Näyttelykalenteri 2021

Paikka

Aika

Pv

KV/NORD/KR/RYH

Kleinituomari

Ryhmätuomari

Ilm.pv. / Tulokset (MU&RU;MV & VA)

Ilomantsi

16.1.

La

RYH

 Harto Stockmari (Varatuomari: Reino Korpela)

 Reino Korpela

Näyttely on peruttu!

Posio

16.1.

La

RYH

 Elina Haapaniemi (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Perttu Ståhlberg

Näyttely on peruttu!

Juuka

27.2.

La

RYH

 Jussi Liimatainen

 Perttu Ståhlberg

Näyttely on peruttu!

Helsinki

6.3.

La

NORD, HeW-20

 

 

Näyttely on peruttu!

Helsinki

7.3.

Su

KV, V-20

 

 

Näyttely on peruttu!

Korpilahti

14.3.

Su

RYH

 Tapio Kakko(Varatuomari: Harto Stockmari)

 Katja Partanen

Näyttely on peruttu!

Pello

10.4.

La

RYH

 Tarja Kallio

 Tarja Kallio

 Näyttely on peruttu!

Pello

11.4.

Su

RYH

 Jetta Tschokkinen

 Reino Korpela

 Näyttely on peruttu!

Kitee

11.4.

Su

RYH

 Maarit Hassinen

 Silja Jokinen

 Näyttely on peruttu!

Vaasa

17.4.

La

KV

 Beatrix Märki Casanova, Sveitsi (Varatuomari: Zorica Blomqvist, Ruotsi)

 Beatrix Märki Casanova, Sveitsi

 Näyttely on peruttu!

Kouvola

18.4.

Su

RYH

 Pirjo Aaltonen (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Jari Fors

 Näyttely on peruttu!

Lahti

24.4.

La

KV

 Tiny Hensema-Van Der Weij, Alankomaat (Varatuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen)

 Wilma Roem, Alankomaat

 Näyttely on peruttu!

Kankaanpää

25.4.

Su

RYH

 Kimmo Mustonen (Varatuomari: Luis Gorjao-Henriques, Portugali)

 Pekka Teini

 Näyttely on peruttu!

Tampere

1.5.

La

NORD

 Armando Ferone, Italia (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Esa Ruotsalainen

 Näyttely on peruttu!

Tampere

2.5.

Su

KV

 Pekka Teini (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Minogue Stephen, Irlanti

 Näyttely on peruttu!

Laihia

2.5.

Su

RYH

  Juha Putkonen

  Erja Nummi

 Näyttely on peruttu!

Kajaani

8.5.

La

KV

 Tuula Pratt

 Mari Lackman

 Näyttely on peruttu!

Laitila

8.5.

La

RYH

 Jussi Liimatainen (Varatuomari: Jussi Liimatainen)

 Leila Kärkäs

 Näyttely on peruttu!

Raahe

8.5.

La

RYH

 Tarja Kallio (Varatuomari: Hannu Talvi)

 Leni Finne

 Näyttely on peruttu!

Varkaus

9.5.

Su

KR

 Juha Putkonen

 Hilkka Salohalla

 Näyttely on peruttu!

Salo

9.5.

SU

RYH

 Noreen Clarke, Irlanti

 Kimmo Mustonen

 Näyttely on peruttu!

Oulainen

15.5.

La

RYH

 Zorica Blomqvist, Ruotsi (Varatuomari: Harry Tast)

 Paavo Mattila

 Näyttely on peruttu!

Rauma

16.5.

Su

KR

 Darko Drobnjak, Serbia (Varatuomari: Saija Juutilainen)

 Darko Drobnjak, Serbia

 Näyttely on peruttu!

Muhos

16.5.

Su

RYH

 Harry Tast (Varatuomari: Harry Tast)

 Harry Tast

 Näyttely on peruttu!

Rautjärvi

16.5.

Su

RYH

 Mari Lackman (Varatuomari: Irina Poletaeva)

 Irina Poletaeva

 Näyttely on peruttu!

Seinäjoki

16.5.

Su

RYH

 Tuula Plathan (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Nina Janger

 Näyttely on peruttu!

Sipoo

16.5.

Su

RYH

 Tuire Okkola (Varatuomari: Tuire Okkola)

 Tuire Okkola

 Näyttely on peruttu!

Kuusamo

22.5.

La

RYH

 Tarja Kallio (Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

 Katja Korhonen

 Näyttely on peruttu!

