Näyttelykalenteri 2022

Paikka

Aika

Pv

KV/NORD/KR/RYH

Kleinituomari

Ryhmätuomari

Ilm.pv. / Tulokset (MU&RU;MV & VA)

Turku

23.1.

Su

KV

 Annika Ulltveit-Moe, Ruotsi

 Anna Albrigo, Italia

Näyttely on peruttu!

Seinäjoki

5.2.

La

KV

 Zita Kotlas Sarnjai, Serbia

 Jussi Liimatainen

Näyttely on peruttu!

Parkano

6.2.

Su

RYH

 Maarit Hassinen (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Tuula Savolainen

Näyttely on peruttu!!

Jämijärvi

26.2.

La

RYH

 Markku Mähönen (va: 4, mv: 4, m & r: 1)(Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Pekka Teini

 M&R: Ei ROP:ia!; MV: Ei ROP:ia!; V: Ralettes Klein Königin Lili

Korpilahti

20.3.

Su

RYH

 Tapio Kakko (m&r: 6, mv: 14) (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Katja Partanen

M&R: Tempore Sweet Justice; MV: Tirhan Macgyver; V: Ei ilmoitettuja! Rajoitus 550 koiraa!

Joensuu / Eno

26.3.

La

RYH

 Tuula Savolainen (mv: 5, m & r: 2, v: 1)

 Tuula Savolainen

 Rajoitus 600 koiraa! M&R: Ei ROP:ia!; MV: Pompulanvaaran Siiri; V: Ei ROP:ia!

Lahti

27.3.

Su

KV

 Karl Eddie Berge, Norja (m & r: 3, mv: 4, v: 4)

 Terje Lindström, Norja

 M&R: Mylegend Magic Words; MV: Tirhan Jealous Sky; V: Damirazin Viidakon Valtiatar

Kauhajoki

27.3.

Su

RYH

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (v: 8, m & r: 4, mv: 10)(Varatuomari: Reino Korpela)

 Jari Fors

  M&R: Pienenpolun Mister Asterix; MV: Pienenpolun Mr Pikku-Vuk; V: Tempore Forever

Kajaani

3.4.

Su

KV>

 Markku Kipinä (v: 3, m & r: 10, mv: 10)(Erika Häkkinen)

 Anneli Pukkila

Rajoitus 1700 koiraa!!M&R: Obisan Sensei; MV: Pienenpolun Lady Punahilkka; V: Ei ROP:ia!

Vaasa

9.4.

La

KV

 Perttu Ståhlberg (m & r: 6, mv: 7, v: 6)(Varatuomari: Kresten Scheel, Tanska)

 Tapio Eerola

  M&R: Gritty Wiggle's Avicii; MV: Kotapihan Kelo; V: Kurjenpolun Luxurystyle

Jyväskylä

16.4.

La

NORD

 Saija Juutilainen

 Esa Ruotsalainen

 Näyttely on peruttu!!

Jyväskylä

17.4.

Su

KV

 Annaliisa Heikkinen

 Kim Vigsjö Nilsen, Tanska

 Näyttely on peruttu!!

Kouvola

17.4.

Su

RYH

 Paula Rekiranta (m&r; 1; mv: 5; v: 1)(Paavo Mattila) (Erika Häkkinen) (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Pirjo Aaltonen

 M&R: Cydonian The Force Awakens; MV: Tirhan Jealous Sky; V: Ticapon White Dream

Kankaanpää

23.4.

La

RYH

 Kimmo Mustonen (m&r: 2, mv: 13, v: 6)

 Darko Drobjnak, Serbia

  M&R: Ei ROP:ia!; MV: Bordizor Fia; V: Damirazin Viidakon Valtiatar

Pello

23.4.

La

RYH

 Tarja Kallio (m&r: 1, mv: 4, v: 1)

 Tarja Kallio

 M&R: Ei ROP:ia!; MV: Graubube Liebe Roman; V: Pikku Diivan Cosmopolitan

Polvijärvi

23.4.

