Näyttelytuloksia 2018:


Tulokset  2000; 2001;2002;2003; 2004; 2005; 2006; 2007; 2008; 2009; 2010;2011; 2012; 2013; 2014; 2015; 2016;2017; 2018;

Ilmoita puuttuvia tai korjattavia tuloksia Mirja Parkkoselle.


Vaasa KV 14.4.2018 Tuomarina Eva Nielsen, Ruotsi.

Musta & Ruskea; Urokset:
Leinikan Ainoa Adonis JUN ERI 1 SA PU 3 VARA-SERT
Old Harbor's Diamonds Are Forever AVO ERI 1 SA PU 2 SERT VACA
Ch Famenhoffin Dream Come True VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP
Ch Gritty Wiggle's Alejandro VAL ERI 3
Ch Korianmäen Kasper VAL ERI 2
Nartut:
Bessi AVO ERI 1 SA PN 2 SERT CACIB
Glamsquad Miss Mini AVO EH 2
Ch Pienenpolun Lady Pernilla VET ERI 1 SA PN 1 VSP ROP-VET.
Ch Tempore Giggle Wiggle VET ERI 2

Muut värit; Urokset:
Emmaboda Wentzi AVO EH 3
High-Glade's Klondiken Gold Vein AVO ERI 2
Solvargens Be My Third Wish AVO ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB ROP FI MVA
Ch Graubube Erst Kuss VAL ERI 3 SA PU 4
Ch Korianmäen Lord Lancelot VAL ERI 2 SA PU 3
Ch Orchide In Blossom Zarion VAL ERI 4
Ch Solvargens Be My Number One VAL ERI 1 SA PU 2 VACA
Nartut:
Korianmäen Silver Moon Queen PEK 1 KP ROP-PENTU
Pienenpolun Lady Maria Magdalena JUN EH 2
Pirmese Margaery Tyrell JUN H
Ravasgang's Be Miss Fancy JUN ERI 1 SA PN 2 SERT
Graubube Orangefarben Orchide NUO ERI 1 SA
Emmaboda Ucarina AVO ERI 1 SA VARA-SERT VACA => CACIB
Tirhan Travel Bug AVO ERI 2 SA
Ch Emmaboda Triumph VAL ERI 2 SA PN 4
Ch Graubube Gaudi VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP
Ch Pienenpolun Arctic Princess VET ERI 1 SA PN 3 ROP-VET.

Valkoinen; Urokset:
Pasifixin Lumi Aatos JUN ERI 1 SA PU 2 SERT
Tirhan Vanilla Vargas AVO EH 1
Ch Legenda Tony Gold VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP
Narttu:
Ch Tempore Design AVO ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP


Imatra KV 2.4.2018 Tuomarina Miodrag Vreteninic, Montenegro.

Musta & Ruskea; Urokset:
Tangle Of Happiness Bladenhorst JUN ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT
Rus Haus Vorhut Gerard De Kvin NUO ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB ROP
Ch Cadinan Ihmemies VAL ERI 1 SA PU 3 VACA
Ch Viksalan Roter Sand VAL H
Nartut:
Ayla Vom Halmay JUN ERI 1 SA
Basnauz Black Brie NUO ERI 1 SA PN 3 VACA
Tempore News Cut AVO ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT CACIB
Cadinan Marissa VET ERI 2 SA PN 4
Spitz Huset's Lenya VET ERI 1 SA PN 1 SERT VSP ROP-vet. FI MVA
Ch Tempore Aber Doch VET ERI 3

Muut värit; Urokset:
Sirius AVO ERI 1 SA PU 2 VACA
cH Levenhof Marcipan VAL ERI 2 SA PU 3 SERT FI MVA
Ch Pienenpolun Lordi Lalli VAL H
Ch Ticapon Precious Man VAL H
Ch Tirhan Lucky Break VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB VSP
Nartut:
Fantasia Z Temnych Noci JUN ERI 2 SA
Picantin Evelynn JUN ERI 1 SA
Pyryhelmin Tiinu-Tytti JUN ERI 3 SA
Vortex Wind Aurora NUO ERI 1 SA PN 2 SERT VACA
Cadinan Onerva AVO H
Levenhof Origami AVO ERI 3 SA
Tanssitassun Cha Cha AVO ERI 1 SA PN 4 VARA-SERT
Tirhan Travel Bug AVO ERI 2 SA
Tirhan Under Fire AVO ERI 4 SA
Ch Leniences Oneida VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP
Ch Nevastar Vanilla VAL ERI 2 SA
Ch Pienenpolun Princess Tara VET ERI 1 SA PN 3 ROP-vet.

