Me Smile NUO ERI 1 SA PN 1 SERT VSP
Pienenpolun Lady Diana AVO EH 2
Pienenpolun Lady Nadja AVO ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT
Kasvattajaluokka:
Pienenpolun kennel KAS 1


Kalajoki KV 21.7.2019. Tuomarina Stavros Argyrou, Kypros.

Musta & Ruskea; Urokset:
Basnauz Black Johann JUN ERI 1
Ch Graubube Jägermeister VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP
Ch Gritty Wiggle's Alejandro VAL ERI 2
Narttu:
Ch Gritty Wiggle's Babette VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP

Muut värit; Urokset:
Ticapon Made To Shine NUO ERI 1
Ch Snowrock's Call Me Teddy AVO ERI 1 SA PU 2 VACA
Ch Emmaboda Wentzi VAL ERI 2
Ch Old Harbor's Follow Your Heart VAL ERI 3
Ch Orchide In Blossom Zarion VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB VSP
Nartut:
Reginer's Honeymoon JUN ERI 1
Annastiina AVO ERI 3
Emmaboda Ucarina AVO ERI ERI 1
Mäntyhavun Önessa AVO 2
Ch Zibacan Brave Heart VAL ERI 1 SA PN 2 CACIB
Ch Pienenpolun Arctic Princess VET ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET.

Valkoinen; Uros:
Pasifixin Lumi Aatos AVO ERI 1
Nartut:
Ch Tempore Design VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP


Hyvinkää 21.7.2019. Tuomarina Maarit Hassinen.

Musta & Ruskea; Urokset:
Tempore Coyote Ugly PEK 1 KP ROP-PENTU
Ramovet's Demodex AVO ERI 1 SA PU 1 SERT ROP FI MVA
Nartut:
Tempore Live Journal PEK 1 KP VSP-PENTU
Cadinan Stara NUO ERI 1 SA PN 1 SERT VSP

Muut värit; Urokset:
Tirhan Ultimate Avenger AVO ERI 1 SA PU 2 SERT
Ch Solvargens Be My Number One VAL ERI 1 SA PU 1 VSP
Ch Tupsulan Baristo Kahvinmakuinen VAL ERI 2 SA PU 3
Nartut:
Ticapon Makes Me Smile NUO ERI 1 SA PN 3 VARA-SERT
Pienenpolun Lady Nadja AVO ERI 2
Tirhan Sky High AVO ERI 1 SA PN 2 SERT FI MVA
Ch Tirhan Best Bet VAL ERI 1 SA PN 1 ROP

Valkoinen; Uros:
Fores Vyzel JUN ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
Nartut:
Tempore Inspired JUN ERI 1 SA PN 2 SERT
Ch Damirazin Viidakon Valtiatar VAL ERI 1 SA PN 1 ROP


Kemi 20.7.2019. Tuomarina Linda Volarikova, Slovakia.

Musta & Ruskea; Urokset:
Cadinan Sisu NUO ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT
Ansakan Odusseus AVO ERI 2
Famenhoffin Fortune Cookie AVO ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
Ch Graubube Jägermeister VAL EH 1
Nartut:
Leinikan Becky Lou AVO ERI 1 SA PN 2 SERT
Ch Tempore Sister Act VET ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET.

Muut värit; Urokset:
Graubube Liebe Roman NUO ERI 1
Ch Orchide In Blossom Zarion VAL ERI 1 SA PU 1 ROP

Valkoinen; Uros:
Ch Natan Perlowy Ogdor VAL ERI 1 SA PU 1 VSP
Nartut:
Lumitarinan Elegantti Elena NUO ERI 1
Hellä AVO H
Ch Graubube Quecksilber VAL ERI 1 SA PN 1 ROP


Oulu KV 14.7.2019. Tuomarina Hilkka Salohalla.

Musta & Ruskea; Urokset:
Ansakan Odusseus AVO ERI 1 SA PU 2 SERT VACA => CACIB
Famenhoffin Fortune Cookie AVO ERI 2
Ch Graubube Jägermeister VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP
Ch Leinikan Ainoa Adonis VAL ERI 2
Ch Sallaisen Mamman Mussukka VAL EH 3
Nartut:
Leinikan Becky Lou NUO ERI 1 SA PN 1 SERT CACIB VSP
Pienenpolun Lady Ronja NUO ERI 2
Ticapon Lots Of Love AVO ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT VACA
Ch Tempore Excuse Only VAL ERI 1 SA PN 3
Ch Pienenpolun Lilla Milla VET ERI 2
Ch Tempore Sister Act VET ERI 1 ROP-VET.
Ch Tempore Total Recall VET ERI 3

Muut värit; Urokset:
McQuinn's I Took The Prize NUO ERI 1 SA PU 2 SERT VACA
Ch Emmaboda Wentzi VAL ERI 2
Ch Orchide In Blossom Zarion VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB VSP
Nartut:
Korianmäen Tirlittan JUN ERI 1
Emmaboda Ucarina AVO ERI 1 SA PN 2 SERT CACIB
Tanssitassun Cha Cha AVO EH 2
Ch Pienenpolun Lady Helmi VAL ERI 1 SA PN 3 VACA
Ch Pienenpolun Arctic Princess VET ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET.

Valkoinen; Uros:
Quidam Krisanda JUN ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Pasifixin Lumi Aatos AVO ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT CACIB
Nartut:
Lumitarinan Elegantti Elena NUO EH 1
Ch Graubube Quecksilber AVO EH 1
Ch Jenkkin's Exciting Show VET ERI 1 SA PN 1 VSP ROP-VET.


Oulu NORD 13.7.2019. Tuomarina Darko Drobnjak, Serbia.

Musta & Ruskea; Urokset:
Cadinan Sisu NUO ERI 1 SA
Ansakan Odusseus AVO ERI 2 SA PU 4 VARA-SERT
Famenhoffin Fortune Cookie AVO ERI 1 SA PU 3 SERT
Ch Famenhoffin Candy King VAL ERI 1 SA PU 1 NORD SERT ROP
Ch Kasper VAL ERI 3
Ch Leinikan Ainoa Adonis VAL ERI 2 SA PU 2 NORD VARA-SERT
Ch Sallaisen Mamman Mussukka VAL ERI 4
Nartut:
Ivy Von Der Böhler MŘhle NUO ERI 2
Leinikan Becky Lou NUO ERI 1 SA PN 1 SERT NORD SERT VSP
Pienenpolun Lady Ronja NUO ERI 3
Ticapon Lots Of Love AVO ERI 1 SA PN 4 VARA-SERT
Ch Tempore Excuse Only VAL ERI 1 SA PN 3
Ch Pienenpolun Lilla Milla VET ERI 1 SA PN 2 NORD VARA-SERT ROP-VET.
Ch Tempore Sister Act VET ERI 2

Muut värit; Urokset:
McQuinn's I Took The Prize NUO ERI 2
Metsäkaarteen Sulo Elämän Valo NUO ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT NORD VARA-SERT
Snowrock's Call Me Teddy AVO ERI 1 SA PU 1 SERT NORD SERT ROP FI & SE MVA
Ch Grand Matador Alfred Little VET ERI 1 SA PU 3 VSP-VET.
Nartut:
Korianmäen Tirlittan JUN ERI 1 SA PN 3 VARA-SERT ROP-juniori
Tanssitassun cha Cha AVO ERI 1 SA PN 2 SERT NORD VARA-SERT
Ch Pienenpolun Arctic Princess VET ERI 1 SA PN 1 NORD SERT VSP ROP-VET.

Valkoinen; Uros:
Quidam Krisanda JUN ERI 1 SA PU 1 SERT NORD SERT VSP ROP-juniori
Nartut:
Lumitarinan Diivan Kuiskaus NUO ERI 1 SA PN 1 SERT NORD SERT ROP
Ch Jenkkin's Exciting Show VET ERI 2 SA PN 3
Ch Ralettes Schneerose VET ERI 1 SA PN 2 NORD VARA-SERT ROP-VET.


Mikkeli 13.7.2019. Tuomarina Anneli Pukkila.

Muut värit; Urokset:
Tirhan Absolut Santo JUN ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
Fantastyczny Perlowy Ogrod AVO ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT
Nartut:
Vil Meerom Amstel PEK 1 KP ROP-PENTU
Kotapihan Freya JUN ERI 1
Tirhan Terrain Five AVO ERI 1 SA PN 2 SERT FI MVA
Ch Tirhan Travel Bug VAL ERI 1 SA PN 1 ROP
Ch Tytti VET ERI 1 SA PN 3 ROP-VET.

Valkoinen; Nartut:
Elissa Z Kamajky AVO ERI 2 SA PN 2 VARA-SERT
Jolly Janet Krisanda AVO EH 3
Thomdy Dom's Hilla Hania AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP FI MVA


Tuusula 7.7.2019. Tuomarina Anneli Pukkila.

