Näyttelykalenteri 2021

¨

Paikka

Aika

Pv

KV/NORD/KR/RYH

Kleinituomari

Ryhmätuomari

Ilm.pv. / Tulokset (MU&RU;MV & VA)

Ilomantsi

16.1.

La

RYH

 Harto Stockmari (Varatuomari: Reino Korpela)

 Reino Korpela

Näyttely on peruttu!

Posio

16.1.

La

RYH

 Elina Haapaniemi (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Perttu Ståhlberg

Näyttely on peruttu!

Juuka

27.2.

La

RYH

 Jussi Liimatainen

 Perttu Ståhlberg

Näyttely on peruttu!

Helsinki

6.3.

La

NORD, HeW-20

 

 

Näyttely on peruttu!

Helsinki

7.3.

Su

KV, V-20

 

 

Näyttely on peruttu!

Korpilahti

14.3.

Su

RYH

 Tapio Kakko(Varatuomari: Harto Stockmari)

 Katja Partanen

Näyttely on peruttu!

Pello

10.4.

La

RYH

 Tarja Kallio

 Tarja Kallio

 8.3.

Pello

11.4.

Su

RYH

 Jetta Tschokkinen

 Reino Korpela

 8.3.

Kitee

11.4.

Su

RYH

 Maarit Hassinen

 Silja Jokinen

 14.3. / vain netissä 21.3.

Vaasa

17.4.

La

KV

 Beatrix Märki Casanova, Sveitsi (Varatuomari: Zorica Blomqvist, Ruotsi)

 Beatrix Märki Casanova, Sveitsi

 16.2. / 16.3. / vain netissä 23.3.

Lieksa

17.4.

La

RYH

 Sari Holopainen (Varatuomari: Irina Poletaeva)

 Riitta Niemelä

 19.3./vain netissä 25.3.

Kouvola

18.4.

Su

RYH

 Pirjo Aaltonen (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Jari Fors

 19.3.

Lahti

24.4.

La

KV

 Tiny Hensema-Van Der Weij, Alankomaat (Varatuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen)

 Wilma Roem, Alankomaat

 28.2. / 25.3. / vain netissä 28.3.

Kiuruvesi

24.4.

La

RYH

 

 

 Näyttely on peruttu!!

Seinäjoki

24.4.

La

RYH

 Jetta Tschokkinen

 Jari Fors

 24.3./31.3./ vain netissä 8.4.

Kankaanpää

25.4.

Su

RYH

 Kimmo Mustonen (Varatuomari: Luis Gorjao-Henriques, Portugali)

 Pekka Teini

 25.3./vain netissä 2.4.

Tampere

1.5.

La

NORD

 Armando Ferone, Italia (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Esa Ruotsalainen

 28.2. / 30.3. / vain netissä 6.4.

Lahti

1.5.

La

RYH

 José Manuel Conde Tarazaga, Espanja

 Jari Partanen, Norja

 5.4. / vain netissä 8.4.

Tampere

2.5.

Su

KV

 Pekka Teini (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Minogue Stephen, Irlanti

 28.2. / 30.3. / vain netissä 6.4.

Laihia

2.5.

Su

RYH

  Juha Putkonen

  Erja Nummi

  4.4. / vain netissä 18.4.

Kajaani

8.5.

La

KV

 Tuula Pratt

 Mari Lackman

 15.3. / 5.4. / vain netissä 12.4.

Laitila

8.5.

La

RYH

 Jussi Liimatainen (Varatuomari: Jussi Liimatainen)

 Leila Kärkäs

 12.4.

Mustasaari

8.5.

La

RYH

 Paavo Mattila (Varatuomari: Paavo Mattila)

 Paavo Mattila

 13.4./vain netissä 20.4.

Raahe

8.5.

La

RYH

 Tarja Kallio (Varatuomari: Hannu Talvi)

 Leni Finne

 19.4.

Varkaus

9.5.

Su

KR

 Juha Putkonen

 Hilkka Salohalla

 4.4. / 11.4.

Salo

9.5.

SU

RYH

 Noreen Clarke, Irlanti

 Kimmo Mustonen

 9.4. / vain netissä 16.4.