Valkoinen; Uros:
Fantastyczny Perlowy Ogrod PEK 1 KP VSP-pentu
Reginer's Freezing Charm AVO ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB ROP FI MVA
Narttu:
Jolly Janet Krisanda PEK 1 KP ROP-pentu


Imatra 1.4.2018 Tuomarina Anca Giura, Romania.

Musta & Ruskea; Urokset:
Ch Black Berry Av Eas Garden VAL ERI 1
Ch Cadinan Ihmemies VAL ERI 2
Nartut:
Ayla Vom Halmay JUN ERI 1 SA
Basnauz Black Brie NUO ERI 1 SA
Pienenpolun Lady Fasupala AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP FI MVA
Tempore News Cut AVO ERI 2 SA PN 4
Cadinan Marissa VET ERI 2 SA PN 3
Spitz Huset's Lenya VET ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT ROP-vet.
Ch Tempore Aber Doch VET ERI 3 SA

Muut värit; Urokset:
Vortex Wind Born To Be Free PEK 1 KP ROP-PENTU
Sirius AVO ERI 1 SA PU 3 SERT FI MVA
Ch Pienenpolun George Clooney VAL ERI 2 SA PU 2
Ch Ticapon Precious Man VAL ERI 1 SA PU 1 ROP
Nartut:
Picantin Evelynn JUN ERI 1 SA
Pienenpolun Miss Iines NUO ERI 1 SA
Vortex Wind Aurora NUO ERI 2 SA
Cadinan Onerva AVO EH
Pienenpolun Hallan Yön Unelma AVO ERI 1 SA PN 2 SERT
Tanssitassun Cha Cha AVO EH 4
Tirhan Travel Bug AVO ERI 2 SA PN 3 VARA-SERT
Tirhan Under Fire AVO EH 3
Ch Leniences Oneida VAL ERI 1 SA PN 1 VSP
Ch Pienenpolun Nekkustiina VAL ERI 2 SA
Ch Pienenpolun Princess Tara VET ERI 1 SA PN 4 ROP-vet.
Kasvattajaluokka:
Pienenpolun kennel KAS 1 KP ROP-KASV.

Valkoinen; Uros:
Reginer's Freezing Charm AVO H


Kemijärvi 24.3.2018 Tuomarina Elina Haapaniemi. BIS-veteraanin valitsi Marjatta Pylvänäinen-Suorsa.

Musta & Ruskea; Narttu:
Leinikan Äärettömän Söpö AVO EH 1

Muut värit; Narttu:
Ch Pienenpolun Arctic Princess VET ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET.BIS 1-VET.


Lahti KV 24.3.2018 Tuomarina Markku Mähönen.

Musta & Ruskea; Uros:
Ch Almond Tree's What A Devil VET ERI 1 SA PU 1 ROP ROP-VET.
Nartut:
Amorelie Von Der Oderinsel PEK 1
Ch Tempore Trivia Quiz AVO EH 1
Ch Tempore Ten Yards VAL ERI 2 SA PN 2 VACA
Ch Tregai Charlie Aida VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP
Ch Tempore Aber Doch VET ERI 1 VSP-VET.