Musta & Ruskea; Urokset:
Tempore Coyote Ugly PEK 1 KP ROP-PENTU
Old Harbor's Haters Gonna Hate JUN ERI 2
Tirhan Elite Coupe JUN ERI 1 SA PU 1 SERT NORD SERT ROP ROP-juniori
Ch Almond Tree's What A Devil VET ERI 1 ROP-VET.
Nartut:
Ramovet's Dirofilaria NUO EH 1
Ayla Vom Halmay AVO ERI 1 SA PN 1 SERT NORD SERT VSP

Muut värit; Urokset:
Ticapon Made To Shine JUN ERI 1 SA PU 4 VARA-SERT ROP-juniori
Pienenpolun Nuutti AVO ERI 2
Tirhan Ultimate Avenger AVO ERI 1 SA PU 2 SERT NORD VARA-SERT
Ch Solvargens Be My Number One VAL ERI 2 SA PU 3
Ch Tirhan Lucky Break VAL ERI 1 SA PU 1 NORD SERT ROP
Nartut:
Candybay's Baller Rosalie JUN ERI 1
Kotapihan Freya JUN ERI 2
Marvellous Lilly Marlene JUN EH 3
Mitiina's Elsa JUN EH 4
Solvargens Be My Yang JUN EH
Candybay's Översöt Ancelina NUO ERI 1 SA PN 3
Snowolf's No One Like You AVO ERI 2 SA PN 2 VARA-SERT NORD VARA-SERT
Tirhan Sky High AVO ERI 1 SA PN 1 SERT NORD SERT VSP

Valkoinen; Narttu:
Tregai Snowflake Lizzie NUO EH 1


Tuusniemi 6.7.2019. Tuomarina Jurate Butkiene, Liettua.

Musta & Ruskea; Uros:
Ch Basnauz Black Bernardo VAL ERI 1 SA PU 1 VSP
Nartut:
Tanssitassun Hula Hula PEK 1 KP ROP-PENTU
Obisan Hulivili Hilima AVO ERI 1 SA PN 2 SERT FI MVA
Ch Pienenpolun Lilla Milla VET ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET.

Muut värit; Urokset:
Ginger Joe Visada Kartu JUN ERI 2
Tirhan Absolut Santo JUN ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Baileydream's Frodo NUO ERI 2 SA PU 4
Kastanjna Fenton NUO ERI 1 SA PU 3
Lari AVO ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT
Nartut:
Korianmäen Tirlittan JUN ERI 3 SA
Kotapihan Freya JUN ERI 1 SA PN 3 SERT
Pompparinniityn Tirsa JUN 2 SA PN 4 VARA-SERT
Krispesan Xsanya AVO ERI 2
Lumous AVO ERI 1 SA
Tanssitassun Cha Cha AVO HYL
Ch Leniences Oneida VAL ERI 1 SA PN 2
Ch Pienenpolun Princess Tara VET ERI 1 SA PN 1 VSP ROP-VET.

Valkoinen; Nartut:
Pieniballeriina NUO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
Elissa Z Kamajky AVO ERI 1


Orivesi 6.7.2019. Tuomarina Tuula Savolainen.

Muut värit; Urokset:
Valerina Ross Night Light AVO EH 1
Ch Tupsulan Baristo Kahvinmakuinen VAL ERI 1 SA PU 1 VSP
Nartut:
Holly Z Temnych Noci NUO ERI 1 SA PN 2 SERT
Ch Tirhan Travel Bug VAL ERI 1 SA PN 1 ROP


Karjaa 30.6.2019. Tuomarina Irina Poletaeva.

Musta & Ruskea; Urokset:
Cadinan Valtteri JUN EH 2
Old Harbor's Haters Gonna Hate JUN ERI 1 SA PU 1 SERT ROP

Muut värit; Urokset:
Pienenpolun Nuutti AVO H
Cadinan Sunrise VET ERI 1 SA PU 1 SERT VSP VSP-VET.
Nartut:
Candybay's Baller Rosalie JUN ERI 1
Kotapihan Freya JUN ERI 2
Mäntyhavun Frutti JUN EH 3
Kleintrouble My Sunbeam AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP FI MVA
Pienenpolun Lady Nadja AVO EH 3
Snowolf's No One Like You AVO EH 2
Ch Tirhan Best Bet VAL EH 2
Ch Tirhan Jealous Sky VAL ERI 1 SA PN 3
Ch Candybay's Calamity Jane VET ERI 2
Ch Candybay's Extreme Tancute VET EH 3
Ch Tirhan Supergirl VET ERI 1 SA PN 2 ROP-VET.

Valkoinen; Uros:
Ch Lecibsin Fill The Bill VET ERI 1 SA PU 1 ROP ROP-VET.
Narttu:
Ch Jenkkin's Exciting Show VET ERI 1 VSP-VET.


Jämsä 15.6.2019. Tuomarina Anneli Pukkila.

Musta & Ruskea; Urokset:
Cadinan Valtteri JUN EH 2
Mylegend Moonshine JUN ERI 1 SA PU 2 SERT
Ch Black Berry Av Eas Garden VET ERI 1 SA PU 1 VSP ROP-VET.
Narttu:
Ch Pienenpolun Lady Betty VAL ERI 1 SA PN 1 ROP

Muut värit; Urokset:
Baileydream's Frodo JUN ERI 1 SA PU 3 VARA-SERT
Baileydream's Fievel NUO ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Ch Pienenpolun George Clooney VAL ERI 1
Ch Pienenpolun Mr Edward VET ERI 1 SA PU 2 ROP-VET.
Nartut:
Kotapihan Freya JUN ERI 1
Cadinan Lulu AVO EH 2
Pienenpolun Lady Elsa AVO ERI 1 SA PN 1 SERT VSP FI MVA
Pirmese Cinderella VET EH 1


Heinävesi 15.6.2019. Tuomarina Paavo Mattila.

Musta & Ruskea; Uros:
Ch Basnauz Black Bernardo VAL ERI 1 SA PU 1 ROP
Narttu:
Pienenpolun Lady Ronja NUO ERI 1

Muut värit; Urokset:
Foxy Nose Ultra Sonic NUO ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
Metsäkaarteen Sulo Elämän Valo NUO EH 3
Vortex Wind born To Be Free NUO ERI 2 SA PU 2 VARA-SERT
Pienenpolun Mocce AVO ERI 1
Nartut:
Vil Meerom Amstel PEK 1 KP ROP-PENTU
Pompparinniityn Samppis AVO ERI 2
Tanssitassun Cha Cha AVO ERI 1
Ch Leniences Oneida VAL ERI 1 SA PN 2
Ch Tytti VET ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET.


Tuuri / Alavus 9.6.2019. Tuomarina Satu Ylä-Mononen.

Musta & Ruskea; Urokset:
Basnauz Black Johann PEK 1 KP ROP-PENTU
Tempore Northern Cross AVO ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Ch Saarikoivun Harald VET ERI 2 SA PU 3
Ch Springlet Daycrusier VET ERI 3
Ch Ticapon Abby's Boy VET ERI 1 SA PU 2 ROP-VET.
Narttu:
Ch Pienenpolun Lady Pernilla VET ERI 1 SA PN 1 VSP VSP-VET.

Muut värit; Urokset:
Rus Haus Vorhut Robert Beilis JUN ERI 1
Baileydream's Fievel NUO ERI 1 SA PU 4 SERT
Windy Z Temnych Noci AVO EH 1
Ch Graubube Meisterwerk VAL ERI 2 SA PU 2
Ch Korianmäen Lord Lancelot VAL ERI 3 SA PU 3
Ch Solvargens Be My Number One VAL ERI 1 SA PU 1 ROP
Nartut:
Eswood Feiner Kleiner Panda JUN EH 2
Korianmäen Valentina JUN HYL
Mustan Nuukan Uuden Vuoden Serafiina JUN ERI 1
Solvargens Be My Yang JUN H
Korianmäen Silver Moon Queen NUO ERI 1
Talisman Goldmarie NUO ERI 2
Mäntyhavun Önessa AVO ERI 1 SA PN 2 SERT
Ch Tirhan Jealous Sky VAL ERI 1 SA PN 1 VSP
Ch Tirhan Supergirl VET ERI 1 SA PN 3 ROP-VET.


Rovaniemi KV 9.6.2019. Tuomarina Lisbeth Campbell, Norja.

Musta & Ruskea; Urokset:
Mylegend Moonshine JUN EH 1
Famenhoffin Fortune Cookie AVO H
Ch Leinikan Ainoa Adonis AVO ERI 1 SA PU 2 VACA => CACIB
Ch Graubube Jägermeister VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB VSP
Ch Black Berry Av Eas Garden VET ERI 1 ROP-VET.
Nartut:
Leinikan Becky Lou NUO ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT VACA
Ticapon Lots Of Love AVO ERI 1 SA PN 1 SERT CACIB ROP
Ch Pienenpolun Lady Betty VAL ERI 1 SA PN 3

Muut värit; Uros:
Kotapihan Rokka JUN HYL
Nartut:
Pienenpolun Lady Wolf JUN ERI 1
Ch Pienenpolun Hallan Yön Unelma AVO ERI 2
Pienenpolun Lady Finlandina AVO T
Ch Pienenpolun Miss Iines AVO ERI 3
Vortex Wind C'est La BeautÚ AVO ERI 1 SA PN 1 SERT CACIB ROP
Ch Graubube Orangefarben Orchidee VAL ERI 1 SA PN 2 VACA
Ch Zibacan Brave Heart VAL ERI 2

Valkoinen; Uros:
Quidam Krisanda JUN ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Narttu:
Ch Graubube Quecksilber AVO ERI 1


Kuusamo 8.6.2019. Tuomarina Marjatta Pylvänäinen-Suorsa. Ryhmän katsoi Reino Korpela.