Puumala

22.5.

La

RYH

 Anneli Pukkila

 Hilkka Salohalla

 Näyttely on peruttu!

Seinäjoki

22.5.

La

RYH

 Maija Mäkinen (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Maija Mäkinen

 Näyttely on peruttu!

Hamina

23.5.

Su

KR

 Martha Östlund-Holmsten, Ruotsi (Varatuomari: Jurate Butkiene, Liettua)

 Tapio Eerola

 Näyttely on peruttu!

Parkano

29.5.

La

RYH

 Maarit Hassinen (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Maarit Hassinen

 Näyttely on peruttu!

Turku KV

6.6.

Su

KV

 Christophe Coppel, Ranska (Varatuomari: Leila Kärkäs)

 Harri Lehkonen

 Näyttely on peruttu!

Mänttä-Vilppula

6.6.

Su

RYH

 Perttu Ståhlberg

 Perttu Ståhlberg

 Näyttely on peruttu!

Keitele

6.6.

Su

RYH

 Mari Lackman (Varatuomari: Paavo Mattila)

 Hannu Talvi

 Näyttely on peruttu!

Pieksämäki

12.6.

La

RYH

 Paula Rekiranta

 Jari Partanen, Norja

 Näyttely on peruttu!

Rovaniemi

13.6.

Su

KV

 Tuula Plathan

 Leni Finne

 Näyttely on peruttu!

Alavus / Tuuri

13.6.

Su

KR

 Juha Putkonen (m & r: 13, mv: 21, va: 7) (Raisa Savander) (Varatuomari: Anneli Pukkila)

 Ei ryhmiä!

 M&R: Pienenpolun Lady Josefiina; MV: Baileydream's Aragorn; V: Damirazin Kruunun Perijä

Paimio

13.6.

Su

KR

 Paula Heikkinen-Lehkonen

 Paula Heikkinen-Lehkonen

 Näyttely on peruttu!

Lappeenranta

19.6.

La

KV

 Augustin Ionescu, Romania (Varatuomari: Leni Finne)

 Augustin Ionescu, Romania

 Näyttely on peruttu!

Heinävesi

19.6.

La

RYH

 Erika Häkkinen

 Helin Tenson

 Näyttely on peruttu!!

Pöytyä

19.6.

La

RYH

 Kalvo Kriisk, Viro (Varatuomari: Leila Kärkäs)

 Kalvo Kriisk, Viro

 Näyttely on peruttu!!

Reisjärvi

19.6.

La

RYH

 Leila Kärkäs (m & r: 4, mv: 8, va: 11) (Reino Korpela) (Varatuomari: Elina Haapaniemi)

 Reino Korpela

 M&R: Tunturitähden Kaamoksen Kulkija; MV: Zibacan Evil Kiss; V: Graubube Schneewittchen

Aura

20.6.

Su

RYH

 Kurt Nilsson, Ruotsi (Varatuomari: Leila Kärkäs)

 Leila Käkäs

 Näyttely on peruttu!!

Kajaani

20.6.

Su

RYH

 

 

 Näyttely on peruttu!

Tuusula

3.7.

La

KR

 Pirjo Aaltonen (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Mari Pajaskoski

 Näyttely on peruttu!

Tuusniemi

3.7.

La

RYH

 Vytautas Baranauskas, Liettua (m&r: 4; mv: 5; v: 2)

 Tuula Savolainen

 M&R: Basnauz Black Bernardo; MV: Thomdy Dom's Fiina; V: Vernisazh Mari Jean-Paul

Virolahti

3.7.

La

RYH

 Hanna-Riina Aho (m & r: 4, mv: 4)(Varatuomari: Perttu Ståhlberg)

 Ei ryhmiä!

 M&R: Tempore Coyote Ugly; MV: Picantin Here Comes Annie; V: Ei ilmoitettuja!

Rantasalmi

4.7.

Su

KR

 Kalvo Kriisk, Viro (m & r: 5, mv: 11, va: 1)(Varatuomari: Paavo Mattila)

 Jussi Liimatainen

 M&R: Vil Meerom Doris; MV: Baileydream's Houdin; V: Ei ROP:ia!

Mustasaari

4.7.

Su

RYH

 Mari Lackman (m&r: 2, mv: 7, v: 4) (Varatuomari: Reino Korpela)

 Matti Palojärvi

 M&R: Pienenpolun Lady Josefiina; MV: Kotapihan Kelo; V: Ei aikuis-ROP:ia!

