Näyttelykalenteri 2022

Paikka

Aika

Pv

KV/NORD/KR/RYH

Kleinituomari

Ryhmätuomari

Ilm.pv. / Tulokset (MU&RU;MV & VA)

Turku

23.1.

Su

KV

 Annika Ulltveit-Moe, Ruotsi

 Anna Albrigo, Italia

Näyttely on peruttu!

Seinäjoki

5.2.

La

KV

 Zita Kotlas Sarnjai, Serbia

 Jussi Liimatainen

Näyttely on peruttu!

Parkano

6.2.

Su

RYH

 Maarit Hassinen (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Tuula Savolainen

Näyttely on peruttu!!

Jämijärvi

26.2.

La

RYH

 Markku Mähönen (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Ei ryhmiä!

 24.1. / vain netissä 31.1.

Korpilahti

20.3.

Su

RYH

 Tapio Kakko(Varatuomari: Harto Stockmari)

 Katja Partanen

Rajoitus 550 koiraa! 21.2. / vain netissä 28.2.

Joensuu / Eno

26.3.

La

RYH

 Tuula Savolainen

 Tuula Savolainen

 Rajoitus 600 koiraa! 23.2.

Lahti

27.3.

Su

KV

 Karl Eddie Berge, Norja

 Terje Lindström, Norja

 31.1. / 27.2. /vain netissä 2.3.

Kauhajoki

27.3.

Su

RYH

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (Varatuomari: Reino Korpela)

 Jari Fors

  Rajoitus 560 koiraa!! 1.2. / 26.2. /vain netissä 4.3.

Kajaani

3.4.

Su

KV>

 Erika Häkkinen

 Anneli Pukkila

Ilmoittautuminen avataan myöhemmin uudestaan!

Vaasa

9.4.

La

KV

 Perttu Ståhlberg (Varatuomari: Kresten Scheel, Tanska)

 Tapio Eerola

 7.2. / 7.3. / vain netissä 13.3.

Jyväskylä

16.4.

La

NORD

 Saija Juutilainen

 Esa Ruotsalainen

 28.2. / 20.3. / vain netissä 28.3.

Jyväskylä

17.4.

Su

KV

 Annaliisa Heikkinen

 Kim Vigsjö Nilsen, Tanska

 28.2. / 20.3. / vain netissä 28.3.

Kouvola

17.4.

Su

RYH

 Erika Häkkinen (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Pirjo Aaltonen

 21.3.

Kankaanpää

24.4.

Su

RYH

 Kimmo Mustonen

 Darko Drobjnak, Serbia

 16.3. / vain netissä 23.3.

Pello

23.4.

La

RYH

 Tarja Kallio

 Tarja Kallio

 

Polvijärvi

23.4.

La

RYH

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

 

 

Pello

24.4.

Su

RYH

 Jetta Tschokkinen

 Reino Korpela

 

Tampere

30.4.

La

NORD

 Mark Cocozza, Iso-Britannia

 

 

Kurikka

30.4.

La

RYH

 Hannele Jokisilta

 

 

Tampere

1.5.

Su

KV

 Maarit Hassinen<

 

 

Lahti

1.5.

Su

RYH

 

 

 

Oulu

7.5.

La

NORD

 

 

 

Loviisa

7.5.

La

RYH

 Leni Finne (Varatuomari: Marja Talvitie)

 Saija Juutilainen

 7.4.

Kouvola

8.5.

Su

RYH

 Hannu Talvi (Varatuomari: Paavo Mattila)

 Hannu Talvi

  Rajoitus 700 koiraa! 7.4.

Salo

8.5.

Su

RYH

 Maire Thorpe, Irlanti

 

 

Sastamala

8.5.

Su

RYH

 Leni Finne

 Reino Korpela

 1.4. / vain netissä 10.4.

Helsinki

14.5.