Musta & Ruskea; Urokset:
Mylegend Moonshine JUN EH 1
Ch Black Berry Av Eas Garden VET ERI 1 SA PU 1 VSP ROP-VET.
Nartut:
Obisan Hulivili Hilima AVO EH 1
Ch Pienenpolun Lady Betty VAL ERI 1 SA PN 1 ROP RYP 2

Muut värit; Uros:
Kotapihan Rokka JUN ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
Nartut:
Pienenpolun Lady Wolf JUN ERI 1 SA PN 4 VARA-SERT
Ch Pienenpolun Hallan Yön Unelma AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP FI MVA
Pienenpolun Lady Finlandina AVO ERI 3
Ch Pienenpolun Miss Iines AVO ERI 2 SA PN 2
Ch Zibacan Brave Heart VAL ERI 1 SA PN 3
Käpylä Pikku-Piika VET EH 1
Kasvattajaluokka:
Pienenpolun kennel KAS 1 KP ROP-KASV.

Valkoinen; Uros:
Quidam Krisanda JUN ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Narttu:
Jääprinsessa AVO ERI 1 SA PN 1 SERT VSP FI MVA


Imatra 8.6.2019. Tuomarina Kirsi Honkanen.

Musta & Ruskea; Nartut:
Tanssitassun Hula Hula PEK 1 KP ROP-PENTU
Heldalan Queen JUN EH 2
Old Harbor's Harmony JUN ERI 1 SA PN 1 SERT ROP

Muut värit; Urokset:
Fantastyczny Perlowy Ogrˇd NUO ERI 1
Vortex Wind Born To Be Free NUO ERI 2
Nartut:
Tanssitassun Cha Cha AVO ERI 1
Ch Leniences Oneida VAL ERI 1 SA PN 1 ROP

Valkoinen; Narttu:
Elissa Z Kamajky AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP


Kangasniemi 30.5.2019. Tuomarina Paavo Mattila.

Musta & Ruskea; Uros:
Tempore Northern Cross AVO ERI 1
Nartut:
Tanssitassun Hula Hula PEK 1 KP ROP-PENTU
Amorelie Von Der Oderinsel NUO EH 1
Ch Tempore Aber Doch VET EH 1

Muut värit; Urokset:
Ginger Joe Visada Kartu JUN ERI 2 SA PU 4
Tirhan Absolut Santo JUN ERI 1 SA PU 2 SERT
Baileydream's Fievel NUO ERI 1 SA
Valerina Ross Night Light AVO ERI 1 SA PU 3 VARA-SERT
Ch Tirhan Nick At Night VAL ERI 1 SA PU 1 VSP
Nartut:
Damirazin Hehkuva Hopeahela PEK 1 KP ROP-PENTU
Ch Baileydream's Duffy AVO ERI 2 SA
Tirhan Terrain Five AVO ERI 1 SA PN 2 SERT
Ch Tregai Christy AVO ERI 3
Ch Tirhan Travel Bug VAL ERI 1 SA PN 1 ROP
Ch Tirhan Under Fire VAL ERI 2
Ch Leniences Latoya VET ERI 3
Ch Pienenpolun Princess Tara VET ERI 2 SA PN 4
Ch Tirhan Pearly Bay VET ERI 1 SA PN 3 ROP-VET.
Kasvattajaluokka:
Tirhan kennel KAS 1 KP ROP-KASV.

Valkoinen; Nartut:
Kultasydän NUO ERI 1
Pieniballeriina NUO EH 2
Thomdy Dom's Hilla Hania AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP


Sodankylä 26.5.2019. Tuomarina Saija Juutilainen.

Musta & Ruskea; Narttu:
Leinikan Äärettömän Söpö AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP

Muut värit; Narttu:
Ch Zibacan Brave Heart VAL ERI 1 SA PN 1 ROP

Valkoinen; Uros:
Quidam Krisanda JUN ERI 1 SA PU 1 SERT ROP


Keuruu 26.5.2019. Tuomarina Kirsi Honkanen.

Muut värit; Nartut:
Damirazin Hehkuva Hopeahela PEK 1 KP ROP-PENTU
Baileydream's Duffy AVO ERI 1 SA PN 3 SERT FI MVA
Ch Damirazin Arvokas Aarre VAL ERI 2 SA PN 4
Ch Tirhan Jealous Sky VAL ERI 1 SA PN 1 ROP
Ch Tirhan Supergirl VET ERI 1 SA PN 2 ROP-VET.


Eura 25.5.2019. Tuomarina Esa Ruotsalainen.

Muut värit; Uros:
Candybay's Äxsön Jackson NUO ERI 1
Nartut:
Candybay's Baller Rosalie JUN EH 1
Ch Candybay's Extreme Tancute VET EH 1

Valkoinen; Uros:
Ch Lecibsin Fill The Bill VET ERI 1 SA PU 1 ROP RYP 4 ROP-VET.
Narttu.
Lecibsin Taffy AVO ERI 1 SA PN 1 SERT VSP


Sodankylä 25.5.2019. Tuomarina Leila Kärkäs.

Muut värit; Narttu:
Lapintähti Shocking Pink JUN ERI 1 SA PN 1 SERT ROP

Valkoinen; Uros:
Quidam Krisanda JUN ERI 1


Hamina Nord 25.5.2019. Tuomarina Kurt Nilsson, Ruotsi.

Musta & Ruskea; Urokset:
Tempore Coyote Ugly PEK 1 KP ROP-PENTU
Cadinan Valtteri JUN ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT NORD VARA-SERT
Cadinan Rami NUO EH 2
Ramovet's Demodex NUO ERI 1 SA PU 1 SERT NORD SERT ROP
Ch Cadinan Ihmemies VAL ERI 1 SA PU 3
Nartut:
Amorelie Von Der Oderinsel NUO EH 2
Cadinan Stara NUO ERI 1 SA PN 1 SERT NORD SERT VSP
Ch Cadinan Isadora VAL ERI 1 SA PN 2 NORD VARA-SERT
Ch Tempore Aber Doch VET EH 1
Kasvattajaluokka:
Cadinan kennel KAS 1 KP ROP-KASV.

Muut värit; Urokset:
Pienenpolun Jokeri NUO EH 1
Ch Tirhan Nick At Night VAL ERI 1 SA PU 1 NORD SERT VSP
Ch Tirhan Yuppidoo VAL EH 2
Nartut:
Cadinan Terttu NUO ERI 1
Ch Leniences Oneida VAL ERI 1 SA PN 1 NORD SERT ROP
Ch Tirhan Travel Bug VAL ERI 2 SA PN 2 NORD VARA-SERT
Ch Tirhan Under Fire VAL ERI 3
Ch Leniences Latoya VET ERI 1 ROP-VET.
Kasvattajaluokka:
Tirhan kennel KAS 1


Rauma 19.5.2019. Tuomarina Markku Kipinä.

Musta & Ruskea; Uros:
Ch Tempore By The Way VAL ERI 1 SA PU 1 ROP

Muut värit: Nartut:
Candybay's Baller Rosalie PEK 1 KP ROP-PENTU
Candybay's Översöt Ancelina JUN ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
Ch Candybay's Extreme Tancute VET EH 1

Valkoinen; Uros:
Ch Lecibsin Fill The Bill VET ERI 1 ROP-VET.


Seinäjoki 19.5.2019. Tuomarina Kirsi Honkanen. BIS-veteraanin valitsi Annaliisa Heikkinen

Musta & Ruskea; Urokset:
Basnauz Black Johann PEK 1 KP ROP-PENTU
Ch Famenhoffin Dream Come True VAL ERI 1 SA PU 1 ROP
Ch Saarikoivun Harald VET ERI 2 SA PU 3
Ch Tempore Rocky Mountain VET ERI 1 SA PU 2 VSP-VET.
Narttu:
Ch Pienenpolun Lady Pernilla VET ERI 1 SA PN 1 VSP ROP-VET. BIS 2-VET.

Muut värit: Uros:
Ch Korianmäen Lord Lancelot VAL ERI 1 SA PU 1 ROP
Nartut:
Korianmäen Valentina JUN ERI 1
Korianmäen Silver Moon Queen JUN EH 2
Talisman Goldmarie NUO ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT
Mäntyhavun Önessa AVO ERI 2
Tregai Chisty AVO ERI 1 SA PN 1 SERT VSP FI MVA


Sipoo 19.5.2019. Tuomarina Saija Juutilainen.