La

RYH

 Mari Lackman (m&r: 5, mv: 10, v:1) (Marjatta Pylvänäinen-Suorsa) (Varatuomari: Mari Lackman)

 Mari Lackman

  M&R: Pienenpolun Taikatuuli; MV: Leniences Oneida; V: Ticapon White Dream

Pello

24.4.

Su

RYH

 Jetta Tschokkinen (mv: 3, v: 3)

 Reino Korpela

 M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Zibacan Brave Heart; V: Lumitarinan Aslan

Tampere

30.4.

La

NORD

 Mark Cocozza, Iso-Britannia (m&r: 2, mv: 4, v: 6) (Varatuomari: Pekka Teini)

 Svein Helgesen, Norja

 M&R: Ei ROP:ia!; MV: Baileydream's Fievel; V: Damirazin Viidakon Valtiatar

Kurikka

30.4.

La

RYH

 Hannele Jokisilta (m&r: 2, mv: 5, v: 1)

 Hannele Jokisilta

 M&R: Lecibsin Lambada; MV: Kotapihan Kelo; V: Ei ROP:ia!

Tampere

1.5.

Su

KV

 Svein Helgesen, Norja (m&r: 2, mv: 8, v: 1)Maarit Hassinen (Varatuomari: Svein Helgesen, Norja)

 Markku Kipinä

 M&R: Ei ROP:ia!; MV: Baileydream's Fievel; V: Ei ROP:ia!

Lahti

1.5.

Su

RYH

 Jouko Leiviskä (m&r: 6, mv: 5, v: 1)

 Juha Putkonen

 M&R: Basnauz Black Pearl; MV: Baileydream's Aragorn; V: Damirazin Viidakon Valtiatar

Oulu

7.5.

La

NORD

 Zlatko Jojkic, Serbia (m&r: 7, mv: 7, v: 7) (Valentinas Stiklius, Liettua)

 Jouko Leiviskä

  M&R: Graubube Venus Vanessa; MV: Graubube Liebe Roman; V: Lumitarinan Gentlemanni

Loviisa

7.5.

La

RYH

 Leni Finne (m&r: 2, mv: 5, v: 1)(Varatuomari: Marja Talvitie)

 Saija Juutilainen

 M&R: Basnauz Black Pearl; MV: Järvihelmen Ritari Pete Peloton; V: Ei ROP:ia!

Kouvola

8.5.

Su

RYH

 Hannu Talvi (m&r: 3, mv: 3, v: 1)(Varatuomari: Paavo Mattila)

 Hannu Talvi

  Rajoitus 700 koiraa! M&R: Eve's Dreams Cutie Pie; MV: Mama's Sweetheart Happy Bubble; V: Ei ROP:ia!

Salo

8.5.

Su

RYH

 Maire Thorpe, Irlanti (m&r:3, mv: 6, v: 2)

 Maire Thorpe, Irlanti

 M&R: Noblefamily's Equinox; MV: Heldalan Ä-Mesi; V: Ei ROP:ia!

Sastamala

8.5.

Su

RYH

 Leni Finne (m&r: 1, mv: 6, v: 3)

 Reino Korpela

  M&R: Ei ROP:ia!; MV: Angelika Goldie Moravia; V: Lecibsin Fill The Bill

Helsinki

14.5.

La

KV

 Anca Giuru, Romania (m&r: 11, mv: 9)(Varatuomari: Saija Juutilainen)

 Michael Clancy, Irlanti

  M&R: Noblefamily's Equinox; MV: Tupsulan Baristo Kahvinmakuinen; V: Ei ilmoitettuja!

Parikkala

14.5.

La

RYH

 Paula Rekiranta (m&r: 4, mv: 4, v: 1)(Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Hannu Talvi

 M&R: Heldalan Xanne; MV: Leniences Oneida; V: Ticapon White Wizard

Hamina

15.5.

