Näyttelykalenteri 2021

Paikka

Aika

Pv

KV/NORD/KR/RYH

Kleinituomari

Ryhmätuomari

Ilm.pv. / Tulokset (MU&RU;MV & VA)

Ilomantsi

16.1.

La

RYH

 Harto Stockmari (Varatuomari: Reino Korpela)

 Reino Korpela

Näyttely on peruttu!

Posio

16.1.

La

RYH

 Elina Haapaniemi (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Perttu Ståhlberg

Näyttely on peruttu!

Juuka

27.2.

La

RYH

 Jussi Liimatainen

 Perttu Ståhlberg

Näyttely on peruttu!

Helsinki

6.3.

La

NORD, HeW-20

 

 

Näyttely on peruttu!

Helsinki

7.3.

Su

KV, V-20

 

 

Näyttely on peruttu!

Korpilahti

14.3.

Su

RYH

 Tapio Kakko(Varatuomari: Harto Stockmari)

 Katja Partanen

Näyttely on peruttu!

Pello

10.4.

La

RYH

 Tarja Kallio

 Tarja Kallio

 Näyttely on peruttu!

Pello

11.4.

Su

RYH

 Jetta Tschokkinen

 Reino Korpela

 Näyttely on peruttu!

Kitee

11.4.

Su

RYH

 Maarit Hassinen

 Silja Jokinen

 Näyttely on peruttu!

Vaasa

17.4.

La

KV

 Beatrix Märki Casanova, Sveitsi (Varatuomari: Zorica Blomqvist, Ruotsi)

 Beatrix Märki Casanova, Sveitsi

 Näyttely on peruttu!

Kouvola

18.4.

Su

RYH

 Pirjo Aaltonen (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Jari Fors

 Näyttely on peruttu!

Lahti

24.4.

La

KV

 Tiny Hensema-Van Der Weij, Alankomaat (Varatuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen)

 Wilma Roem, Alankomaat

 Näyttely on peruttu!

Kankaanpää

25.4.

Su

RYH

 Kimmo Mustonen (Varatuomari: Luis Gorjao-Henriques, Portugali)

 Pekka Teini

 Näyttely on peruttu!

Tampere

1.5.

La

NORD

 Armando Ferone, Italia (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Esa Ruotsalainen

 Näyttely on peruttu!

Tampere

2.5.

Su

KV

 Pekka Teini (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Minogue Stephen, Irlanti

 Näyttely on peruttu!

Laihia

2.5.

Su

RYH

  Juha Putkonen

  Erja Nummi

 Näyttely on peruttu!

Kajaani

8.5.

La

KV

 Tuula Pratt

 Mari Lackman

 Näyttely on peruttu!

Laitila

8.5.

La

RYH

 Jussi Liimatainen (Varatuomari: Jussi Liimatainen)

 Leila Kärkäs

 Näyttely on peruttu!

Raahe

8.5.

La

RYH

 Tarja Kallio (Varatuomari: Hannu Talvi)

 Leni Finne

 Näyttely on peruttu!

Varkaus

9.5.

Su

KR

 Juha Putkonen

 Hilkka Salohalla

 Näyttely on peruttu!

Salo

9.5.

SU

RYH

 Noreen Clarke, Irlanti

 Kimmo Mustonen

 Näyttely on peruttu!

Oulainen

15.5.

La

RYH

 Zorica Blomqvist, Ruotsi (Varatuomari: Harry Tast)

 Paavo Mattila

 Näyttely on peruttu!

Rauma

16.5.

Su

KR

 Darko Drobnjak, Serbia (Varatuomari: Saija Juutilainen)

 Darko Drobnjak, Serbia

 Näyttely on peruttu!

Muhos

16.5.

Su

RYH

 Harry Tast (Varatuomari: Harry Tast)

 Harry Tast

 Näyttely on peruttu!

Rautjärvi

16.5.

Su

RYH

 Mari Lackman (Varatuomari: Irina Poletaeva)

 Irina Poletaeva

 Näyttely on peruttu!

Seinäjoki

16.5.

Su

RYH

 Tuula Plathan (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Nina Janger

 Näyttely on peruttu!