Muut värit; Urokset:
Pienenpolun Nuutti JUN EVA
Tupsulan Baristo Kahvinmakuinen NUO H
Peterline Toy Yakudza NUO ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB VSP
Ch Graubube Meisterwerk VAL ERI 2 SA PU 3
Ch Tirhan Lucky Break VAL EH 3
Ch Tirhan Nick At Night VAL ERI 1 SA PU 2 VACA
Nartut:
Pyryhelmin Liinu-Neiti JUN H
Pyryhelmin Tiinu-Tytti JUN EH 1
Bantamgirl AVO EH 2
Tirhan Travel Bug AVO ERI 1 SA PN 1 SERT CACIB ROP
Tirhan Under Fire AVO H
Ch Leniences Oneida VAL ERI 1 SA PN 2 VACA
Ch Tirhan Eshet Hail VAL ERI 2
Pirmese Cinderella VET H
Kasvattajaluokka:
Tirhan kennel KAS 1

Valkoinen; Uros:
Ch Pyryhelmin Amadeus VET ERI 1 SA PU 1 ROP ROP-VET.


Korpilahti 18.3.2018 Tuomarina Helin Tenson.

Muut värit; Uros:
Ch Yno Von Den Kleinen Zwergen VET ERI 1 SA PU 1 VSP VSP-VET.
Nartut:
Picantin Estella JUN H
Damirazin Arvokas Aarre AVO EH 2
Zibacan Baby Girl AVO ERI 1 SA PN 2 SERT
Ch Leniences Oneida VAL ERI 1 SA PN 3
Ch Pienenpolun Arctic Princess VET ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET.


Ikaalinen 17.3.2018 Tuomarina Maija Mäkinen.

Musta &Ruskea; Nartut:
Lecibsin Tuuliviiri NUO ERI 1
Pasifixin Milla AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
Ch Pienenpolun Lady Pernilla VET ERI 1 SA PN 2 ROP-VET.

Muut värit; Uros:
Tupsulan Baristo Kahvinmakuinen NUO ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Nartut:
Pienenpolun Lady Maria Magdalena JUN ERI 1
Nonita Enkelin Luomus AVO ERI 1 SA PN 1 SERT VSP


Eno 17.3.2018 Tuomarina Jouko Leiviskä.

Muut värit; Nartut:
Pompparinniityn Samppis JUN ERI 1 SA PN 2 SERT
Tregai Christy JUN EH 2
Lumous AVO HYL
Ch Leniences Oneida VAL ERI 1 SA PN 1 ROP


Sastamala erikoisnäyttely 10.3.2018. Tuomarina Linda Jürgens, Viro (m & r ja mv, sekä BIS; BIS-kasv. & BIS-juniorit) ja Tapio Kakko* (m & r & mv, pennut & vet.*; v. sekä BIS-pentu; BIS-vet. ja BIS-jälk.)