Oulu

10.7.

La

KV

 Hanna-Riina Aho (m & r: 11, mv: 4, v: 7) (Vladimir Mihaljcic, Serbia)

 Ei ryhmiä!

  M&R: Old Harbor's Haters Gonna Hate; MV: Veralan Merenneito; V: Lumitarinan Gentlemanni

Laukaa

10.7.

La

KR

 Maija Mäkinen (m & r: 9, mv: 11, va: 5)

 Harry Tast

  M&R: Bilbo Vom Halmay; MV: Pienenpolun Lady Punahilkka; V: Foxy Nose Qliff

Koski tl

10.7.

La

RYH

 Pirjo Aaltonen

 Pekka Teini

 Näyttely on peruttu!

Ruokolahti

10.7.

La

RYH

 Tuula Savolainen (m & r: 1, mv: 7) (Varatuomari: Mari Lackman)

 Ei ryhmiä!

 M&R: Tanssitassun Hula Hula; MV: Selga Visada Kartu; V: Ei ilmoitettuja!

Oulu

11.7.

Su

NORD

 Branislav Rajic, Slovenia (Dusko Piljevic, Serbia)(m & r: 8, mv: 7, v: 5)

 Ei ryhmiä!

 M&R: Tunturitähden Kaamoksen Kulkija; MV: Zibacan Brave Heart; V: Lumitarinan Duracell Danny

Lieksa

17.7.

La

RYH

 Sari Holopainen (m &r: 1, mv: 5, v: 2)(Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Ei ryhmiä!

 M&R: Ei ROP:ia!; MV: Pompparinniityn Siiri; V: Ei ROP:ia!

Tornio

18.7.

Su

NORD

 Tarja Kallio

 Tarja Kallio

 Näyttely on peruttu!

Hyvinkää

18.7.

Su

KR

 Saija Juutilainen (Varatuomari: Marja Talvitie)

 Pirjo Aaltonen

 Näyttely on peruttu!

Outokumpu

24.7.

La

RYH

 Kimmo Mustonen (m & r: 6, v: 1, mv: 9)(Varatuomari: Irina Poletaeva)

 Tanya Ahlman-Stockmari

 M&R: Pienenpolun Mister Asterix; MV: Pienenpolun Pikku Kettu Vuk; V: Ei ROP:ia!

Suonenjoki

24.7.

La

RYH

 Kirsi Honkanen (m &r: 3, mv: 3, v: 1)(Varatuomari: Paavo Mattila)

 Hannu Talvi

 M&R: Basnauz Black Bernardo; MV: Pienenpolun Princess Daisy; V: Ei ROP:ia!

Kalajoki

25.7.

Su

KV

 Rade Vesic, Serbia (m & r: 6, mv: 9, v: 12) (Varatuomari Maija Mäkinen)

 Kim Vigsö Nielsen, Tanska

 M&R: Obisan Sensei; MV: Baileydream's Fievel; V: Glamourell Fashion Design

Mikkeli

31.7.

La

KV

 Sari Holopainen (mv: 6, v: 4)

 Ei ryhmiä!

 M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Pienenpolun Pikku Kettu Vuk; V: Elissa Z Kamajky

Hämeenlinna

31.7.

La

RYH

 Esa Ruotsalainen (v: 2, mv: 2) (Varatuomari: Esa Ruotsalainen)

 Nina Janger

 M&R: Ei ilmoitettuja; MV: Ei ROP:ia!; V: Wildandfree Snowball Porthos

Kajaani

31.7.

La

RYH

 Markku Mähönen (m & r: 3, mv: 6) (Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

 Jarmo Vuorinen

 M&R: Ei ROP:ia!; MV: Ei ROP:ia!; V: Ei ilmoitettuja!

Luumäki

31.7.

La

RYH

 Erika Häkkinen (m & r: 7, mv: 5)

 Tuula Savolainen

 M&R: Heldalan Xanne; MV: Pienenpolun Zorro; V: Ei ilmoitettuja!

Seinäjoki

31.7.

La

RYH

 Anneli Pukkila (m & r: 3, mv: 3, v: 1) (Varatuomari: Harry Tast)

 Jari Fors

 M&R: Tempore Live Journal; MV: Kotapihan Kelo; V: Ei ROP:ia!

Siikajoki

31.7.

