Näyttelykalenteri 2022

Paikka

Aika

Pv

KV/NORD/KR/RYH

Kleinituomari

Ryhmätuomari

Ilm.pv. / Tulokset (MU&RU;MV & VA)

Kajaani

8.1.

Su

KV

 Jari Partanen, Norja

 Markku Mähönen

 Rajoitus 1700 koiraa / pv!! vain netissä 7.12.22

Ilomantsi

15.1.

Su

RYH

 Paavo Mattila (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Hannu Talvi

19.12.22 / vain netissä 27.12.22

Parkano

4.2.

La

RYH

 Tuula Savolainen (Varatuomari: Tuula Savolainen)

 Tuula Savolainen

 3.1. / vain netissä 15.1.

Jämijärvi

25.2.

La

RYH

 Kimmo Mustonen (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Kimmo Mustonen

 9.1. / 23.1. / vain netissä 30.1.

Korpilahti

19.3.

Su

RYH

 Pirjo Aaltonen (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Kirsi Honkanen

 Rajoitus 650 koiraa! 20.2. / vain netissä 27.2.

Seinäjoki

25.-26.3.

La/Su

RYH

 Helin Tenson (Varatuomari: Hilkka Salohalla)

 Helin Tenson

 vain netissä 27.2. / vain netissä 6.3.

Kitee

7.4.

Pe

RYH

 Veli-Pekka Kumpumäki (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Perttu Ståhlberg

 27.2. / vain netissä 5.3.

Lieksa

8.4.

La

RYH

 Jetta Tschokkinen (Varatuomari: Maija Lehtonen)

 Kirsi Honkanen

 9.3. / vain netissä 16.3.

Vaasa

15.4.

La

KV

 Rony Doedijns, Alankomaat (Varatuomari: Elly Wijenborg-Wggemans, Alankomaat)

 Elly Wijenborg-Weggemans, Alankomaat

 15.2. / 15.3. / vain netissä 21.3.

Lahti

22.4.

La

KV

 Siv Sandö, Norja

 

 

Kankaanpää

23.4.

Su

RYH

  Csaba Zsolt Lokodi, Romania

  Leni Finne

 15.3. / vain netissä 22.3.

Kiuruvesi

22.4.

La

RYH

 Maret Kärdi, Viro

 

Pello

22.4.

La

RYH

 

 

 24.3.

Pello

23.4.

Su

RYH

 

 

 24.3.

Tampere

29.4.

La

NORD

 Jean Lawless, Irlanti

 

 

Tampere

30.4.

Su

KV

 Hilkka Salohalla

 

 

Lahti

1.5.

Ma

RYH

 

 

 

Seinäjoki

6.5.

La

RYH

 Hanna-Riina Aho

 

 12.4. / vain netissä 19.4.

Tuusula

6.5.

La

RYH

 Kirsi Honkanen

 

 

Raahe

7.5.

Su

RYH

 Hannele Jokisilta

 

 

Rautjärvi

7.5.

Su

RYH

 

 

 

Salo

7.5.

Su

RYH

 

 

 

Sipoo

7.5.

Su

RYH

 Maarit Hassinen

 

 

Helsinki

13.5.

La

KV

 Vanessa Williams-Wegmann, Iso-Britannia

 

 

Oulainen

13.5.

La

RYH

 Zorica Blomqvist, Ruotsi (Varatuomari: Reino Korpela)

 Hilkka Salohalla

 31.3. / 16.4. / vain netissä 23.4.

Sodankylä

13.5.

La

RYH

 Tuire Okkola

 

 Rajoitus 550 koiraa!

Varkaus

14.5.

Su

NORD

 Svein Helgesen, Norja (Varatuomari: Arne Foss, Norja)

 Jouko Leiviskä

 vain netissä 10.4. / vain netissä 23.4. / vain netissä 1.5.

Oulu

14.5.

Su

RYH

 Hilkka Salohalla

 

 16.4.

Karvia

18.5.

To

RYH

 Juha Putkonen

 

 

Mikkeli

18.5.

To

RYH

 

 

 

Mynämäki

18.5.

To

RYH

 

 

 

Rauma

20.5.

La

KR

 

 

 27.3. / 20.4. / vain netissä 25.4.

Kajaani

20.5.

La

RYH

 Juta Haranen, Viro

 

 15.4. / 5.4. / vain netissä 20.4.

Ruovesi

20.5.

La

RYH

 

 

 31.3. / 21.4. / vain netissä 5.5.

Kajaani

21.5.

Su

KR

 Leni Finne

 

 15.3. / 5.4. / vain netissä 20.4.

Seinäjoki

21.5.

Su

RYH

 

 

 23.4. / vain netissä 30.4.