Musta &Ruskea; Urokset:
Ramovet's Demodex PEK 1 KP ROP-PENTU* BIS 3-pentu
Tempore Answer Is PEK 2*
Candybay's Zayn Make My Day JUN H
Leinikan Ainoa Adonis JUN ERI 1 SA PU 4 SERT
Pasifixin Picasso JUN ERI 2
Basnauz Black Bernardo NUO ERI 3
Gritty Wiggle's Captain Hook NUO EH 4
Gritty Wiggle's Care Bear NUO ERI 2 SA
Mustaojan Merkurius NUO ERI 1 SA VARA-SERT
Candybay's Xelroy Skip AVO ERI 2
Sallaisen Mamman Mussukka AVO ERI 1
Ch Basnauz Charlie Brown VAL ERI
Ch Candidus Elli Z Gipova VAL ERI 3 SA PU 3
Ch Famenhoffin Candy King VAL ERI
Ch Kasper VAL ERI
Ch Korianmäen Kasper VAL ERI
Ch Tempore Brand Name VAL EH
Ch Tempore By The Way VAL ERI 2 SA PU 2
Ch Tempore Free Kick VAL ERI 3 SA
Ch Tempore Knows Best VAL ERI 1 SA PU 1 VSP
Ch Almond Tree's What A Devil VET ERI 1 SA VSP-VET.*
Ch Ticapon Abby's Boy VET ERI 2 SA*
Nartut:
Leinikan Becky Lou PPEK 2 (5-7 kk)*
Ticapon Lots Of Love PPEK 1 (5-7 kk)*
Amorelle Von Cer Oderinsel PEK 2*
Ramovet's Dipylidium PEK 3*
Ramovet's Dirfilaria PEK 1*
Ayla Vom Halmay JUN EH 3
Basnauz Black Brie JUN ERI 3
Pasifixin Princess JUN EH 4
Pienenpolun Lady Betty JUN ERI 1 SA PN 1 SERT ROP ROP-juniori BIS 1-juniori & BIS 3
Lecibsin Tuuliviiri NUO EH 4
Mustaojan Moonlight Serenade NUO ERI 2
Ramovet's Cheyletiella NUO ERI 1 SA VARA-SERT
Vil Meerom Åddny Ådessa NUO EH 3
Candybay's Xevyn Cheek AVO EH
Pasifixin Milla AVO ERI 3
Pienenpolun Lady Fasupala AVO ERI 1 SA
Pienenpolun Miss Macy AVO EH 4
Tempore Trivia Quiz AVO ERI 2 SA
Ch Basnauz Black Pearl VAL ERI 1 SA PN 2
Ch Gritty Wiggle's Avicii VAL EH
Ch Orvon Vienoor VAL ERI 4 SA
Ch Pasifixin Racy VAL ERI
Ch Pasifixin Rihanna VAL ERI
Ch Tempore Ten Yards VAL ERI 2 SA PN 3
Ch Tregai Charlie Aida VAL ERI 3 SA
Ch Pienenpolun Lady Pernilla VET ERI 1 SA PN 4 ROP-VET.* BIS 3-VET.
Ch Tempore Aber Doch VET ERI 2*
Kasvattajaluokat:
Basnauz kennel KAS 3 KP
Pasifixin kennel KAS 4
Pienenpolun kennel KAS 2 KP
Tempore kennel KAS 1 KP ROP-kasv. BIS 1-kasv.
Jälkeläisluokat:
Ch Candidus Elli Z Gipova JÄK 2 KP
Ch Famenhoffin Candy King JÄK 1 KP ROP-jälk. BIS 2-jälk.
Ch Pasifixin Rikitikitavi JÄK 3 KP

Muut värit; Urokset:
Metsäkaarteen Sulo Elämän Valo PEK 2*
Vortex Wind Born To Be Wild PEK 1 KP VSP-PENTU*
Tirhan Xtra Factor JUN ERI 1 SA PU 2 SERT ROP-juniori BIS 2-juniori
Aristo Z Temnych Noci AVO ERI 2
High-Glade's Klondiken Gold Vein AVO EH 3
Pienenpolun Stuart AVO ERI 1
Ch Baileydream's Aragorn VAL ERI 1 SA PU 1 ROP BIS 1
Ch Graubube Meisterwerk VAL ERI 4 SA
Ch Pienenpolun Angry Birds VAL ERI
Ch Pienenpolun George Clooney VAL EH
Ch Solvargens Be My Number One VAL ERI 3 SA PU 4
Ch Ticapon Precious Man VAL ERI
Ch Tirhan Jamaican Thunder VAL ERI
Ch Tirhan Lucky Break VAL ERI 2 SA PU 3
Ch Finn Z Temnych Noci VET ERI 2 SA
Ch Yno Von Den Kleinen Zwergen VET ERI 1 SA VSP-VET.
Nartut:
Korianmäen Silver Moon Queen PPEK 1 KP PN 1 ROP-PENTU (5-7 kk)* BIS 4-pentu
Pasifixin Tuhkimo PEK 1 KP PN 2*
Candybay's Zumba Layla JUN H
Pienenpolun Lady Maria Magdalena JUN EH 1
Graubube Orangefarben Orchidee NUO ERI 1 SA PN 3 VARA-SERT
Pienenpolun Miss Iines NUO ERI 3
Tariquun Vintage Viola NUO ERI 4
Vortex Wind Aurora NUO ERI 2 SA PN 4
Bonzo AVO EH
Candybay's Wannabe Belina AVO EH
Candybay's Xenia Sunray AVO ERI 2
Mustaojan Idoli AVO ERI 3
Pienenpolun Hallan Yön Unelma AVO ERI 4
Pienenpolun Lady Mannariina AVO ERI
Tirhan Bt Puzzled AVO EH
Tirhan Fallen Angel AVO EH
Tirhan Travel Bug AVO ERI 1 SA PN 1 SERT VSP
Tirhan Under Fire AVO EH
Ch Candybay's Mooney Contessa VAL ERI 4
Ch Candybay's Tender Dayzee VAL ERI 2 SA
Ch Leniences Latoya VAL EH
Ch Pienenpolun Miss Maisa VAL ERI
Ch Ticapon Your Reward VAL ERI 1 SA PN 2
Ch Tirhan Burning Sky VAL ERI 3
Ch Tirhan Eshet Hail VAL ERI
Ch Candybay's Extreme Tancute VET EH 4*
Ch Tirhan Papaya sling VET ERI 3*
Ch Tirhan Pearly Bay VET ERI 1 SA ROP-VET.* BIS 4-vet.
Ch Tirhan Supergirl VET ERI 2 SA*
Kasvattajaluokat:
Candybay's kennel KAS 2 KP
Pienenpolun kennel KAS 3 KP
Tirhan kennel KAS 1 KP ROP-kasv. BIS 3-kasv.