La

RYH

 Leni Finne (m & r: 3, mv: 5, v: 4)(Varatuomari: Leni Finne)

 Reino Korpela

  M&R: Obisan Sensei; MV: Zibacan Evil Kiss; V: Quidam Krisanda

Pori

1.8.

Su

KV

 Laurent Heinesche, Luxemburg (m & r: 8, mv: 13, v: 3)

 Mari Lackman

  M&R: Old Harbor's Haters Gonna Hate; MV: Heldalan Ä-Mesi; V: Ralettes Jugendliebe Lyyti

Espoo

7.8.

La

KR

 Maarit Hassinen (m & r: 3, mv: 8, v: 2)(Varatuomari: Tuula Savolainen)

 Outi Piisi-Putta

 M&R: Tempore Better Vibes; MV: Tirhan Travel Bug; V: Ei ROP:ia!

Kokkola

7.8.

La

RYH

  Hanna-Riina Aho (mv: 5, v: 11)

  Päivi Eerola

 M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Lumitarinan Flirttaileva Friidu; V: Ravasgang's Snow White

Rovaniemi

7.8.

La

RYH

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (m & r: 4, mv: 3)(Varatuomari: Juha Putkonen)

 Ei ryhmiä!

 M&R:Graubube Venus Vanessa; MV: Zibacan Brave Heart; V: Ei ilmoitettuja!

Taivalkoski

7.8.

La

RYH

  Jouko Leiviskä (m & r: 1) (Varatuomari: Markku Kipinä)

  Katja Korhonen

 M&R: Ei ROP:ia!;MV: Ei ilmoitettuja!; V: Ei ilmoitettuja!

Helsinki, Kaivopuisto

8.8.

Su

ERKKARI

 Kari Järvinen (m & r: 7, mv: 17) (Jari Partanen, Norja) (Varatuomari: Kari Järvinen)

 Ei ryhmiä, vaan suoraan BIS: Gunnar Nymann, Tanska (Anthony Allcock, Iso-Britannia)

  M&R: Tempore Coyote Ugly; MV: Tirhan New York Sour; V: Ei ilmoitettuja!

Iisalmi

8.8.

Su

KV

 Hedi Kumm, Viro (m &r: 16, mv: 19, v: 5)

 Harto Stockmari

 M&R: Pienenpolun Mister Nipsu; MV: Baileydream's Fievel; V: Quidam Krisanda

Mustasaari

8.8.

Su

RYH

 Reino Korpela (mv: 7, v: 4) (Varatuomari: Pekka Teini)

 Reino Korpela

 M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Baileydream's Hombre; V: Kurjenpolun Luxurystyle

Mäntsälä

8.8.

Su

RYH

 Saija Juutilainen (m & r: 1, mv: 2, v: 1)(Varatuomari: Saija Juutilainen)

 Saija Juutilainen

 M&R: Ei ROP:ia!; MV: Ei ROP:ia!; V: Ei ROP:ia!

Rovaniemi

8.8.

Su

RYH

 Kirsi Honkanen (m & r: 4, mv: 7, v: 2)(Varatuomari: Perttu Ståhlberg)

 Ei ryhmiä!

 M&R: Tunturitähden Kaamoksen Kulkija; MV: Zibacan Brave Heart; V: Ralettes Schneerose

Joensuu

14.8.

La

KV

 Kim Vigsö Nielsen, Tanska

 Kim Vigsö Nielsen, Tanska

 Näyttely on peruttu!

Mynämäki

14.8.

La

KR

 Leila Kärkäs (mv: 8, v: 1) (Nina Janger)

 Ei ryhmiä!

  M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Heldalan Ä-Mesi; V: Ei ROP:ia!

Ikaalinen

14.8.

La

RYH

  Hilkka Salohalla (m & r: 4, mv: 8, v: 2)(Varatuomari: Jari Fors)<

  Hilkka Salohalla

  M&R: Tempore Better Vibes; MV: Tirhan Xtra Factor; V: Ei ROP:ia!

Äänekoski

14.8.

La

RYH

 Tapio Kakko (m&r:3, mv:8) (Varatuomari: Marja Talvitie)

 Marja Talvitie

 M&R: Black Berry Av Eas Garden; MV: Pienenpolun Pikku Kettu Vuk; V: Ei ilmoitettuja!

Joensuu

15.8.

Su

KR

 Gunnar Nymann, Tanska

 Paula Rekiranta

 Näyttely on peruttu!