Sipoo

16.5.

Su

RYH

 Tuire Okkola (Varatuomari: Tuire Okkola)

 Tuire Okkola

 Näyttely on peruttu!

Kuusamo

22.5.

La

RYH

 Tarja Kallio (Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

 Katja Korhonen

 Näyttely on peruttu!

Puumala

22.5.

La

RYH

 Anneli Pukkila

 Hilkka Salohalla

 Näyttely on peruttu!

Seinäjoki

22.5.

La

RYH

 Maija Mäkinen (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Maija Mäkinen

 Näyttely on peruttu!

Hamina

23.5.

Su

KR

 Martha Östlund-Holmsten, Ruotsi (Varatuomari: Jurate Butkiene, Liettua)

 Tapio Eerola

 Näyttely on peruttu!

Parkano

29.5.

La

RYH

 Maarit Hassinen (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Maarit Hassinen

 Näyttely on peruttu!

Turku KV

6.6.

Su

KV

 Christophe Coppel, Ranska (Varatuomari: Leila Kärkäs)

 Harri Lehkonen

 Näyttely on peruttu!

Mänttä-Vilppula

6.6.

Su

RYH

 Perttu Ståhlberg

 Perttu Ståhlberg

 Näyttely on peruttu!

Keitele

6.6.

Su

RYH

 Mari Lackman (Varatuomari: Paavo Mattila)

 Hannu Talvi

 Näyttely on peruttu!

Pieksämäki

12.6.

La

RYH

 Paula Rekiranta

 Jari Partanen, Norja

 Näyttely on peruttu!

Rovaniemi

13.6.

Su

KV

 Tuula Plathan

 Leni Finne

 Näyttely on peruttu!

Alavus / Tuuri

13.6.

Su

KR

 Juha Putkonen (m & r: 13, mv: 21, va: 7) (Raisa Savander) (Varatuomari: Anneli Pukkila)

 Ei ryhmiä!

 M&R: Pienenpolun Lady Josefiina; MV: Baileydream's Aragorn; V: Damirazin Kruunun Perijä

Paimio

13.6.

Su

KR

 Paula Heikkinen-Lehkonen

 Paula Heikkinen-Lehkonen

 Näyttely on peruttu!

Lappeenranta

19.6.

La

KV

 Augustin Ionescu, Romania (Varatuomari: Leni Finne)

 Augustin Ionescu, Romania

 Näyttely on peruttu!

Heinävesi

19.6.

La

RYH

 Erika Häkkinen

 Helin Tenson

 Näyttely on peruttu!!

Pöytyä

19.6.

La

RYH

 Kalvo Kriisk, Viro (Varatuomari: Leila Kärkäs)

 Kalvo Kriisk, Viro

 Näyttely on peruttu!!

Reisjärvi

19.6.

La

RYH

 Leila Kärkäs (m & r: 4, mv: 8, va: 11) (Reino Korpela) (Varatuomari: Elina Haapaniemi)

 Reino Korpela

 M&R: Tunturitähden Kaamoksen Kulkija; MV: Zibacan Evil Kiss; V: Graubube Schneewittchen

Aura

20.6.

Su

RYH

 Kurt Nilsson, Ruotsi (Varatuomari: Leila Kärkäs)

 Leila Käkäs

 Näyttely on peruttu!!

Kajaani

20.6.

Su

RYH

 

 

 Näyttely on peruttu!

Tuusula

3.7.

La

KR

 Pirjo Aaltonen (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Mari Pajaskoski

 Näyttely on peruttu!

Tuusniemi

3.7.

La

RYH

 Vytautas Baranauskas, Liettua (m&r: 4; mv: 5; v: 2)

 Tuula Savolainen

 M & R: Basnauz Black Bernardo; MV: Thomdy Dom's Fiina; V: Vernisazh Mari Jean-Paul

Virolahti

3.7.

La

RYH

 Hanna-Riina Aho (m & r: 4, mv: 4)(Varatuomari: Perttu Ståhlberg)

 Ei ryhmiä!

 m&r: Tempore Coyote Ugly; MV: Picantin Here Comes Annie; V: Ei ilmoitettuja!

Rantasalmi

4.7.