Musta & Ruskea; Uros:
Cadinan Valtteri JUN ERI 1
Nartut:
Pienenpolun Kaneli PEK 1 KP ROP-PENTU
Cadinan Stara NUO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
Pienenpolun Miss Sabrina NUO H

Muut värit; Urokset:
Sun-Power's Leyland Zibelino JUN EH 3
Tariquun O'Boy JUN ERI 2
Ticapon Made To Shine JUN ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT
Old Harbor's Follow Your Heart AVO ERI 1 SA PU 1 SERT ROP FI MVA
Pienenpolun Nuutti AVO H
Sun-Power's Bt Mr Jaajo AVO ERI 2 SA PU 3
Nartut:
Ticapon Makes Me Smile JUN ERI 1
Cadinan Terttu NUO ERI 1 SA PN 1 SERT VSP


Mynämäki 18.5.2019. Tuomarina Kalvo Kriisk; Viro.

Musta & Ruskea; Urokset:
Mylegend Moonshine JUN ERI 1 SA PU 3 VARA-SERT
Pienenpolun Priha AVO ERI 1 SA PU 1 SERT ROP FI MVA
Ch Black Berry Av Eas Garden VET ERI 1 SA PU 2 ROP-VET.
Narttu:
Pienenpolun Lady Rosita JUN ERI 1 SA PN 1 SERT VSP

Muut värit; Urokset:
Foxy Nose Ultra Sonic JUN ERI 1
Ch Pienenpolun George Clooney VAL ERI 1
Nartut:
Candybay's Baller Rosalie PEK 1 KP ROP-PENTU
Candybay's Översöt Ancelina JUN ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT
Pienenpolun Lady Vilhelmiina AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP FI MVA
Ch Candybay's Calamity Jane VET ERI 1 ROP-VET.
Ch Candybay's Extreme Tancute VET ERI 2


Luoto / Pietarsaari 18.5.2019. Tuomarina Hanna-Riina Aho.

Muut värit; Nartut:
Emmaboda Ucarina AVO EH 1
Ravasgang's Be First Lady AVO EH 2
Ch Tirhan Added Value VET ERI 1 SA ROP ROP-VET.

Valkoinen; Urokset:
Quidam Krisanda JUN ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
Pasifixin Lumi Aatos NUO ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT
Narttu:
Ch Reginer's Divine Dream VAL ERI 1 SA PN 1 ROP


Lestijärvi 18.5.2019. Tuomarina Reino Korpela.

Musta & Ruskea; Uros:
Leinikan Ainoa Adonis AVO ERI 1 SA PU 1 SERT ROP FI MVA
Narttu:
Leinikan Becky Lou NUO ERI 1 SA PN 1 SERT VSP

Muut värit; Nartut:
Talisman Goldmarie JUN ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT
Tregai Christy AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP

Valkoinen; Nartut:
Ch Graubube Quecksilber AVO ERI 1 SA PN 1 ROP
Ch Ukontuulen Jääkukka VAL ERI 1 SA PN 2


Taivalkoski 18.5.2019. Tuomarina Tapio Kakko.

Musta & Ruskea; Uros:
Ch Leinikan We Will Rock You VAL ERI 1 SA PU 1 ROP


Rautjärvi 18.5.2019. Tuomarina Maija Mäkinen.

Musta & Ruskea; Narttu:
Old Harbor's Harmony JUN ERI 1

Muut värit; Urokset:
Ginger Joe Visada Kartu JUN ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Vortex Wind Born To Be Free NUO ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT
Narttu:
Ch Leniences Oneida VAL ERI 1 SA PN 1 VSP

Valkoinen; Narttu:
Kultasydän NUO EH 1


Iisalmi NORD 12.5.2019. Tuomarina Zorica Blomqvist, Ruotsi.

Musta & Ruskea; Urokset:
Mylegend Moonshine JUN EH 1
Ch Basnauz Black Bernardo VAL ERI 2
Ch Famenhoffin Candy King VAL ERI 1 SA PU 1 NORD SERT ROP
Ch Kasper VAL EH 3
Ch Black Berry Av Eas Garden VET EH 1
Ch Magical Rose's Aim For The Trick VET EH 2
Nartut:
Magical Rose's I'm Raving PEK 1
Ch Magical Rose's Circles Of Love VAL ERI 2
Ch Pienenpolun Lady Betty VAL ERI 1 SA PN 1 NORD SERT VSP
Ch Pienenpolun Lady Black Rose VET EH 2
Ch Pienenpolun Lilla Milla VET EH 1
Ch Tempore Total Recall VET H

Muut värit; Urokset:
Foxy Nose Ultra Sonic JUN EH 1
Basnauz Bt Belushi NUO EH 1
Metsäkaarteen Sulo Elämän Valo NUO H
Nartut:
Korianmäen Tirlittan JUN EH 1
Ch Pienenpolun Lady Helmi VAL ERI 2
Ch Zibacan Brave Heart VAL ERI 1

Valkoinen; Uros:
Quidam Krisanda PEK 1 KP ROP-PENTU


Helsinki KV 11.5.2019. Tuomarina Regina Blessing, Saksa.

Musta & Ruskea; Urokset:
Old Harbor's Hater Gonna Hate JUN ERI 1 SA PU 1 SERT VSP ROP-juniori
Cadinan Sisu NUO ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT CACIB
Gritty Wiggle's Captain Hook AVO EH 1
Nartut:
Kimmellyksen Häikäisevä AVO ERI 1 SA PN 2 SERT VACA
Ch Basnauz Black Brie VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP C.I.B.

Muut värit; Urokset:
Pienenpolun Nuutti NUO ERI 1 SA PU 3 VARA-SERT
Old Harbor's Follow Your Heart AVOE RI 1 SA PU 2 SERT VACA
Ch Cadinan Sigismund VAL EH 2
Ch Solvargens Be My Number One VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB VSP
Nartut:
Vortex Wind C'Est La Beaute AVO ERI 1 SA PN 2 SERT VACA => CACIB
Ch Levenhof Origami VAL ERI 2
Ch Tirhan Travel Bug VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP

Valkoinen; Narttu:
Ralettes Jugendliebe Lyyti NUO ERI 1 SA PN 1 SERT CACIB ROP


Jämsä 11.5.2019. Tuomarina Paul Heikkinen-Lehkonen.

Musta & Ruskea; Urokset:
Cadinan Valtteri JUN ERI 2
Mylegend Moonshine JUN ERI 1
Ch Black Berry Av Eas Garden VET ERI 1 SA PU 1 VSP ROP-VET.
Ch Tempore Brand Name VET ERI 2 SA PU 2
Nartut:
Cadinan Stara NUO ERI 1 SA PU 2 SERT
Ch Cadinan Ihanainen VAL ERI 2 SA PN 4
Ch Pienenpolun Lady Betty VAL ERI 1 SA PN 1 ROP
Ch Cadinan Fresh Fantacy VET ERI 1 SA PN 3 VSP-VET.
Kasvattajaluokka:
Cadinan kennel KAS 1 KP ROP-KASV.

Muut värit; Urokset:
Foxy Nose Ultra Sonic JUN EH 1
Basnauz Bt Belushi NUO ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Ch Pienenpolun George Clooney VAL ERI 1 SA PU 2
Nartut:
Cadinan Terttu NUO ERI 1
Ch Tytti VET ERI 1 SA PN 1 SERT VSP ROP-VET. FI MVA


Oulainen 11.5.2019. Tuomarina Anneli Pukkila.

Musta & Ruskea; Uros:
Ansakan Odusseus AVO ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Narttu:
Ansakan Pippuri Pirkko JUN ERI 1

Muut värit; Uros:
McQuinn's I Took The Prize JUN ERI 1
Nartut:
Ch Pienenpolun Arctic Princess VET ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET.
Ch Tirhan Added Value VET ERI 2

Valkoinen; Uros:
Quidam Krisanda PEK 1 KP ROP-PENTU
Narttu:
Ch Reginer's Divine Dream VAL EH 1


Tampere KV 5.5.2019. Tuomarina Erika Häkkinen.

Musta & Ruskea; Uros:
Ch Ticapon Abby's Boy VET EH 1
Nartut:
Ch Lecibsin Tuuliviiri VAL EH 1
Ch Cadinan Fresh Fantacy VET EH 1

Muut värit; Urokset:
Tsennaya Schutchka Prestige JUN EH 1
Damirazin Catseenvangitsija NUO EH 2
Ticapon Made To Shine NUO ERI 1 SA PU 3 SERT
Ch Fireset Skywalker AVO ERI 1 SA PU 1 CACIB VSP
Ch Emmaboda Wentzi VAL ERI 2
Ch Graubube Meisterwerk VAL ERI 3
Ch Tupsulan Baristo Kahvinmakuinen VAL ERI 1 SA PU 2 VACA
Nartut:
Ch Fireset Loren AVO ERI 1
Ch Ravasgang's Be Miss Fancy VAL ERI 3 SA PN 3
Ch Tirhan Jealous Sky VAL ERI 2 SA PN 2 VACA => CACIB
Ch Tirhan Travel Bug VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP
Ch Tirhan Supergirl VET ERI 1 SA PN 4 ROP-VET.

Valkoinen; Urokset:
Fores Vyzel JUN ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
Pasifixin Lumi Aatos NUO EH 1
Nartut:
Damirazin Fifti-Fifti JUN EH 1
Ralettes Jugendliebe Lyyti NUO ERI 1
Ch Jenkkin's Arctic Queen VET ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET.
Ch Lecibsin Theme Song VET ERI 2


Raahe 5.5.2019. Tuomarina Kirsi Honkanen.