Su

KR

 Maritha Östlund-Holmsten, Ruotsi (m&r: 1, mv: 5, v: 3)(Varatuomari: Leni Finne)

 Esa Ruotsalainen

 M&R: Heldalan Xanne; MV: Bernoban Cuperkeikka; V: Ei ROP:ia!

Oulu

15.5.

Su

RYH

 Iuza Beradze, Georgia (m&r: 8, mv: 9, v: 10)(Varatuomari: Jouko Leiviskä)

 Katja Partanen

 M&R: Leinikan We Will Rock You; MV: Zibacan Brave Heart; V: Quidam Krisanda

Mynämäki

21.5.

La

KR

 Jadranka Mijatovic, Kroatia (m&r: 5, mv: 11, v: 5) (Varatuomari: Leni Finne)

 Jadranka Mijatovic, Kroatia

  M&R: Ramovet's Giemsa; MV: Tirhan Jealous Sky; V: Thomdy Dom's Dimanto

Oulainen

21.5.

La

RYH

 Juha Putkonen (m&r: 1, mv: 7, v: 8) (Varatuomari: Juha Putkonen)

 Pirjo Aaltonen

 M&R: Heldalan Messerschmitt; MV: Pikku Diivan Carina; V: Ahoniityn Cassiopeia

Rauma

22.5.

Su

KR

 Leos Jancik, Tsekki (m&r: 8, mv: 8, v: 5)(Varatuomari: Vladimir Piskay, Slovakia)

 Pirjo Aaltonen

 M&R: Ramovet's Giemsa; MV: Tirhan Eshet Hail; V: Tempore Forever

Kangasniemi

26.5.

To

RYH

 Perttu Ståhlberg (mv: 5, v: 1) (Tapio Kakko) (Varatuomari: Perttu Ståhlberg)

 Esa Ruotsalainen

 M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Bernoban Cuperkeikka; V: Ei ROP:ia!

Mynämäki => Turku

26.5.

To

RYH

 Liz-Beth Liljeqvist, Ruotsi (m&r: 4, mv: 8, v: 1)

 Markku Kipinä

  M&R: Tirhan Muggle; MV: Heldalan Ä-Mesi; V: Ei ROP:ia!

Tornio

26.5.

To

RYH

 Mari Lackman (m&r: 3, mv: 5, v: 1)

 Mari Lackman

 M&R: Graubube Venus Vanessa; MV: Zibacan Brave Heart; V: Ahoniityn Cassiopeia

Kontiolahti

28.5.

La

KV

 Beatrix Märki Casanova, Sveitsi (m&r: 4, mv: 8, v: 1)

 Gunnar Nymann, Tanska

 Rajoitus 2500 koiraa!! M&R: Tanssitassun Hula Hula; MV: Tanssitassun Amoria; V: Lecibsin Sulokas Shelma

Riihimäki

28.5.

La

RYH

 Dina Korna, Viro (m&r: 2, mv: 2) (Frances Smith, Argentiina) (Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

  M&R: Cydonian The Force Awakens; MV: Ei ROP:ia!; V: Ei ilmoitettuja!

Lestijärvi

28.5.

La

RYH

 Hannu Talvi (m&r: 4, mv: 4, v: 6) (Varatuomari: Hannu Talvi)

 Tiina Eskelinen

 M&R: Ei ROP:ia!; MV: Emmaboda Roulette; V: Region's Call Me Now

Kontiolahti

29.5.

Su

KR

 Saija Juutilainen (m&r: 2; mv: 5, v: 1)

 Perttu Ståhlberg (Saija Juutilainen)

 Rajoitus 2500 koiraa!! M&R: Ei ROP:ia!; MV: Beech Fairy Spitz Team Happy; V: Lecibsin Sulokas Shelma

Keuruu

29.5.