Mäntyharju

13.5.

To

RYH

 Reino Korpela (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Paavo Mattila

 12.4.

Helsinki

15.5.

La

KV

 Gerard Jipping, Alankomaat (Varatuomari: Annukka Paloheimo Segersven)

 Bruno Nodalli, Italia

 13.3. / 11.4. / vain netissä 19.4.

Oulainen

15.5.

La

RYH

 Zorica Blomqvist, Ruotsi (Varatuomari: Harry Tast)

 Paavo Mattila

 15.3. / 6.4. / vain netissä 17.4.

Ruovesi

15.5.

La

RYH

 Tarja Kallio (Varatuomari: Reino Korpela)

 Reino Korpela

 2.4./28.4./vain netissä 3.5.

Rauma

16.5.

Su

KR

 Darko Drobnjak, Serbia (Varatuomari: Saija Juutilainen)

 Darko Drobnjak, Serbia

 24.3./14.4./ vain netissä 19.4.

Muhos

16.5.

Su

RYH

 Harry Tast (Varatuomari: Harry Tast)

 Harry Tast

 19.4.

Rautjärvi

16.5.

Su

RYH

 Mari Lackman (Varatuomari: Irina Poletaeva)

 Irina Poletaeva

 23.4. / vain netissä 30.4.

Seinäjoki

16.5.

Su

RYH

 Tuula Plathan (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Nina Janger

 12.4. / vain netissä 22.4.

Sipoo

16.5.

Su

RYH

 Tuire Okkola (Varatuomari: Tuire Okkola

 Tuire Okkola

 18.3. / 18.4.

Kuusamo

22.5.

La

RYH

 Tarja Kallio (Varatuomari: Tuire Okkola)

 Katja Korhonen

 5.4. / 26.4.

Puumala

22.5.

La

RYH

 Anneli Pukkila

 Hilkka Salohalla

 30.4.

Seinäjoki

22.5.

La

RYH

 Maija Mäkinen (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Maija Mäkinen

 2.4. / 24.4. / vain netissä 1.5.

Hamina

23.5.

Su

KR

 Martha Östlund-Holmsten, Ruotsi (Varatuomari: Jurate Butkiene, Liettua)

 Tapio Eerola

 24.3./23.4./ vain netissä 29.4.

Keuruu

23.5.

Su

RYH

 Nina Janger (Varatuomari: Irina Poletaeva)

 Nina Janger

 19.4./2.5. / vain netissä 7.5.

Kinnula

29.5.

La

RYH

 Jari Fors (Varatuomari: Paavo Mattila)

 Jari Fors

 4.5.

Parkano

29.5.

La

RYH

 Maarit Hassinen (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Maarit Hassinen

 3.5. / vain netissä 10.5.

Raasepori / Karjaa

30.5.

Su

RYH

 Tuula Plathan (Varatuomari: Marja Talvitie)

 Marja Talvitie

 30.4. / vain netissä 5.5.

Turku KV

6.6.

Su

KV

 

 

 

Mänttä-Vilppula

6.6.

Su

RYH

 Perttu Ståhlberg

 Perttu Ståhlberg

 6.5. / vain netissä 12.5.

Keitele

6.6.

Su

RYH

 Mari Lackman (Varatuomari: Paavo Mattila)

 Hannu Talvi

 10.5.

Pieksämäki

12.6.

La

RYH

 Paula Rekiranta

 Jari Partanen, Norja

 10.5.

Rovaniemi

13.6.

Su

KV

 

 

 

Alavus / Tuuri

13.6.

Su

KR

 

 

 

Paimio

13.6.

Su

KR

 

 

 

Lappeenranta

19.6.

La

KV

 Augustin Ionescu, Romania (Varatuomari: Leni Finne)

 Augustin Ionescu, Romania

 21.5. / 28.5. / vain netissä 1.6.

Heinävesi

19.6.

La

RYH

 

 

 

Hämeenlinna

19.6.

La

RYH

 

 

 

Pöytyä

19.6.

La

RYH

 

 

 

Reisjärvi

19.6.