Musta & Ruskea; Narttu:
Ansakan Pippuri Pirkko JUN ERI 1 SA PN 1 SERT ROP

Muut värit; Uros:
Graubube Liebe Roman JUN EH 1
Nartut:
Veralan Merenneito NUO ERI 1 SA PN 3 SERT
Ch Pienenpolun Arctic Princess VET ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET.
Ch Tirhan Added Value VET ERI 2 SA PN 2

Valkoinen; Uros:
Quidam Krisanda PEK 1 KP ROP-PENTU
Nartut:
Graubube Quicksilber AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP FI MVA
Ch Reginer's Divine Dream VAL ERI 1


Tampere NORD 4.5.2019. Tuomarina Brian Carroll, Irlanti.

Musta & Ruskea; Uros:
Ch Springlet Daycrusier VET ERI 1 VSP-VET.
Nartut:
Ch Cadinan Fresh Fantacy VET EH 2
Ch Pienenpolun Lady Pernilla VET ERI 1 SA PN 1 NORD SERT ROP ROP-VET.

Muut värit; Urokset:
Baileydream's Frodo JUN ERI 1 SA PU 3 VARA-SERT
Damirazin Catseenvangitsija NUO EH 2
Pienenpolun Nuutti NUO ERI 1 SA PU 4
Ch Fireset Skywalker AVO ERI 1 SA PU 2 SERT NORD VARA-SERT FI MVA
Windy Z Temnych Noci AVO EH 2
Ch Emmaboda Wentzi VAL EH 2
Ch Korianmäen Lord Lancelot VAL EH 3
Ch Solvargens Be My Number One VAL ERI 1 SA PU 1 NORD SERT VSP
Nartut:
Korianmäen Silver Moon Queen NUO H
Leniences Yazabel NUO H
Ch Fireset Loren AVO ERI 1 SA PN 2 SERT NORD VARA-SERT FI MVA
Mustaojan Lovely Liana AVO EH 2
Tirhan Shadow Dancer AVO EH 3
Ch Damirazin Arvokas Aarre VAL ERI 2
Ch Ravasgang's Be Miss Fancy VAL EH 3
Ch Tirhan Travel Bug VAL ERI 1 SA PN 1 NORD SERT ROP

Valkoinen; Urokset:
Fores Vyzel JUN EH 1
Pasifixin Lumi Aatos NUO EH 1
Ch Tempore Forever VAL ERI 1 SA PU 1 NORD SERT ROP
Nartut:
Damirazin Fifti-Fifti JUN ERI 1
Ralettes Jugendliebe Lyyti NUO ERI 1 SA PN 1 SERT NORD SERT VSP
Ch Lecibsin Theme Song VET ERI 1 ROP-VET.
Ch Ralettes Schneemädchen VET ERI 2


Lapua 4.5.2019. Tuomarina Elina Haapaniemi.

Muut värit; Nartut:
Mustan Nuukan Uuden Vuoden Serafiina JUN ERI 1
Talisman Goldmarie JUN EH 2
Mäntyhavun Önessa AVO H


Pöytyä 4.5.2019. Tuomarina Kirsi Honkanen.

Musta & Ruskea; Uros:
Candybay's Zayn Make My Day AVO ERI 1

Muut värit; Nartut:
Candybay's Baller Rosalie PEK 1 KP ROP-PENTU
Candybay's Älva Elayne NUO ERI 1
Ch Candybay's Tender Dayzee VAL ERI 1 SA PN 1 ROP
Ch Candybay's Calamity Jane VET ERI 1 SA PN 2 ROP-VET.
Ch Candybay's Extreme Tancute VET ERI 3
Ch Candybay's Famous Fay VET ERI 2
Kasvattajaluokka:
Candybay's kennel KAS 1 KP ROP-KASV.


Lahti 1.5.2019. Tuomarina Maarit Hassinen.

Musta & Ruskea; Urokset:
Cadinan Valtteri JUN ERI 2
Tirhan Elite Coupe JUN ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Ramovet's Demodex NUO ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT
Ch Springlet Daycrusier VET ERI 1 SA PU 3 ROP-VET.
Narttu:
Cadinan Stara NUO ERI 1 SA PN 1 SERT VSP

Muut värit; Urokset:
Ticapon Made To Shine JUN ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
Old Harbor's Follow Your Heart AVO ERI 2
Sun-Power's Bt Mr Jaajo AVO ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT
Windy Z Temnych Noci AVO ERI 3

Nartut:
Kotapihan Freya JUN ERI 2
Tirhan Front Page JUN ERI 1 SA PN 2 SERT
Cadinan Terttu NUO ERI 1 SA PN 3 VARA-SERT
Dream Team Stars All Of Me NUO ERI 2
Pienenpolun Lady Hopea NUO EH 3
Pienenpolun Lady Miinariina AVO ERI 2
Snowolf's No One Like You AVO ERI 1
Tirhan Notting Hill AVO EH 3
Ch Leniences Oneida VAL ERI 1 SA PN 1 ROP


Kouvola 28.4.2019. Tuomarina Tanya Ahlman-Stockmari.

Musta & Ruskea; Urokset:
Cadinan Valtteri JUN ERI 1 SA PU 2 SERT
Mylegend Moonshine JUN ERI 2 SA PU 3 VARA-SERT
Cadinan Rami AVO H
Ch Black Berry Av Eas Garden VET ERI 1 SA PU 1 ROP ROP-VET.
Nartut:
Pienenpolun Lady Rosita JUN ERI 1 SA PN 2 SERT
Cadinan Stara NUO ERI 1 SA PN 3 VARA-SERT
Ch Cadinan Isadora VAL ERI 1 SA PN 4
Ch Cadinan Fresh Fantacy VET ERI 1 SA PN 1 VSP VSP-VET.
Ch Pienenpolun Miss Viola VET EH 2
Kasvattajaluokka:
Cadinan kennel KAS 1 KP ROP-KASV.

Muut värit; Urokset:
Old Harbor's Follow Your Heart AVO H
Pienenpolun Hurmuri AVO ERI 1 SA PU 1 SERT VSP FI MVA
Pienenpolun Jokeri AVO H
Sun-Power's Bt Mr Jaajo AVO ERI 2 SA PU 2 VARA-SERT
Nartut:
Kotapihan Freya JUN H
Cadinan Terttu NUO ERI 2 SA PN 4
Jineritz Erinna NUO ERI 1 SA PN 3
Pienenpolun Lapin Timantti AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP FI MVA
Tirhan Notting Hill AVO H
Pirmese Cinderella VET ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT ROP-VET.

Valkoinen; Uros:
Fores Vyzel JUN ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Nartut:
Damirazin Fifti-Fifti JUN ERI 1 SA PN 2 SERT
Thomdy Dom's Hilla Hania AVO ERI 1
Ch Lecibsin Theme Song VET ERI 1 SA PN 1 VSP ROP-VET.


Kiuruvesi 28.4.2019. Tuomarina Veli-Pekka Kumpumäki.

Musta & Ruskea; Urokset:
Ch Basnauz Black Bernardo VAL ERI 2 SA PU 2
Ch Sallaisen Mamman Mussukka VAL ERI 1 SA PU 1 ROP
Nartut:
Ivy Von Der Böhmer MŘhle JUN EH 2
Pienenpolun Lady Ronja JUN ERI 1
Obisan Hulivili Hilima AVO ERI 1 SA PN 2 SERT
Ch Pienenpolun Lilla Milla VET ERI 2 SA PN 3
Ch Pienenpolun Olivia VET ERI 1 SA PN 1 VSP ROP-VET.
Ch Tempore Total Recall VET ERI 3

Muut värit; Urokset:
Metsäkaarteen Sulo Elämän Valo NUO EH 1
Lari AVO H
Nartut:
Korianmäen Tirlittan JUN ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
Emmaboda Ucarina AVO ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT
Lumous AVO EH 2

Valkoinen; Uros:
Pasifixin Lumi Aatos NUO ERI 1 SA PU 1 SERT ROP


Laitila 27.4.2019. Tuomarina Anneli Pukkila.

Muut värit; Urokset:
Tariquun O'Boy PEK 1 KP VSP-PENTU
McQuinn's I Took The Prize JUN ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Nartut:
Candybay's Baller Rosalie PEK 1 KP ROP-PENTU
Candybay's Älva Elayne NUO ERI 1 SA PN 1 SERT VSP
Ch Candybay's Calamity Jane VET EH 2
Ch Candybay's Extreme Tancute VET ERI 1 ROP-VET.

Valkoinen; Uros:
Ch Lecibsin Fill The Bill VET ERI 1 SA PU 1 ROP ROP-VET.


Ruovesi 27.4.2019. Tuomarina Anneli Sutela.

Musta & Ruskea; Narttu:
Mustaojan Odette JUN ERI 1 SA PN 1 SERT ROP

Muut värit; Nartut:
Talisman Goldmarie JUN ERI 1 SA PN 3 SERT
Mustaojan Idoli AVO ERI 1
Tanssitassun Foxtrot AVO EH 2
Ch Tirhan Jealous Sky VAL ERI 1 SA PN 1 ROP
Ch Tirhan Supergirl VET ERI 1 SA PN 2 ROP-VET.