Su

RYH

 Helin Tenson (mv: 10, v: 2) & Harto Stockmari (m&r: 4) (Varatuomari: Hannele Jokisilta)

 Harto Stockmari

  M&R: Lecibsin Lambada; MV: Cinnan Little Mister Martin; V: Region's Call Me Now

Ylöjärvi

4.6.

La

KR

 Hannele Jokisilta (m&r: 2, mv: 5)

 Hannele Jokisilta

  M&R: Sweetie-Pie Ipanema; MV: Angelika Goldie Moravia; V: Ei ilmoitettuja!

Loviisa

4.6.

La

RYH

 Anneli Pukkila (m&r: 3, mv: 1) (Varatuomari: Maija Lehtonen)

 Anneli Pukkila

 M&R: Cydonian The Force Awakens; MV: Ei ROP:ia!; V: Ei ilmoitettuja!

Suomussalmi

5.6.

Su

RYH

 Mari Lackman (m&r: 2, mv: 4)

 Marianne Holm Larnemaa

  M&R: Leinikan We Will Rock You; MV: Pompparinniityn Bollinger; V: Ei ilmoitettuja!

Rovaniemi

11.6.

La

KV

 Collette Muldoon, Irlanti (m&r: 5, mv: 6, v: 3)

 John Muldoon, Irlanti

 M&R: Graubube Venus Vanessa; MV:Zibacan Brave Heart; V: Lumitarinan Aslan

Hämeenlinna

11.6.

La

KR

 Rade Dakic, Serbia (m&r: 2, mv: 4, v: 3)(Varatuomari:Johan Juslin)

 Rade Dakic, Serbia

 M&R: Tempore Sweet Justice; MV: Sun-Power's Ozella Of My Heart; V: Damirazin Viidakon Valtiatar

Pöytyä

11.6.

La

RYH

 Pekka Teini (m&r: 3, mv: 6, v: 1)(Varatuomari: Pekka Teini)

 Pekka Teini

 M&R: Tempore By The Way; MV: Heldalan Ä-Mesi; V: Ei ROP:ia!

Uusikaarlepyy

11.6.

La

RYH

 Nina Karlsdotter, Ruotsi (m&r: 1, mv: 3, v: 4) (Harry Tast) (Varatuomari: Nina Karlsdotter, Ruotsi)

 Nina Karlsdotter, Ruotsi

 M&R: Ei ROP:ia!; MV: Eswood Kleine Graue Maus; V: Ei ROP:ia!

Alavus / Tuuri

12.6.

Su

KR

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (m&r: 10, mv: 11, v: 5) (Varatuomari: Harry Tast)

 Maija Lehtonen

  M&R: Pienenpolun Romeo; MV: Baileydream's Aragorn; V: Ticapon White Wizard

Lappeenranta

18.6.

La/Su

KR

 Darko Drobnjak, Serbia (m&r: 5, mv: 7, v: 1)(Augustin Ionescu, Romania)

 Darko Drobnjak, Serbia (Augustin Ionescu, Romania)

  M&R: Tanssitassun Hula Hula; MV: Leniences Oneida; V: Minhill's Annabella

Kuusamo

18.6.

La

RYH

 Tarja Kallio (m&r: 2, mv: 4)

 Hannu Talvi

 M&R: Ansakan Vekkuli Verna; MV: Pompparinniityn Bollinger; V: Ei ilmoitettuja!

Kotka

19.6.

Su

KV

 Siret Lepasaar, Viro (m&r: 9, mv: 11, v: 2) (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Marko Lepasaar, Viro

 M&R: Pienenpolun Romeo; MV: Pienenpolun Princess Daisy; V: Ticapon White Wizard

Haapajärvi

19.6.

Su

RYH

 Tapio Kakko (m&r: 4, mv: 4, v: 5) (Kimmo Mustonen) (Varatuomari: Katja Korhonen)

 Katja Korhonen

 M&R: Ei ROP:ia!; MV: Ei ROP:ia!; V: Ahoniityn Cassiopeia

Oulu

2.7.