Su

KR

 Kalvo Kriisk, Viro (m & r: 5, mv: 11, va: 1)(Varatuomari: Paavo Mattila)

 Jussi Liimatainen

 M&R: Vil Meerom Doris; MV: Baileydream's Houdin; V: Ei ROP:ia!

Mustasaari

4.7.

Su

RYH

 Mari Lackman (m&r: 2, mv: 7, v: 4) (Varatuomari: Reino Korpela)

 Matti Palojärvi

 M&R: Pienenpolun Lady Josefiina; MV: Kotapihan Kelo; V: Ei aikuis-ROP:ia!

Oulu

10.7.

La

KV

 Hanna-Riina Aho (m & r: 11, mv: 4, v: 7) (Vladimir Mihaljcic, Serbia)

 Ei ryhmiä!

  M&R: Old Harbor's Haters Gonna Hate; MV: Veralan Merenneito; V: Lumitarinan Gentlemanni

Laukaa

10.7.

La

KR

 Maija Mäkinen (m & r: 9, mv: 11, va: 5)

 Harry Tast

  M&R: Bilbo Vom Halmay; MV: Pienenpolun Lady Punahilkka; V: Foxy Nose Qliff

Koski tl

10.7.

La

RYH

 Pirjo Aaltonen

 Pekka Teini

 Näyttely on peruttu!

Ruokolahti

10.7.

La

RYH

 Tuula Savolainen (m & r: 1, mv: 7) (Varatuomari: Mari Lackman)

 Ei ryhmiä!

 M&R: Tanssitassun Hula Hula; MV: Selga Visada Kartu; V: Ei ilmoitettuja!

Oulu

11.7.

Su

NORD

 Branislav Rajic, Slovenia (Dusko Piljevic, Serbia)(m & r: 8, mv: 7, v: 5)

 Ei ryhmiä!

 M&R: Tunturitähden Kaamoksen Kulkija; MV: Zibacan Brave Heart; V: Lumitarinan Duracell Danny

Lieksa

17.7.

La

RYH

 Sari Holopainen (m &r: 1, mv: 5, v: 2)(Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Ei ryhmiä!

 M&R: Ei ROP:ia!; MV: Pompparinniityn Siiri; V: Ei ROP:ia!

Tornio

18.7.

Su

NORD

 Tarja Kallio

 Tarja Kallio

 Näyttely on peruttu!

Hyvinkää

18.7.

Su

KR

 Saija Juutilainen (Varatuomari: Marja Talvitie)

 Pirjo Aaltonen

 Näyttely on peruttu!

Outokumpu

24.7.

La

RYH

 Kimmo Mustonen (m & r: 6, v: 1, mv: 9)(Varatuomari: Irina Poletaeva)

 Tanya Ahlman-Stockmari

 M&R: Pienenpolun Mister Asterix; MV: Pienenpolun Pikku Kettu Vuk; V: Ei ROP:ia!

Suonenjoki

24.7.

La

RYH

 Kirsi Honkanen (m &r: 3, mv: 3, v: 1)(Varatuomari: Paavo Mattila)

 Hannu Talvi

 M&R: Basnauz Black Bernardo; MV: Pienenpolun Princess Daisy; V: Ei ROP:ia!

Kalajoki

25.7.

Su

KV

 Rade Vesic, Serbia (m & r: 6, mv: 9, v: 12) (Varatuomari Maija Mäkinen)

 Kim Vigsö Nielsen, Tanska

 M&R: Obisan Sensei; MV: Baileydream's Fievel; V: Glamourell Fashion Design

Mikkeli

31.7.

La

KV

 Sari Holopainen (mv: 6, v: 4)

 Ei ryhmiä!

  Ilmoittautuminen on päättynyt! Huom! Koiramäärä rajattu 1000 koiraa / pv!

Hämeenlinna

31.7.

La

RYH

 Esa Ruotsalainen (v: 2, mv: 2) (Varatuomari: Esa Ruotsalainen)

 Nina Janger

 Ilmoittautuminen on päättynyt! Huom! Rajattu 500 koiraan! TÄYNNÄ!!

Kajaani

31.7.