Valkoinen; Nartut:
Kurjenpolun Infinity Iiris JUN EH 1
Ch Kurjenpolun Erysipele Eilethyia VAL EH 1


Imatra Nord 20.4.2019. Tuomarina Jussi Liimatainen.

Musta & Ruskea; Nartut:
Amorelie Von Der Oderinsel NUO H
Ayla Vom Halmay NUO ERI 1

Muut värit; Uros:
Ch Pienenpolun Lordi Lalli VAL EH 1
Nartut:
Kotapihan Freya JUN ERI 1 ROP-juniori
Ch Usvarannan Taikayön Unelma VET EH 1


Harjavalta 20.4.2019. Tuomarina Jukka Kuusisto.

Muut värit; Urokset:
Koivulan Kartanon Veeti Valtteri AVO ERI 1 SA PU 1 SERT ROP FI MVA
Ch Tupsulan Baristo Kahvinmakuinen VAL ERI 1 SA PU 2
Narttu:
Kastanjan Nordica JUN ERI 1 SA PN 1 SERT VSP

Valkoinen; Uros:
Pasifixin Lumi Hessu NUO ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
Nartut:
Ralettes Jugendliebe Lyyti JUN ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
Abby Von Den Weissen Herzögen NUO ERI 1


Kitee 14.4.2019. Tuomarina Hedi Kumm, Viro.

Musta & Ruskea; Urokset:
Old Harbor's Honey I'm Home JUN HYL
Ch Basnauz Black Bernardo VAL ERI 1 SA PU 1 ROP
Narttu:
Old Harbor's Harmony JUN ERI 1 SA PN 1 SERT VSP

Muut värit; Urokset:
Ginger Joe Visada Kartu JUN ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
Vortex Wind Born To Be Free NUO ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT
Nartut:
Tregai Christy AVO ERI 1 SA PN 2 SERT
Ch Leniences Oneida VAL ERI 1 SA PN 1 ROP
Ch Tytti VET ERI 1 SA PN 3 VARA-SERT ROP-VET.
Ch Usvarannan Taikayön Lumous VET ERI 2 SA PN 4
Valkoinen; Narttu:
Pieniballeriina NUO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP


Vaasa KV 13.4.2019. Tuomareina Susanne Wendell (m & r + v) ja Veli-Pekka Kumpumäki* (mv). Ryhmätuomarina toimi Tomas Rohlin, Tanska.

Musta & Ruskea; Uros:
Ch Famenhoffin Dream Come True VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP RYP 4
Narttu:
Ch Basnauz Black Brie VAL ERI 1 SA PN 1 cACIB VSP

Muut värit; Urokset*:
Tariquun O'Boy PEK 1 KP ROP-PENTU
Baileydream's Fievel NUO ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB ROP
Ch Baileydream's Aragorn VAL ERI 3
Ch Emmaboda Wentzi VAL ERI 2 SA PU 3
Ch Tupsulan Baristo Kahvinmakuinen VAL ERI 1 SA PU 2 VACA
Nartut:
Eswood Feiner Kleiner Panda PEK 1 KP VSP-PENTU
Basnauz Bt Bardot JUN H
Mustan Nuukan Uuden Vuoden Serafiina JUN ERI 2
Talisman Goldmarie JUN ERI 1 SA PN 2 SERT
Veralan Merenneito NUO EH 1
Emmaboda Ucarina AVO ERI 1 SA PN 4 VARA-SERT
Ch Ravasgang's Be Miss Fancy VAL ERI 2 SA PN 3 VACA
Ch Ticapon Your Reward VAL ERI 4
Ch Tirhan Travel Bug VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP
Ch Zibacan Brave Heart VAL ERI 3 SA

Valkoinen; Uros:
Ch Mosjöns Noah VAL ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB ROP FI MVA
Nartut:
Ch Kurjenpolun ErysipÚle Eileithyia VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP
Ch Ukontuulen Jääkukka VAL EH 2


Lahti KV 30.3.2019. Tuomarina Lililan Fogh Christensen, Tanska.

Musta & Ruskea; Urokset:
Tirhan Elite Coupe JUN EVA
Cadinan Sisu NUO ERI 2
Ramovet's Demodex NUO ERI 1 SA PU 2 SERT VACA => CACIB
Ch Tempore By The Way VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP
Ch Tregai Scorpion VET ERI 1 SA PU 3 ROP-VET.
Nartut:
Old Harbor's Harmony JUN ERI 1
Amorelie Von Der Oderinsel NUO EH 1

Muut värit; Urokset:
Baileydream's Frodo JUN ERI 1 SA PU 3 VARA-SERT
Pienenpolun Nuutti NUO ERI 1
Old Harbor's Follow Your Heart AVO ERI 1 SA PU 2 SERT VACA
Ch Baileydream's Aragorn VAL ERI 2 SA PU 4
Ch Peterline Toy Regtime VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP
Ch Solvargens Be My Number One VAL ERI 3 SA
Nartut:
Tirhan BT Puzzled AVO EH 2
Ch Tirhan Jealous Sky AVO ERI 1 SA
Tirhan Notting Hill AVO EH 3
Ch Leniences Oneida VAL ERI 2 SA PN 3 VACA => CACIB
Ch Ticapon Your Reward VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP
Ch Tirhan Travel Bug VAL ERI 3 SA PN 4
Ch Tirhan Supergirl VET ERI 1 SA PN 2 ROP-VET.

Valkoinen; Narttu:
Cirikit Balleriina AVO ERI 1


Turku KV 23.3.2019. Tuomarina Andrzej Kazmierski, Puola.

Musta & Ruskea; Uros:
Mylegend Moonshine JUN EH 2
Old Harbor's Haters Gonna Hate JUN ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT
Pienenpolun Priha AVO ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB VSP
Ch Black Berry Av Eas Garden VET ERI 2
Ch Ticapon Abby's Boy VET ERI 1 SA PU 3 ROP-VET.
Nartut:
Amorelie Von Der Oderinsel NUO H
Glamsquad Miss Mini AVO ERI 1 SA PN 2 SERT VACA FI MVA
Ch Pienenpolun Unelman Kaunotar VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP C.I.B.

Muut värit; Urokset:
Ricis PEK 1 KP ROP-PENTU
Damirazin Ceskustähti NUO ERI 1
Pienenpolun Hurmuri AVO ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT VACA
Ch Graubube Meisterwerk VAL ERI 2 SA PU 3
Ch Pienenpolun George Clooney VAL ERI 3
Ch Saliut Juodas Aksomas VAL ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB ROP FI MVA
Nartut:
Candybay's Baller Rosalie PEK 1
Candybay's Översöt Ancelina JUN ERI 1
Kotapihan Freya JUN EH 2
Candybay's Älva Elayne NUO ERI 2
GilÚ NUO ERI 1 SA PN 1 SERT CACIB VSP
Ch Pienenpolun Miss Iines AVO ERI 1 SA PN 2 VACA
Ch Candybay's Calamity Jane VET ERI 1 SA PN 3 ROP-VET.
Ch Candybay's Extreme Tancute VET ERI 2
Kasvattajaluokka:
Candybay's kennel KAS 1 KP ROP-KASV.

Valkoinen; Nartut:
Abby Von Den Weissen Herzögen JUN ERI 2 SA PN 4 VARA-SERT
Ralettes Jugendliebe Lyyti JUN ERI 1 SA PN 2 SERT
Cirikit Balleriina AVO EH 1
Ch Jenkkin's Arctic Queen VET ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET.
Ch Ralettes Schneemädchen VET ERI 2 SA PN 3


Korpilahti 17.3.2019. Tuomarina Reino Korpela.

Musta & Ruskea; Uros:
Old Harbor's Haters Gonna Hate JUN ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
Nartut:
Mustaojan Oreo JUN ERI 1
Ch Basnauz Black Brie AVO ERI 2 SA PN 2
Old Harbor's Choco Colada AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP

Muut värit; Urokset:
McQuinn's I Took The Prize JUN ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT
Old Harbor's Game Is On JUN EH 3
Pienenpolun Kapteeni Nemo JUN ERI 2
Damirazin Catseenvangitsija NUO ERI 1 SA PU 3
Aristo Z Temnych Noci AVO ERI 1 SA PU 1 SERT ROP FI MVA
Narttu:
Pienenpolun Victoria JUN ERI 1 SA PN 1 SERT VSP

Valkoinen; Urokset:
Fores Vyzel JUN ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Ch Pyryhelmin Amadeus VET ERI 1 SA PU 2 ROP-VET.
Nartut:
Damirazin Fifti-Fifti JUN EH 1
Thomdy Dom's Hilla Hania AVO ERI 1 SA PN 2 SERT
Ch Lecibsin Theme Song VET ERI 1 SA PN 1 VSP VSP-VET.


Orimattila erikoisnäyttely 10.3.2019. Tuomareina Lothar Mende, Saksa (m&r*) ja Pirjo Aaltonen (mv & v).