La

KV

 Anca Giuru, Romania (Varatuomari: Saija Juutilainen)

 Michael Clancy, Irlanti

 14.3. / 11.4. / vain netissä 18.4.

Parikkala

14.5.

La

RYH

 Paula Rekiranta (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Hannu Talvi

 19.4. / vain netissä 26.4.

Hamina

15.5.

Su

KR

 Maritha Östlund-Holmsten, Ruotsi

 

 

Oulu

15.5.

Su

RYH

 Iuza Beradze, Georgia

 Katja Partanen

 13.4.

Mynämäki

21.5.

La

KR

 Jadranka Mijatovic, Kroatia (Varatuomari: Leni Finne)

 Jadranka Mijatovic, Kroatia

 4.4. / 19.4. / vain netissä 26.4.

Oulainen

21.5.

La

RYH

 Juha Putkonen (Varatuomari: Juha Putkonen)

 Pirjo Aaltonen

 4.4. / 18.4. / vain netissä 25.4.

Rauma

22.5.

Su

KR

 Leos Jancik, Tsekki (Varatuomari: Vladimir Piskay, Slovakia)

 Pirjo Aaltonen

 4.4. / 20.4. / vain netissä 26.4.

Kangasniemi

26.5.

To

RYH

 Tapio Kakko (Varatuomari: Perttu Ståhlberg)

 Esa Ruotsalainen

 11.4. / vain netissä 28.4.

Mynämäki

26.5.

To

RYH

 

 

 

Tornio

26.5.

To

RYH

 Mari Lackman

 

 

Kontiolahti

28.5.

La

KV

 Beatrix Märki Casanova, Sveitsi

 Gunnar Nymann, Tanska

 24.4. / vain netissä 30.4.

Riihimäki

28.5.

La

RYH

 Frances Smith, Argentiina (Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

 11.3. / vain netissä 22.4. / vain netissä 15.5.

Lestijärvi

28.5.

La

RYH

 Hannu Talvi

 

 

Kontiolahti

29.5.

Su

KR

 Saija Juutilainen

 Saija Juutilainen

 24.4. / vain netissä 30.4.

Keuruu

29.5.

Su

RYH

 Helin Tenson (Varatuomari: Hannele Jokisilta)

 Harto Stockmari

 24.4. / 1.5. / vain netissä 9.5.

Ylöjärvi

4.6.

La

KR

 Hannele Jokisilta

 Hannele Jokisilta

 vain netissä 5.5. / vain netissä 12.5.

Loviisa

4.6.

La

RYH

 

 

 

Suomussalmi

5.6.

Su

RYH

 

 

 

Rovaniemi

11.6.

La

KV

 

 

 

Hämeenlinna

11.6.

La

KR

 Rade Dakic, Serbia (Varatuomari: Johan Juslin)

 Rade Dakic, Serbia

 1.4. / 8.5. / 26.5.

Pöytyä

11.6.

La

RYH

 Pekka Teini

 

 

Uusikaarlepyy

11.6.

La

RYH

 Harry Tast (Varatuomari: Nina Karlsdotter, Ruotsi)

 Nina Karlsdotter, Ruotsi

 9.5. / vain netissä 16.5.

Alavus / Tuuri

12.6.

Su

KR

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (Varatuomari: Harry Tast)

 Maija Lehtonen

 2.5. / 16.5. / vain netissä 23.5.

Lappeenranta

18.6.

La/Su

KR

 Augustin Ionescu, Romania

 

 

Kuusamo

18.6.

La

RYH

 Tarja Kallio

 

 

Kotka

19.6.

Su

KV

 Siret Lepasaar, Viro (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Marko Lepasaar, Viro

 15.5. / 22.5. / vain netissä 28.5.

Haapajärvi

19.6.

Su

RYH

 Kimmo Mustonen (Varatuomari: Katja Korhonen)

 Katja Korhonen

 17.5. / vain netissä 24.5.

Oulu

2.7.