La

RYH

 Markku Mähönen (m & r: 3, mv: 6) (Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

 Jarmo Vuorinen

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Luumäki

31.7.

La

RYH

 Erika Häkkinen (m & r: 7, mv: 5)

 Tuula Savolainen

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Seinäjoki

31.7.

La

RYH

 Anneli Pukkila (m & r: 3, mv: 3, v: 1) (Varatuomari: Harry Tast)

 Jari Fors

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Siikajoki

31.7.

La

RYH

 Leni Finne (m & r: 3, mv: 5, v: 4)(Varatuomari: Leni Finne)

 Reino Korpela

  Ilmoittautuminen on päättynyt!

Pori

1.8.

Su

KV

 Laurent Heinesche, Luxemburg (m & r: 8, mv: 13, v: 3)

 Mari Lackman

  Ilmoittautuminen on päättynyt!

Espoo

7.8.

La

KR

 Maarit Hassinen (m & r: 3, mv: 8, v: 2)(Varatuomari: Tuula Savolainen)

 Outi Piisi-Putta

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Kokkola

7.8.

La

RYH

  Hanna-Riina Aho (mv: 5, v: 11)

  Päivi Eerola

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Rovaniemi

7.8.

La

RYH

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (m & r: 4, mv: 3)(Varatuomari: Juha Putkonen)

 Ei ryhmiä!

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Taivalkoski

7.8.

La

RYH

  Jouko Leiviskä (m & r: 1) (Varatuomari: Markku Kipinä)

  Katja Korhonen

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Helsinki, Kaivopuisto

8.8.

Su

ERKKARI

 Kari Järvinen (m & r: 7, mv: 17) (Jari Partanen, Norja) (Varatuomari: Kari Järvinen)

 Ei ryhmiä, vaan suoraan BIS: Anthony Allcock, Iso-Britannia

  Ilmoittautuminen on päättynyt!

Iisalmi

8.8.

Su

KV

 Hedi Kumm, Viro (m &r: 16, mv: 19, v: 5)

 Harto Stockmari

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Mustasaari

8.8.

Su

RYH

 Reino Korpela (mv: 7, v: 4) (Varatuomari: Pekka Teini)

 Reino Korpela

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Mäntsälä

8.8.

Su

RYH

 Saija Juutilainen (m & r: 1, mv: 2, v: 1)(Varatuomari: Saija Juutilainen)

 Saija Juutilainen

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Rovaniemi

8.8.

Su

RYH

 Kirsi Honkanen (m & r: 4, mv: 7, v: 2)(Varatuomari: Perttu Ståhlberg)

 Ei ryhmiä!

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Joensuu

14.8.

La

KV

 Kim Vigsö Nielsen, Tanska

 Kim Vigsö Nielsen, Tanska

 Näyttely on peruttu!

Mynämäki

14.8.

La

KR

 Nina Janger

 Ei ryhmiä!

  Ilmoittautuminen on päättynyt!

Ikaalinen

14.8.

La

RYH

  Hilkka Salohalla (m & r: 4, mv: 8, v: 2)(Varatuomari: Jari Fors)<

  Hilkka Salohalla

  Ilmoittautuminen on päättynyt!

Äänekoski

14.8.

La

RYH

 Tapio Kakko (Varatuomari: Marja Talvitie)

 Marja Talvitie

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Joensuu

15.8.

Su

KR

 Gunnar Nymann, Tanska

 Paula Rekiranta

 Näyttely on peruttu!

Kouvola

21.8.

La

KR

 Tapio Kakko

 Ei ryhmiä!

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Ruovesi

21.8.

La

RYH

 Marja Talvitie (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Sakari Poti

 vain netissä 6.8.

Heinola

22.8.

Su

KR

 Esa Ruotsalainen

 Ei ryhmiä!!

  Ilmoittautuminen on päättynyt!

Kauhava

22.8.

Su

RYH

 Sari Holopainen (Varatuomari: Paavo Mattila)

 Paavo Mattila

 3.8.

Riihimäki

28.8.

La

NORD

 Stefan Sinko, Slovenia (Varatuomari: Iren Naarits, Viro)

 Ei ryhmiä!

  vain netissä 29.7. Huom! Koiramäärä rajattu 2300 koiraan!