La

KV

 Paavo Mattila (m&r:5, mv: 4, v: 8)(Varatuomari: Mari Lackman)

 Juha Putkonen (Mari Lackman)

  M&R: Graubube Venus Vanessa; MV: Zibacan Brave Heart; V: Graubube Schneewittchen

Pieksämäki

2.7.

La

RYH

 Sari Holopainen (m&r: 5, v: 1, mv: 9) (Kalvo Kriisk, Viro)

 Hannele Jokisilta

 M&R: Pienenpolun Romeo; MV: Pienenpolun Mister Sandels; V: Ei ROP:ia!

Tuusniemi

2.7.

La

RYH

 Paula Rekiranta (m&r: 4, mv:9, v: 2) (Annaliisa Heikkinen

 Paula Rekiranta

  M&R: Basnauz Black Bernardo; MV: Selga Visada Kartu; V: Ognennyi Lis Unicum

Orivesi

3.7.

Su

KR

 Paula Heikkinen-Lehkonen (m&r: 4, mv: 7, v: 3)(Varatuomari: Jouko Leiviskä)

 Paula Heikkinen-Lehkonen

 M&R: Pienenpolun Taikatuuli; MV: Pienenpolun Mr Raichu; V: Lecibsin Tiptop

Mikkeli

9.7.

La

KR

 Perttu Ståhlberg (m&r: 4, mv: 10, v: 1)(Varatuomari: Harto Stockmari)

 Sakari Poti

  M&R: Pienenpolun Mister Asterix; MV: Tirhan Travel Bug; V: Ei ROP:ia!

Mäntsälä

9.7.

La

KR

 Jelena Kruus, Viro (m&r: 2)

 Paavo Mattila

 M&R: Noblefamily's Dances In Puddles; MV: Ei ilmoitettuja!; V: Ei ilmoitettuja!

Sauvo

9.7.

La

RYH

 Reino Korpela (mv: 9, v: 4)(Varatuomari: Pekka Teini)

 Pekka Teini

 Rajoitus 350 koiraa!! M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Heldalan Ä-Mesi; V: Ralettes Schneemädchen

Tornio

16.7.

La

NORD

 Kirsi Honkanen (m&r: 7, mv: 5, v: 3)(Varatuomari: Kirsi Honkanen)

 Tarja Kallio

 M&R: Graubube Venus Vanessa; MV: Graubube Liebe Roman; V: Lumitarinan Glitter Glamouria

Helsinki

17.7.

Su

KR

 Linda Jürgens, Viro (m&r: 3, mv: 7, v: 1)(Varatuomari: Harry Tast)

 Kari Granaas Hansen, Norja

 M&R: Mylegend Magic Words; MV: Tirhan Xtra Factor; V: Ei ROP:ia!

Kalajoki

22.7.

Pe

RYH

 Hedi Kumm, Viro (m&r: 11, mv: 17, v: 11)(Varatuomari: Hilkka Salohalla)

 Alessandro Zeppi, Italia

 M&R: Pienenpolun Romeo; MV: Baileydream's Aragorn; V: Quidam Krisanda

Kalajoki

23.7.

La

NORD

 Leila Kärkäs (m&r: 13, mv: 10, v: 14)(Varatuomari: Svein Helgesen, Norja)

 Kim Vigsö Nielsen, Tanska

 M&R: Pienenpolun Romeo; MV: Zibacan Brave Heart; V: Damirazin Viidakon Valtiatar

Posio

23.7.

La

RYH

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (m&r: 4, mv: 5)(Varatuomari: Markku Kipinä)

 Markku Kipinä

 M&R: Graubube Venus Vanessa; MV: Graubube Liebe Roman; V: Ei ilmoitettuja!

Kalajoki

24.7.