Musta & Ruskea; Urokset*:
Cadinan Valtteri JUN ERI 2 SA
Mylegend Moonshine JUN ERI 1 SA VSP-juniori
Ramovet's Demodex NUO ERI 1 SA PU 4 VARA-SERT
Tempore Answer Is NUO ERI 2 SA
Gritty Wiggle's Captain Hook AVO ERI 3 SA
Pienenpolun Priha AVO ERI 1 SA PU 3 SERT
Tabdog Diamonds Delightful Dallas AVO ERI 2 SA
Ch Basnauz Black Bernardo VAL ERI
Ch Basnauz Charlie Brown VAL ERI
Ch Gritty Wiggle's Alejandro VAL ERI
Ch Gritty Wiggle's Care Bear VAL ERI 4
Ch Korianmäen Kasper VAL ERI
Ch Pienenpolun Jämerä VAL ERI
Ch Sallaisen Mamman Mussukka VAL ERI 1 SA PU 1 VSP
Ch Tempore By The Way VAL ERI
Ch Tempore Free Kick VAL ERI 2 SA
Ch Tempore Knows Best VAL ERI 3
Ch Almond Tree's What A Devil VET ERI 3
Ch Magical Rose's Aim For The Trick VET ERI 4
Ch Tempore Brand Name VET ERI 2 SA
Ch Ticapon Abby's Boy VET ERI 1 SA PU 2 ROP-vet. BIS 3-vet.
Nartut:
Eve's Dreams Amethyst PPEK 3 (5-7 kk)
Magical Rose's I'm Raving PPEK 2 KP (5-7 kk)
Pienenpolun Kaneli PPEK 1 KP PN 2 (5-7 kk)
Jetulan Hemaiseva Helena PEK 1 KP PN 1 ROP-PENTU BIS 3-PENTU
Mustaojan Oreo JUN ERI 2 SA
Pienenpolun Lady Ronja JUN ERI 1 SA ROP-juniori
Pienenpolun Lady Rosita JUN ERI 3
Amorelie Von Der Oderinsel NUO EVA
Ayla VOm Halmay NUO EH
Basnauz Black Lisette NUO ERI 3 SA
Cadinan Stara NUO ERI 1 SA PN 4 VARA-SERT
Pienenpolun Miss Sabrina NUO ERI 4
Ticapon Little Love NUO ERI 2 SA
Basnauz Black Brie AVO ERI 1 SA PN 2 SERT FI MVA
Mustaojan Moonlight Serenade AVO ERI 2 SA
Ch Cadinan Iki Ihana VAL ERI
Ch Gritty Wiggle's Avicii VAL ERI 4
Ch Pasifixin Racy VAL ERI
Ch Pienenpolun Lady Betty VAL ERI
Ch Pienenpolun Lady Ninja VAL ERI 2 SA
Ch Pienenpolun Miss Macy VAL ERI 3
Ch Pienenpolun Miss Vinha VAL ERI 1 SA PN 1 ROP BIS 3
Ch Almond Tree's Kleopatra VET ERI 1 SA PN 3 VSP-VET.
Ch Cadinan Fresh Fantacy VET ERI 4
Ch Pienenpolun Lady Pernilla VET ERI
Ch Tempore Aber Doch VET ERI
Ch Tempore Giggle Wiggle VET ERI 3
Ch Tempore Name Game VET ERI 2 SA
Kasvattajaluokat:
Basnauz kennel KAS 4 KP
Cadinan kennel KAS 1 KP BIS 3-kasv.
Gritty Wiggle's kennel KAS 3 KP
Pienenpolun kennel KAS 2 KP
Jälkeläisluokka:
Ch Candidus Elli Z Gipova J─K 1 KP ROP-JÄLK. BIS 2-JÄLK.

Muut värit; Urokset:
Leniences Zypher PEK 1 KP ROP-PENTU BIS 2-PENTU
Sun-Power's Lyman Zibelino PEK 2
Baileydream's Fievel JUN ERI
Baileydream's Frodo JUN ERI 3
Cinnan Little Mister Martin JUN ERI 2 SA
Foxy Nose Ultra Sonic JUN EH
Kastanjan Fenton JUN H
Mustaojan Pablo JUN ERI 4
Pienenpolun Kapteeni Nemo JUN H
Pienenpolun Mister Sulo JUN ERI
Ticapon Made To Shine JUN ERI 1 SA VSP-juniori
Pienenpolun Nuutti NUO H
Valerina Ross Night Light NUO ERI 1
Magnumin Jon Snow AVO H
Old Harbor's Follow Your Heart AVO ERI 3
Sun-Power's Bt Mr Jaajo AVO ERI 1 SA SERT
Tirhan Ultimate Avenger AVO ERI 2 SA VARA-SERT
Ch Baileydream's Aragorn VAL ERI 2 SA PU 2
Ch Graubube Meisterwerk VAL ERI
Ch Korianmäen Lord Lancelot VAL ERI
Ch Pienenpolun Angry Birds VAL ERI
Ch Pienenpolun George Clooney VAL ERI
Ch Solvargens Be My Number One VAL ERI 1 SA PU 1 VSP
Ch Tirhan Lucky Break VAL ERI 3 SA PU 3
Ch Tirhan Xtra Factor VAL ERI 4 SA PU 4
Ch Tirhan Yuppidoo VAL EH
Ch Pienenpolun Pikku Kettu Vuk VET ERI 1 SA ROP-VET. BIS 1-VET.
Ch Yno Von Den Kleinen Zwergen VET ERI 2
Nartut:
Candybay'sd Baller Rosalie PPEK 1 KP PN 1 VSP-PENTU (5-7 kk)
Korianmäen Valentina PEK 1 KP PN 2
Candybay's Översöt Ancelina JUN ERI 2 SA
Cinnan Lovely Miss Matilda JUN ERI 4
Pienenpolun Victoria JUN EH
Solvargens Be My Yang JUN EH
Ticapon Makes Me Smile JUN ERI 1 SA ROP-juniori BIS 3-juniori
Vortex Wind C'est Jolie JUN ERI 3
Candybay's Zumba Layla NUO ERI 2
Candybay's Älva Elayne NUO ERI 1
Korianmäen Silver Moon Queen NUO EH 3
Pienenpolun Lady Finlandina NUO EH 4
Baileydream's Duffy AVO ERI 3
Bantamgirl AVO ERI
Mustaojan Idoli AVO ERI 4
Picantin Evelynn AVO EH
Pienenpolun Lapin Timantti AVO ERI 2 SA PN 4 VARA-SERT
Tariquun Vintage Viola AVO ERI
Tirhan BT Puzzled AVO ERI
Tirhan Jealous Sky AVO ERI 1 SA PN 2 SERT FI MVA
Ch Basnauz Bt Amalia VAL EH
Ch Candybay's Moony Contessa VAL ERI
Ch Candybay's Tender Dayzee VAL ERI
Ch Korianmäen Jacqueline VAL ERI
Ch Leniences Oneida VAL ERI 4 SA
Ch Pienenpolun Miss Lila VAL ERI
Ch Ticapon Your Reward VAL ERI
Ch Tirhan New York Sour VAL ERI 2 SA PN 3
Ch Tirhan Travel Bug VAL ERI 1 SA PN 1 ROP BIS 2
Ch Tirhan Under Fire VAL ERI
Ch Tregai Glory Of Love VAL ERI 3 SA
Ch Candybay's Extreme Tancute VET ERI
Ch Leniences Latoya VET ERI 3 SA
Pirmese Cinderella VET ERI
Ch Tirhan Pearly Bay VET ERI 2 SA
Ch Tirhan Supergirl VET ERI 1 SA VSP-VET.
Tirhan Tuhkimo VET ERI 4
Kasvattajaluokat:
Baileydream's kennel KAS 4 KP
Candybay's kennel KAS 3 KP
Pienenpolun kennel KAS 2 KP
Tirhan kennel KAS 1 KP ROP-kasv. BIS 2-KASV.
Jälkeläisluokka:
Ch Yno Von Den Kleinen Zwergen JÄK 1 KP BIS 3-JÄLK.

Valkoinen; Urokset:
Lumitarinan Dynaaminen Donner JUN EVA
Pasifixin Lumi Hessu NUO ERI 1 SA PU 3 SERT
Ch Thomdy Dom's Dimanto VAL ERI 1 SA PU 1 ROP BIS 1
Ch Pyryhelmin Amadeus VET ERI 1 SA PU 2 ROP-VET. BIS 4-VET.
Narttu:
Tregai Snowflake Lizzie NUO ERI 1 SA PN 1 SERT VSP


Joensuu NORD 3.3.2019. Tuomarina Goran Gladic.

Musta & Ruskea; Uros:
Ch Basnauz Black Bernardo VAL ERI 1 SA PU 1 NORD SERT ROP
Nartut:
Old Harbor's Harmony JUN ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT NORD VARA-SERT
Obisan Hulivili Hilima AVO ERI 1 SA PN 1 SERT NORD SERT VSP

Muut värit; Urokset:
Ticapon Made To Shine JUN ERI 1 SA PU 1 SERT NORD SERT VSP
Vortex Wind Born To Be Free NUO ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT NORD VARA-SERT
Nartut:
Lumous AVO ERI 1 SA PN 3 SERT
Tanssitassun Cha Cha AVO ERI 2
Ch Pienenpolun Lady Helmi VAL ERI 2 SA PN 2 NORD VARA-SERT
Ch Tirhan Travel Bug VAL ERI 1 SA PN 1 NORD SERT ROP

Valkoinen; Uros:
Damirazin Edustuskelpoinen JUN ERI 1 SA PU 1 SERT NORD SERT ROP


Pello 3.3.2019. Tuomarina Harry Tast.