La

KV

 

 

 

Pieksämäki

2.7.

La

RYH

 Kalvo Kriisk, Viro

 Hannele Jokisilta

 6.6.

Tuusniemi

2.7.

La

RYH

 Annaliisa Heikkinen

 Paula Rekiranta

 6.6. / vain netissä 10.6.

Orivesi

3.7.

Su

KR

 

 

 

Mikkeli

9.7.

La

KR

 

 

 Rajoitus 1500 koiraa!

Mäntsälä

9.7.

La

KR

 Jelena Kruus, Viro

 

 

Sauvo

9.7.

La

RYH

 Reino Korpela

 

 

Tornio

17.7.

Su

NORD

 

 

 

Helsinki

17.7.

Su

KR

 Jos Dekker, Alankomaat

 

 

Kalajoki

22.7.

Pe

RYH

 Hedi Kumm, Viro

 

 

Kalajoki

23.7.

La

NORD

 Leila Kärkäs

 

 

Posio

23.7.

La

RYH

 

 

 

Kalajoki

24.7.

Su

KV

 Armando Ferone, Italia

 

 

Espoo

30.7.

La

ERKKARI

 m&r: Elisabeth Spillman, Ruotsi; mv & va: Harry Tast

 Ei ryhmiä! vaan suoraan BIS:

 

Pori

30.7.

La

KV

 

 

 

Kannonkoski

30.7.

La

RYH

 Juha Putkonen (Paavo Mattila)

 Jaana Kummala

 11.7. / vain netissä 18.7.

Lohja

30.7.

La

RYH

 

 

 

Pihtipudas

31.7.

Su

RYH

 Jouko Leiviskä

 

 

Kuopio

5.8.

Pe

KR

 Francesco Cochetti, Italia

 

 

Kuopio

6.8.

La

NORD

 Linda Volarikova, Slovakia

 

 

Luumäki

6.8.

La

RYH

 

 

 

Kuopio

7.8.

Su

KV

 Ricky Lochs-Romans, Alankomaat

 

 

Maalahti

7.8.

Su

RYH

 Reino Korpela

 

 

Kurikka

13.8.

La

RYH

 

 

 

Lappeenranta

13.8.

La

RYH

 

 

 

Rovaniemi

13.8.

La

RYH

 

 

 

Helsinki, Kaivopuisto

14.8.

Su

ERKKARI

 

 

 

Raisio

14.8.

Su

KR

 

 

 

Puolanka

14.8.

Su

RYH

 

 

 

Kouvola

20.8.

La

KR

 

 

 

Heinola

21.8.

Su

KR

 

 

 

Kauhava

27.8.

La

RYH

 

 

 

Forssa

28.8.

Su

KV

 Kerstin Nilsson, Tanska

 

 

Ruovesi

28.8.

Su

RYH

 

 

 

Helsinki

3.9.

La

NORD

 

 

 

Joensuu

3.9.

La

RYH

 

 

 

Ähtäri

3.9.

La

RYH

 

 

 

Oulu

4.9.

Su

KR

 

 

 

Hollola

4.9.

Su

RYH

 <

 

 

Kihniö

4.9.

Su

RYH

 

 

 

Porvoo

10.9.

La

KR

 

 

 

Hyvinkää

17.9.

La

KR

 

 

 

Eckerö

24.9.

La

KV

 Fredrik Nilsson, Ruotsi

 

 

Riihimäki

24.9.

La

KR

 

 

 

Hämeenlinna

8.10.

La

RYH

 

 

 

Hämeenlinna

9.10.

Su

RYH

 

 

 

Seinäjoki

22.10.

La

KV

 

 

 

Jyväskylä

12.11.

La

NORD

 

 

 

Jyväskylä

13.11.

Su

KV

 

 

 

Helsinki

2.12.

Pe

KR

 

 

 

Helsinki

3.12.

La

NORD

 

 

 

Helsinki

4.12.

Su

KV