Su

KV

 Armando Ferone, Italia (m&r: 13, mv: 10, v: 22)(Varatuomari: Hilkka Salohalla)

 Kirsi Honkanen

 Rajoitus 3000 koiraa! M&R: Pienenpolun Romeo; MV: Baileydream's Aragorn; V: Damirazin Viidakon Valtiatar

Espoo

30.7.

La

ERKKARI

 m&r: Elisabeth Spillman, Ruotsi; (m&r: 30, p: 4, u: 12, n: 14) mv & va: Harry Tast (mv: 21, v: 9)

 Ei ryhmiä! vaan suoraan BIS: Elisabeth Spillman, Ruotsi

 M&R: Tempore Sweet Justice; MV: Tirhan Travel Bug; V: Damirazin Viidakon Valtiatar

Pori

30.7.

La

KV

 Riitta Lahtovaara (m&r: 6, mv: 7, v: 4) (Tanya Ahlman-Stockmari) (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Markku Mähönen

  M&R: Pienenpolun Lady Mini; MV: Pienenpolun Lady Punahilkka; V: Ei ROP:ia!

Kannonkoski

30.7.

La

RYH

 Juha Putkonen (m&r: 2, mv: 3, v: 1)Varatuomari: Paavo Mattila

 Jaana Kummala

  M&R: Basnauz Black Bernardo; MV: Baileydream's Aragorn; V: Ukontuulen Tulitassu

Lohja

30.7.

La

RYH

 Maarit Hassinen (mv: 6)Varatuomari: Leni Finne

 Hilkka Salohalla

 M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Candybay's Moony Contessa; V: Ei ilmoitettuja!

Pihtipudas

31.7.

Su

RYH

 Maarit Hassinen (m&r: 2, mv: 3, v: 1) (Jouko Leiviskä) (Varatuomari: Paavo Mattila)

 Paavo Mattila

  M&R: Pienenpolun Lilla Milla; MV: Zibacan Brave Heart; V: Ei ROP:ia!

Kuopio

5.8.

Pe

KR

 Francesco Cochetti, Italia (m&r: 14, mv: 18, v: 6)

 Helen Tonkson, Viro

 M&R: Magical Rose's Circles Of Love; MV: Pienenpolun Lady Tähdenlento; V: Quidam Krisanda

Kuopio

6.8.

La

NORD

 Linda Volarikova, Slovakia (m&r: 23, mv: 30, v: 4)

 Hilkka Salohalla

 M&R: Tregai Charlie Aida; MV: Baileydream's Aragorn; V: Quidam Krisanda

Luumäki

6.8.

La

RYH

 Erika Häkkinen (m&r: 5, mv: 4)

 Perttu Ståhlberg

 M&R: Ticapon Lost In Newsfeed; MV: Tirhan Golden Shot; V: Ei ilmoitettuja!

Kuopio

7.8.

Su

KV

 Ricky Lochs-Romans, Alankomaat (m&r: 18, mv: 26, v: 5)

 Pekka Teini

 M&R: Gritty Wiggle's Alejandro; MV: Tirhan Travel Bug; V: Pyryhelmin Amadeus

Maalahti

7.8.

Su

RYH

 Reino Korpela (mv: 2, v: 2) (Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

 Leni Finne

  M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Creamtwister Wish Upon A Star; V: Glamourell Dazzling Donatello

Kurikka

13.8.

La

RYH

 Mari Lackman (mv: 9, v: 1)(Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Mari Lackman

  M&R: Ei ilmoitettuja; MV: Ei ROP:ia!; V: Ei ROP:ia!

Lappeenranta

13.8.

La

RYH

 Paavo Mattila (m&r: 5, mv: 10, v: 2)(Varatuomari: Paavo Mattila)

 Jari Fors

 M&R: Vil Meerom Frodo Fe; MV: Bernoban Extra Ellen; V: Ognennyi Lis Unicum

Rovaniemi

13.8.