Musta & Ruskea; Nartut:
Puhtituulen Silkkiliina VET ERI 1 ROP-VET.

Muut värit; Nartut:
Vortex Wind C'est La BeautÚ JUN ERI 1 SA PN 1 SERT ROP

Valkoinen; Narttu:
Lumitarinan Diivan Kuiskaus NUO EH 1


Joensuu KV 2.3.2019. Tuomarina Perttu Stňhlberg.

Musta & Ruskea; Uros:
Ch Kasper VAL ERI 1
Narttu:
Ch Pienenpolun Lilla Milla VET ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET.

Muut värit; Urokset:
Baileydream's Fievel JUN EH 1
Ticapon Made To Shine JUN EH 2
Metsäkaarteen Sulo Elämän Valo NUO ERI 1
Vortex Wind Born To Be Free NUO ERI 2
Nartut:
Korianmäen Tirlittan JUN EH 1
Lumous AVO EH 1
Tanssitassun Cha Cha AVO EH 2
Ch Tirhan Travel Bug VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP

Valkoinen; Urokset:
Damirazin Edustuskelpoinen JUN ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Ch Lecibsin Thunderbolt VAL ERI 1 SA PU 2 CACIB


Pello 2.3.2019. Tuomarina Jouko Leiviskä.

Musta & Ruskea; Nartut:
Leinikan Äärettömän Söpö AVO H
Puhtituulen Silkkiliina VET ERI 1 SA PN 1 SERT ROP ROP-VET.

Muut värit; Nartut:
Vortex Wind C'est La BeautÚ JUN ERI 1 SA PN 2 SERT
Ch Zibacan Brave Heart VAL ERI 1 SA PN 1 ROP


Huittinen 10.2.2019. Tuomarina Esa Ruotsalainen.

Musta & Ruskea; Uros:
Candybay's Zayn Make My Day NUO ERI 1
Narttu:
Tariquun Black Unicorn AVO H

Muut värit; Urokset:
Old Harbor's Follow Your Heart NUO ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT
Tupsulan Baristo Kahvinmakuinen AVO ERI 1 SA PU 1 SERT ROP FI MVA
Nartut:
Rimini JUN ERI 1 SA PN 1 SERT VSP
Candybay's Xenia Sunray AVO EH 2
Tariquun Vintage Viola AVO ERI 1

Valkoinen; Uros:
Pasifixin Lumi Hessu NUO ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Nartut:
Abby Von Den Weissen Herzögen JUN H
Joutsenvaaran Billa Bonga JUN HYL
Ralettes Jugendliebe Lyyti JUN ERI 1


Parkano 2.2.2019. Tuomarina Jouko Leiviskä; myös BIS-veteraanit.

Musta & Ruskea; Uros:
Ch Ticapon Abby's Boy VET ERI 1 VSP-VET.
Nartut:
Bessi AVO EH 1
Ch Pienenpolun Lady Pernilla VET ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET. BIS 4-VET.

Muut värit; Urokset:
Cinnan Little Mister Martin JUN ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Ticapon Made To Shine JUN EH 2
Ch Graubube Meisterwerk VAL EH 1
Ch Korianmäen Lord Lancelot VAL H
Nartut:
Korianmäen Silver Moon Queen JUN EH 2
Talisman Goldmarie JUN EH 1
Pienenpolun Lady Maria Magdalena NUO EH 1
Eswood Das Smuckstuck AVO H
Ch Leniences Oneida VAL ERI 1 SA PN 1 VSP

Valkoinen; Uros:
Pasifixin Lumi Hessu NUO ERI 1 SA PU 1 SERT ROP


Ilomantsi 19.1.2019. Tuomarina Markku Kipinä.

Muut värit; Nartut:
Kotapihan Freya JUN ERI 1
Tregai Christy AVO ERI 1


Turku KV 19.1.2019. Tuomarina Paula Rekiranta.

Musta & Ruskea; Urokset:
Candybay's Zayn Make My Day NUO ERI 2
Tempore Answer Is NUO ERI 1 SA PU 2 SERT VACA
Ch Famenhoffin Dream Come True VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP
Ch Tempore By The Way VAL ERI 2 SA PU 4
Ch Tempore Brand Name VET ERI 1 SA PU 3 ROP-VET.
Ch Tempore Rocky Mountain VET ERI 2
Ch Ticapon Abby's Boy VET ERI 3
Kasvattajaluokka:
Tempore kennel KAS 1 KP ROP-KASV.

Muut värit; Urokset:
Dark Darling Jori JUN EH 2
Ticapon Made To Shine JUN ERI 1 SA PU 4 SERT
Dzhey Djoker S Beregov Nevi NUO ERI 1
Ch Tirhan Xtra Factor AVO ERI 1 SA PU 2 VACA
Ch Graubube Meisterwerk VAL ERI 2 SA PU 3
Ch Solvargens Be My Number One VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP
Nartut:
Candybay's Översöt Ancelina JUN ERI 2 SA
Ticapon Makes Me Smile JUN ERI 1 SA PN 1 SERT VSP
Candybay's Zumba Layla NUO EH 2
Candybay's Älva Elayne NUO ERI 1 SA
Hugo Haus Raduzhnaya Businka NUO EH 3
Candybay's Xenia Sunray AVO H
Kleintrouble My Sunbeam AVO ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT CACIB
Tirhan Jealous Sky AVO ERI 2 SA PN 4 VACA
Ch Candybay's Moony Contessa VAL ERI 1 SA
Ch Candybay's Extreme Tancute VET ERI 2
Candybay's Famous Fay VET ERI 3
Lecibsin Tangerine VET ERI 4
Ch Tirhan Supergirl VET ERI 1 SA PN 3 ROP-VET.
Kasvattajaluokka:
Candybay's kennel KAS 1

Valkoinen; Urokset:
Zefir Sharmel JUN ERI 1 SA PU 2 SERT
Ch Lecibsin Fill The Bill VET ERI 1 SA PU 1 ROP ROP-VET.
Narttu:
Abby Von Den Weissen Herzögen JUN EH 1


Kajaani KV 13.1.2019. Tuomarina Roberto Schill, Romania.

Musta & Ruskea; Urokset:
Cadinan Sisu JUN ERI 2
Mylegend Moonshine JUN ERI 1 SA PU 3 SERT
Pienenpolun Karhunmarja NUO EH 1
Leinikan Ainoa Adonis AVO EH 1
Ch Basnauz Black Bernardo VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP
Ch Famenhoffin Candy King VAL ERI 2 SA PU 2 VACA
Ch Gritty Wiggle's Alejandro VAL ERI 3
Ch Mustaojan Merkurius VAL ERI 4
Ch Sallaisten Mamman Mussukka VAL EH
Ch Magical Rose's Aim For The Trick VET EH 1
Nartut:
Leinikan Becky Lou JUN EH 1
Pienenpolun Lady Ronja JUN EH 2
Basnauz Black Lisette NUO ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT VACA
Ticapon Lots Of Love NUO ERI 2 SA PN 3
Pienenpolun Miss Vinha AVO ERI 1 SA PN 1 SERT CACIB VSP FI MVA
Ch Pienenpolun Lilla Milla VET EH 3
Ch Pienenpolun Olivia VET ERI 2
Ch Puhtituulen Silkkiliina VET ERI 1 SA PN 4 ROP-VET.
Kasvattajaluokka:
Pienenpolun kennel KAS 1 KP ROP-KASV.

Muut värit; Urokset:
Kastanjan Fenton JUN EH 1
Lari AVO H
Ch Baileydream's Aragorn VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB VSP
Ch Emmaboda Wentzi VAL EH 3
Ch Pienenpolun George Clooney VAL ERI 2 SA PU 2 VACA => CACIB
Nartut:
Korianmäen Tirlittan PEK 1
Veralan Merenneito JUN EH 2
Vortex Wind C'est La BeautÚ JUN ERI 1 SA PN 3 VARA-SERT
Pienenpolun Lady Finlandina NUO ERI 1 SA
Pienenpolun Lady Elsa AVO EH 2
Ravasgang's Be Miss Fancy AVO ERI 1 SA PN 1 SERT CACIB ROP FI MVA
Ch Graubube Orangefarben Orchidee VAL ERI 2 SA PN 4
Ch Tirhan Travel Bug VAL ERI 1 SA PN 2 VACA
Ch Pienenpolun Arctic Princess VET ERI 1 SA ROP-VET.
Kasvattajaluokka:
Pienenpolun kennel KAS 1 KP ROP-KASV.

Valkoinen; Urokset:
Damirazin Edustuskelpoinen JUN ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Pasifixin Lumi Aatos NUO ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT CACIB
Nartut:
Lumitarinan Elegantti Elena JUN ERI 1 SA PN 1 SERT VSP
Lumitarinan Diivan Kuiskaus NUO H