La

RYH

 

 

 

Kotka

20.6.

Su

KR

 Massimo Inzoli, Italia (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Alan Matthews, Irlanti

 21.5. / 28.5. / vain netissä 3.6.

Aura

20.6.

Su

RYH

 

 

 

Kajaani

20.6.

Su

RYH

 

 

 

Tuusula

3.7.

La

KR

 

 

 

Tuusniemi

3.7.

La

RYH

 Vytautas Baranauskas, Liettua

 Tuula Savolainen

 31.5./vain netissä 7.6.

Virolahti

3.7.

La

RYH

 

 

 

Rantasalmi

4.7.

Su

KR

 

 

 

Oulu

10.7.

La

KV

 

 

 

Laukaa

10.7.

La

KR

 Maija Mäkinen

 Harry Tast

 15.5./8.6./ vain netissä 16.6.

Koski tl

10.7.

La

RYH

 

 

 

Ruokolahti

10.7.

La

RYH

 

 

 

Oulu

11.7.

Su

NORD

 

 

 

Tornio

18.7.

Su

NORD

 

 

 

Hyvinkää

18.7.

Su

KR

 

 

 

Outokumpu

24.7.

La

RYH

 

 

 

Suonenjoki

24.7.

La

RYH

 

 

 

Kalajoki

25.7.

Su

KV

 

 

 

Mikkeli

31.7.

La

KV

 

 

 

Kajaani

31.7.

La

RYH

 

 

 

Luumäki

31.7.

La

RYH

 

 

 

Seinäjoki

31.7.

La

RYH

 

 

 

Siikajoki

31.7.

La

RYH

 Leni Finne (Varatuomari: Leni Finne)

 Reino Korpela

 15.6. / 9.7. / vain netissä 16.7.

Pori

1.8.

Su

KV

 Laurent Heinesche, Luxemburg

 Mari Lackman

  27.5. / 24.6. / vain netissä 1.7.

Espoo

7.8.

La

KR

 

 

 

Kokkola

7.8.

La

RYH

 

 

 

Rovaniemi

7.8.

La

RYH

 

 

 

Taivalkoski

7.8.

La

RYH

 

 

 

Helsinki, Kaivopuisto

8.8.

Su

ERKKARI

 

 Ei ryhmiä, vaan suoraan BIS:

 

Iisalmi

8.8.

Su

KV

 Hedi Kumm, Viro

 Harto Stockmari

 14.6./12.7.

Mustasaari

8.8.

Su

RYH

 

 

 

Mäntsälä

8.8.

Su

RYH

 

 

 

Rovaniemi

8.8.

Su

RYH

 

 

 

Joensuu

14.8.

La

KV

 

 

 

Turku

14.8.

La

KR

 

 

 

Ikaalinen

14.8.

La

RYH

 

 

 

Äänekoski

14.8.

La

RYH

 

 

 

Joensuu

15.8.

Su

KR

 

 

 

Kouvola

21.8.

La

KR

 

 

 

Ruovesi

21.8.

La

RYH

 

 

 

Heinola

22.8.

Su

KR

 

 

 

Kauhava

22.8.

Su

RYH

 

 

 

Riihimäki

28.8.

La

NORD

 

 

 

Riihimäki

29.8.

Su

KV

 

 

 

Pyhäjoki

29.8.

Su

RYH

 

 

 

Vantaa

5.9.

Su

KR

 

 

 

Kihniö

11.9.

Su

RYH

 

 

 

Porvoo

12.9.

Su

KR

 

 

 

Säkylä

18.-19.9.

La/Su

RYH

 

 

 

Hyvinkää

19.9.

Su

KR

 

 

 

Eckerö

25.9.

La

KV

 

 

 

Kuopio

9.10.

La

ERKKARI

 

 

 

Hämeenlinna

10.10.

Su

RYH

 

 

 

Seinäjoki

23.10.

La

KV

 

 

 

Jyväskylä

13.11.

La

NORD

 

 

 

Jyväskylä

14.11.

Su

KV

 

 

 

Helsinki

18.12.

La

NORD, HeW-21

 

 

 

Helsinki

19.12.

Su

KV, V-21