La

RYH

 Tarja Kallio (m&r: 5, mv: 4, v: 4)

 Markku Kipinä

 Rajoitus 750 koiraa!! M&R: Graubube Viggo Vagabund; MV: Zibacan Brave Heart; V: Natan Perlowy Ogrod

Helsinki, Kaivopuisto

14.8.

Su

ERKKARI

 Saija Juutilainen (m&r: 13, mv: 17, v: 1)(Varatuomari: Kari Järvinen)

 Ei ryhmää -> BIS: Anthony Allcock, Iso-Britannia

  M&R: Tempore Coyote Ugly; MV: Tirhan Xtra Factor; V: Ei aikuis-ROP:ia!

Turku

14.8.

Su

KR

 Catherine Rooney, Irlanti (m&r: 5, mv: 8, v: 1)(Varatuomari: Catherine Rooney, Irlanti)

 Anneli Pukkila

 M&R: Noblefamily's Autumn Vibes; MV: Heldalan Ä-Mesi;V: Ei ROP:ia!

Puolanka

14.8.

Su

RYH

 Zidy Munsterhielm-Ehnberg (m&r: 4, mv: 10, v: 4)(Varatuomari: Jurate Butkiene, Liettua)

 Beata Petkevica, Latvia

  M&R: Graubube Venus Vanessa; MV: Zibacan Brave Heart; V: Graubube Schneewittchen

Kouvola

20.8.

La

KR

 Kitty Sjong, Tanska (m&r: 4, mv: 6, v: 1)

 Hilkka Salohalla

  M&R: Leinikan We Will Rock You; MV: Tapenan Opri; V: Ei ROP:ia!

Heinola

21.8.

Su

KR

 Boris Spoljaric, Kroatia (m&r: 7, mv: 8, v: 4)

 Jaana Kummala

  M&R: Leinikan We Will Rock You; MV: Tariquun O'Boy; V: Wild Orchidea

Kauhava

27.8.

La

RYH

 Paavo Mattila (mv: 6, v: 2) (Hanna-Riina Aho) (Varatuomari: Harry Tast)

 Mari Lackman

  M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Snowrock's Pretty And Precious; V: Ei ROP:ia!

Forssa

28.8.

Su

KV

 Juha Kares (m&r: 8, mv: 17, v: 6)(Kerstin Nilsson, Tanska) (Varatuomari: Karl-Erik Johansson, Ruotsi)

 Pirjo Aaltonen

  M&R: Ticapon Little Love; MV: Baileydream's Aragorn; V: Damirazin Viidakon Valtiatar

Ruovesi

28.8.

Su

RYH

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (m&r: 3, mv: 6)(Varatuomari: Reino Korpela)

 Reino Korpela

 M&R: Pienenpolun Lady Lilibet; MV: Baileydream's Aragorn; V: Ei ilmoitettuja!

Helsinki

3.9.

La

NORD

 Siv Sandö, Norja (m&r: 3, mv: 10, v: 3)(Varatuomari: Juha Putkonen)

 Esa Ruotsalainen

  M&R: Noblefamily's Bright Spark; MV: Tirhan Xtra Factor; V: Damirazin Kruunun Perijä

Joensuu

3.9.

La

RYH

 Helle Bekker, Tanska (m&r: 8, mv: 16, v: 1)(Varatuomari: Mari Lackman)

 Mari Lackman

  M&R: Noblesse Von Der Goldenen Laterne; MV: Selga Visada Kartu; V: Lecibsin Sulokas Shelma

Ähtäri

3.9.

La

RYH

 Maija Mäkinen (m&r: 2, mv: 4, v: 2) (Jouko Leiviskä) (Varatuomari: Paavo Mattila)

 Paavo Mattila

  M&R: Ramovet's Henneguya; MV: Ei ROP:ia!; V: Ei ROP:ia!