Virolahti / Hamina

28.5.

La

KV

 Leni Finne

 

 

Keuruu

28.5.

Su

RYH

 Pekka Teini

 

 

Espoo

4.6.

Su

RYH

 

 

 

Tuuri / Alavus

9.6.

Pe

KR

 

 

 

Hämeenlinna

10.6.

La

RYH

 

 

 

Kuusamo

10.6.

La

RYH

 

 

 

Pöytyä

10.6.

La

RYH

 

 

 

Tuuri / Alavus

11.6.

Su

KR

 

 

 

Lappeenranta

11.6.

Su

KR

 

 

 

Pielavesi

11.6.

Su

RYH

 

 

 

Rovaniemi

17.6.

La

KV

 

 

 

Pöytyä

17.6.

La

KR

 Paula Heikkinen-Lehkonen

 

 

Virolahti / Kotka

18.6.

Su

KR

 Ligita Zake, Latvia

 

 

Jyväskylä

24.6.

La

KR

 

 

 

Jyväskylä

25.6.

Su

KV

 

 

 

Rantasalmi

1.-2.7.

La/Su

KR

 

 

 

Tuusula

1.7.

La

KR

 Charlotta Mellin, Ruotsi

 

 

Tuusniemi

1.7.

La

RYH

 Markku Mähönen

 

 

Turku

2.7.

Su

KV

 Helle Bekker, Tanska

 

 

Oulu

8.7.

La

KV

 

 

 

Saarijärvi

8.7.

La

KR

 Paavo Mattila

 

 Rajoitus 800 koiraa/pv!! 2.5. / 2.6. / 16.6.

Oulu

9.7.

Su

NORD

 

 

 

Kokemäki

9.7.

Su

RYH

 

 

 

Hyvinkää

15.-16.7.

La/Su

KR

 

 

 

Outokumpu

15.7.

La

RYH

 Maija Mäkinen

 

 

Ruokolahti

15.7.

La

RYH

 

 

 

Tornio

16.7.

Su

NORD

 

 

 

Kalajoki

22.7.

La

KR

 J

 

 

Mikkeli

22.7.

La

KR

 

 

 

Suonenjoki

22.7.

La

RYH

 

 

 

Kalajoki

23.7.

Su

KV

 

 

 

Koski TL

23.7.

Su

RYH

 

 

 

Pori

29.7.

La

KV

 

 

 

Kajaani

29.7.

La

RYH

 

 

 

Kuopio

5.8.

La

KR

 Vigan Etemi, Kosovo

 

 

Ikaalinen

5.8.

La

RYH

 

 

 

Luumäki

5.8.

La

RYH

 

 

 

Rovaniemi

5.8.

La

RYH

 

 

 

Kuopio

6.8.

Su

KV

 Helin Tenson

 

 

Luumäki

6.8.

Su

KR

 Maarit Hassinen

 

 

Mäntsälä

6.8.

Su

RYH

 

 

 

Rovaniemi

6.8.

Su

RYH

 

 

 

Valkeakoski

12.8.

La

KR

 

 

 

Halsua

12.8.

La

RYH

 

 

 

Taivalkoski

12.8.

La

RYH

 

 

 

Helsinki, Kaivopuisto

13.8.

Su

ERKKARI

 

 

 

Turku

13.8.

Su

KR

 

 

 

Joensuu

18.8.

Pe

KR

 

 

 

Joensuu

19.8.

La

KV

 

 

 

Mikkeli

19.8.

La

RYH

 

 

 

Tampere

19.8.

La

RYH

 

 

 

Joensuu

20.8.

Su

KR

 

 

 

Kouvola

26.8.

La

KR

 

 

 

Heinola

27.8.

Su

KR

 

 

 

Riihimäki

2.9.

La

NORD

 

 

 

Riihimäki

3.9

Su

KV

 

 

 

Lahti

3.9.

Su

RYH

 

 

 

Porvoo

9.-10.9.

La/Su

KR

 

 

 

Jyväskylä

9.9.

La

RYH

 

 

 

Vantaa

16.-17.9.

La/Su

KR

 

 

 

Kihniö

16.9.

La

RYH

 

 

 

Leppävirta

16.9.

La

RYH

 Sari Holopainen

 

 

Hyvinkää

23.-24.9.

La/Su

KR

 

 

 

Hämeenlinna

24.9.

Su

ERKKARI

 Radka Kotvaltova, Tsekki

 

 

Eckerö

30.9. - 1.10.

La/Su

KV

 

 

 

Seinäjoki

21.10.

La

KV

 Zita Kotlas Sarnjai, Serbia

 

 

Helsinki

16.12.

La

NORD

 

 

 

Helsinki

17.12.

Su

KV