Mäntyharju

28.8.

La

RYH

 Kirsi Honkanen (Varatuomari: Tuula Savolainen)

 Kirsi Honkanen

 9.8.

Riihimäki

29.8.

Su

KV

 Marie Petersen, Tanska (Varatuomari: Marie Petersen, Tanska)

 Ei ryhmiä!

  vain netissä 29.7. Huom! Koiramäärä rajattu 2300 koiraan!

Pyhäjoki / Yppäri

29.8.

Su

RYH

  Paavo Mattila (Varatuomari: Hannu Talvi)

 Hannu Talvi

 28.7. / vain netissä 15.8.

Ruovesi

4.9.

La

RYH

 Tarja Kallio (Varatuomari: Reino Korpela)

 Reino Korpela

  4.8. / vain netissä 17.8.

Kinnula

5.9.

Su

RYH

 Sari Holopainen (Varatuomari: Hannu Talvi)

 Hannu Talvi

 6.8.

Seinäjoki

5.9.

Su

RYH

 Tanya Ahlman-Stockmari

 Jari Fors

  4.8./ vain netissä 18.8.

Tuusula

5.9.

Su

RYH

 Dina Korna, Viro (Varatuomari: Dina Korna, Viro)

 Marianne Holm Larnemaa

 2.8. / vain netissä 9.8.

Helsinki

11.9.

La

KV

 Hannele Jokisilta (Varatuomari: Leni Finne)

 Saija Juutilainen

  9.8. / vain netissä 13.8.

Kihniö

11.9.

Su

RYH

 Anneli Pukkila (Varatuomari: Juha Putkonen)

 Juha Putkonen

 11.8. / vain netissä 25.8.

Leppävirta

11.9.

La

RYH

 Maret Kärdi, Viro

 Markku Kipinä

 18.8.

Porvoo

12.9.

Su

KR

 Jari Fors (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Markku Mähönen

 14.8./ vain netissä 22.8.

Säkylä

18.-19.9.

La/Su

RYH

 

 

 Näyttely on peruttu!

Hyvinkää

19.9.

Su

KR

 Jens Myrman, Ruotsi (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Anneli Pukkila

 25.8.

Eckerö

25.9.

La

KV

 Frank Kane, Iso-Britannia

 Gabriela Veiga, Portugali

 26.8. / vain netissä 2.9.

Lahti

26.9.

La

RYH

 Jose Manuel Conde Tarazage, Espanja (Varatuomari: Tuula Savolainen)

 Tuula Savolainen

 29.8. / vain netissä 1.9.

Vantaa

2.10.

La

KR

 Harry Tast (Varatuomari: Elina Haapaniemi)

 Elina Haapaniemi

 3.9. / vain netissä 10.9.

Keuruu

2.10.

La

RYH

 Tapio Kakko (Varatuomari: Irina Poletaeva)

 Kimmo Mustonen

 20.8. / 6.9. / vain netissä 10.9.

Kotka

3.10.

Su

KR

 Jetta Tschokkinen (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Jetta Tschokkinen

 29.8. / 5.9. / vain netissä 12.9.

Kuopio

9.10.

La

ERKKARI

 mu&ru: Rony Doedijns, Alankomaat; mv & va: Darko Korosec, Slovenia

 Ei ryhmiä ->BIS: Rony Doedijns, Alankomaat

 10.9.

Hämeenlinna

10.10.

Su

RYH

 

 

 Näyttely on peruttu!

Seinäjoki

23.10.

La

KV

 Zita Kotlas Samjai, Serbia (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Leni Finne

 24.8. / 22.9. / vain netissä 29.9.

Jyväskylä

13.11.

La

NORD

 Tuula Plathan

 Paula Heikkinen-Lehkonen

 15.10. / vain netissä 25.10.

Jyväskylä

14.11.

Su

KV

 Annaliisa Heikkinen

 Bo Skalin, Ruotsi

 15.10./ vain netissä 25.10.

Helsinki

18.12.

La

NORD, HeW-21

 

 

 

Helsinki

19.12.

Su

KV, V-21