Valkoinen; Urokset*
Pasifixin Lumi Hessu PEK 1 KP ROP-PENTU BIS 2-pentu
Ch Tempore Forever VAL ERI 1 SA PU 2
Ch Lecibsin Fill The Bill VET ERI 1 SA PU 1 ROP ROP-VET. BIS 2-vet. & BIS 2
Nartut:
Tregai Snowflake Lizzie PPEK 1 (5-7 kk)
Tempore Design AVO ERI 1
Ch Jenkkin's Arctic Queen VET ERI 1 SA PN 1 VSP VSP-VET.


Juuka 3.3.2018. Tuomarina Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, myös ryhmätuomarina. BIS-veteraanin valitsi Jari Laakso ja BIS-kasvattajan valitsi Nina Janger.

Musta &Ruskea; Urokset:
Basnauz Black Bernardo NUO EH 1
Pienenpolun Jämerä AVO ERI 1 SA PU 2 SERT FI MVA
Ch Black Berry Av Eas Garden VAL ERI 1 SA PU 1 VSP
Narttu:
Pienenpolun Lady Fasupala AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP RYP 2

Muut värit; Urokset:
Leniences Panthenios AVO ERI 2
Marlon Brando Della Gaiola AVO ERI 1
Ch Pienenpolun George Clooney VAL ERI 1 SA PU 1 VSP
Nartut:
Pomppariniityn Samppis JUN ERI 1 SA
Pienenpolun Miss Iines NUO ERI 1 SA PN 3 VARA-SERT
Krispesan Xsanya AVO EH 2
Lumous AVO H
Pienenpolun Lady Mannariina AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP FI MVA
Seitakeron Elisabeth AVO H
Ch Zibacan Brave Heart VAL ERI 1 SA PN 4
Ch Pienenpolun Arctic Princess VET ERI 1 SA PN 2 ROP-vet. BIS 1-vet.
Kasvattajaluokka:
Pienenpolun kennel KAS 1 KP ROP-kasv. BIS 2-kasv.

Valkoinen; Narttu:
Jääprinsessa AVO EH 1


Parkano 3.2.2018. Tuomarina Maija Mäkinen.

Musta & Ruskea; Nartut:
Pasifixin Princess JUN ERI 1
Tempore Trivia Quiz AVO ERI 1 SA PN 2 SERT FI MVA
Ch Tempore Ten Yards VAL ERI 1 SA PN 1 ROP

Muut värit; Uros:
Basnauz Bt Christoffer JUN HYL
Nartut:
Magnumin Flash Games JUN EH 3
Picantin Estella JUN H
Ravasgang's Be Miss Fancy JUN ERI 2 SA PN 3
Tirhan Jealous Sky JUN ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
Lecibsin Zenith NUO EH 1
Tirhan Bt Puzzled NUO EH 2
Emmaboda Ucarina AVO ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT


Turku KV 20.1.2018. Tuomarina Rune Fagerström.