Oulu

4.9.

Su

KR

 Erika Häkkinen (m&r: 6, mv: 4, v: 3)

 Hannu Talvi

 M&R: Leinikan Ainoa Adonis; MV: Pikku Diivan Carina; V: Graubube Schneewittchen

Kihniö

4.9.

Su

RYH

 Maarit Hassinen (Tapio Kakko) (m&r: 2, mv: 3) (Varatuomari: Pekka Teini)

 Reino Korpela

  M&R: Pienenpolun Lady Josefiina; MV: Kotapihan Kelo; V: Ei ilmoitettuja!

Lahti

4.9.

Su

RYH

 Irina Poletaeva (m&r: 4, mv: 4, v: 1) (Varatuomari: Johan Juslin)

 Irina Poletaeva

  M&R: Noblefamily's Bright Spark; MV: Grand Matador Bambina; V: Ei ROP:ia!

Porvoo

10.9.

La

KR

 Hans-Joachim Dux, Saksa (m&r: 3, mv: 4, v: 1)(Varatuomari: Harry Tast)

 Perttu Ståhlberg

 M&R: Ramovet's Demodex; MV: Lezly Gondor Beech Fairy Spitz Team; V: Ticapon White Wizard

Hyvinkää

17.9.

La

KR

 Carl-Gunnar Stafberg, Ruotsi (m&r: 7, mv: 10)(Varatuomari: Perttu Ståhlberg)

 Marianne Holm Larnemaa

 M&R: Pienenpolun Miss Sabrina; MV: Lezly Gondor Beech Fairy Spitz Team; V: Ei ilmoitettuja!

Eckerö

24.9.

La

KV

 Fredrik Nilsson, Ruotsi (m&r: 3, mv: 6, v: 1)

 Linda Volarikova, Slovakia

 M&R: Fellbooms Mauryzy; MV:Fellboms Faiyko; V: Ei ROP:ia!

Riihimäki

24.9.

La

KR

 Erika Häkkinen (m&r: 6, mv: 16, v: 4)(Varatuomari: Hilkka Salohalla)

 Kirsi Honkanen

 M&R: Tregai Charlie Aida; MV: Tirhan Jealous Sky; V: Damirazin Viidakon Valtiatar

Hämeenlinna

8.10.

La

RYH

 Mari Lackman (m&r: 9, mv: 15, v: 6)

 Kirsi Honkanen

  Ilmoittautuminen on päättynyt!

Hämeenlinna

9.10.

Su

RYH

 Helina Simberg, Viro (m&r: 6, mv: 5, v: 3)(Varatuomari: Tapio Eerola)

 Mari Lackman

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Seinäjoki

22.10.

La

KV

 Maija Mäkinen

 Maija Mäkinen

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Jyväskylä

12.11.

La

NORD

 Fredrik Nilsson, Ruotsi (Varatuomari: Tuula Savolainen)

 Arne Foss, Norja

  6.10. /vain netissä 23.10.

Jyväskylä

13.11.

Su

KV

 Tarja Kallio (Varatuomari: Juha Putkonen)

 Nedim Suta, Bosnia-Hertsegovina

 6.10. /vain netissä 23.10.

Helsinki

2.12.

Pe

NORD HeW-22

  Stefan Wächter, Saksa (Varatuomari: Leila Kärkäs)

 Saija Juutilainen

 vain netissä 24.10. / vain netissä 1.11.

Helsinki

3.12.

La

NORD PMV-22

  Sari Holopainen (Varatuomari: Maija Mäkinen)

  Leif-Lehmann Jörgensen, Tanska

  vain netissä 24.10. / vain netissä 1.11.

Helsinki

4.12.

Su

KV V-22

  Maija Lehtonen (Varatuomari: Leif-Lehmann Jörgensen, Tanska)

 Karl-Erik Johansson, Ruotsi

 vain netissä 24.10. / vain netissä 1.11.