Musta & Ruskea; Urokset:
Candybay's Zayn Make My Day JUN EH 1
Candybay's Xelroy Skip JUN ERI 1
Tempore Big Time AVO ERI 1 SA PU 2 SERT
Ch Ticapon Abby's Boy VET ERI 1 SA PU 1 VSP VSP-VET.
Nartut:
Isla Ayla Vom Halmay PEK 1 KP ROP-PENTU
Old Harbor's Choco Colada AVO EH 4
Tempore Booby Trap AVO ERI 1 SA PN 1 SERT CACIB ROP FI MVA
Tempore News Cut AVO EH 3
Tempore Trivia Quiz AVO ERI 2 SA PN 3 VARA-SERT VACA
Ch Pienenpolun Lady Pernilla VET ERI 1 SA PN 2 ROP-VET.
Kasvattajaluokka:
Tempore kennel KAS 1 KP ROP-KASV.

Muut värit; Urokset:
Korianmäen Lord Lancelot AVO ERI 1 SA SERT FI MVA
Ch Graubube Meisterwerk VAL ERI 4 SA PU 4
Ch Solvargens Be My Number One VAL ERI 2 SA PU 2 VACA
Ch Ticapon Precious Man VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB VSP
Ch Ticapon Yours To Find VAL ERI 3 SA PU 3
Ch Finn Z Temnych Noci VET ERI 1 ROP-VET.
Nartut:
Pienenpolun Lady Maria Magdalena PEK 1 KP ROP-PENTU
Candybay's Zumba Layla JUN EH 2
Vortex Wind Aurora JUN ERI 1 SA PN 3 SERT
Candybay's Wannabe Belina NUO EH 2
Candybay's Xenia Sunray NUO ERI 1
Manzamas In Your Wildest Dream AVO ERI 1 SA PN 4 VARA-SERT
Ch Korianmäen Jacqueline VAL ERI 2 SA PN 2 VACA
Ch Tirhan Best Bet VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP
Ch Candybay's Calamity Jane VET ERI 2
Ch Candybay's Extreme Tancute VET ERI 1 VSP-VET.
Kasvattajaluokka:
Candybay's kennel KAS 1

Valkoinen; Uros:
Ch Lecibsin Fill The Bill VET ERI 1 SA PU 1 ROP ROP-VET.


Kajaani KV 14.1.2018. Tuomarina Hannu Talvi.

Musta & Ruskea; Urokset:
Leinikan Ainoa Adonis PEK 1 KP ROP-PENTU
Basnauz Black Bernardo NUO ERI 1
Magical Rose's Dr Jones AVO H
Ch Basnauz Charlie Brown VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP
Ch Famenhoffin Candy King VAL ERI 2
Nartut:
Basnauz Black Brie NUO ERI 1
Mystic Miracle Miss Mini AVO ERI 1
Ch Pienenpolun Lady Pernilla VET ERI 1 SA PN 1 VSP ROP-VET.

Muut värit; Urokset:
Korianmäen Lord Lancelot AVO EH 1
Ch Baileydream's Aragorn VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB VSP
Ch Thomdy Dom's Orlando Craze VET ERI 2
Ch Yno Von Den Kleinen Zwergen VET ERI 1 SA PU 2 ROP-VET.
Nartut:
Pienenpolun Lady Maria Magdalena PEK 1 KP ROP-PENTU
Tirhan Travel Bug JUN ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT
Graubube Obenauf Ottilie NUO ERI 2 SA
Graubube Orangefarben Orchidee NUO ERI 1 SA PN 1 SERT CACIB ROP
Nyzhnaya Shtuchka Krasotka Holli NUO H
Seitakeron Lumikki NUO EH 3
Seitakeron Elisabeth AVO ERI 1 SA
Ch Zibacan Brave Heart VAL ERI 1 SA PN 3 VACA
Ch Pienenpolun Arctic Princess VET ERI 1 SA PN 4 VSP-VET.

Valkoinen; Urokset:
Legenda Tony Gold AVO ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB ROP FI MVA
Nartut:
Graubube Quecksilber JUN ERI 1