Kouvola

21.8.

La

KR

 Tapio Kakko (m & r: 5, mv: 6, v: 1)

 Ei ryhmiä!

 M&R: Pienenpolun Priimus; MV: Tirhan Travel Bug; V: Elissa Z Kamajky

Ruovesi

21.8.

La

RYH

 Marja Talvitie (m& r: 3, mv:7, v:4) (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Sakari Poti

 M&R: Pienenpolun Lady Bertha; MV: Pienenpolun Lady Punahilkka; V: Damirazin Kruunun Perijä

Heinola

22.8.

Su

KR

 Esa Ruotsalainen (m & r: 7, mv: 11)

 Ei ryhmiä!!

  M&R: Pienenpolun Lady Bertha; MV: Pienenpolun Pikku Kettu Vuk; V: Ei ilmoitettuja!

Kauhava

22.8.

Su

RYH

 Sari Holopainen (m&r: 6, mv: 5, v: 5) (Varatuomari: Paavo Mattila)

 Paavo Mattila

 M&R: Ei ROP:ia; MV: Emmaboda Roulette; V: Ralettes Lieblingshund Lady

Riihimäki

28.8.

La

NORD

 Stefan Sinko, Slovenia (m&r: 1, mv: 7, v: 4) (Varatuomari: Iren Naarits, Viro)

 Ei ryhmiä!

  M&R: Ei ROP:ia!; MV: Zibacan Brave Heart; V: Damirazin Viidakon Valtiatar

Mäntyharju

28.8.

La

RYH

 Kirsi Honkanen (m&r: 4, mv: 7, v: 2)(Varatuomari: Tuula Savolainen)

 Ei ryhmiä!

 M&R: Heldalan Xanne; MV: Pienenpolun Pikku Kettu Vuk; V: Minhill's Annabella

Riihimäki

29.8.

Su

KV

 Tarja Kallio (m&r: 7, mv: 18, v:1 ) (Marie Petersen, Tanska) (Varatuomari: Marie Petersen, Tanska)

 Ei ryhmiä!

 M&R: Ticapon Little Love; MV: Pomiarose Enchanted Prince; V: Ticapon White Wizard

Pyhäjoki / Yppäri

29.8.

Su

RYH

 Tuula Savolainen (m&r: 7, mv: 8, v: 11) (Paavo Mattila) (Varatuomari: Hannu Talvi)

 Hannu Talvi

 M&R: Graubube Venus Vanessa; MV: Graubube Ulla Uber Alles; V: Lumitarinan Gentlemanni

Ruovesi

4.9.

La

RYH

 Tarja Kallio (m&r: 7, mv: 8, v: 1)(Varatuomari: Reino Korpela)

 Reino Korpela

 M&R: Pienenpolun Mister Asterix; MV: Zibacan Brave Heart; V: Ei ROP:ia!

Kinnula

5.9.

Su

RYH

 Sari Holopainen (mv: 5) (Varatuomari: Hannu Talvi)

 Hannu Talvi

 M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Zibacan Brave Heart; V: Ei ilmoitettuja!

Seinäjoki

5.9.

Su

RYH

 Tanya Ahlman-Stockmari (m&r: 8, mv: 13, v: 1)

 Jari Fors

 M&R: Pienenpolun Lady Bertha; MV: Pienenpolun Princess Daisy; V: Ralettes Lieblingshund Lady

Tuusula

5.9.

Su

RYH

 Dina Korna, Viro (m & r: 4, mv: 4)(Varatuomari: Dina Korna, Viro)

 Marianne Holm Larnemaa

 M&R: Noblefamily's Dances In Puddles; MV: Cadinan Emiiri; V: Ei ilmoitettuja!

Helsinki

11.9.

La

KV

 Hannele Jokisilta (m&r: 7, mv: 13, v: 1) (Varatuomari: Leni Finne)

 Saija Juutilainen

  M&R: Old Harbor's Haters Gonna Hate; MV: Tirhan Travel Bug; V: Ei ROP:ia!

Kihniö

11.9.

Su

RYH

 Anneli Pukkila (m&r: 3, mv: 11, v: 1) (Varatuomari: Juha Putkonen)

 Juha Putkonen

 M&R: Tempore Lime Joke; MV: Tirhan Lux Perpetua; V: Ei ROP:ia!

Leppävirta

11.9.

La

RYH

 Maret Kärdi, Viro (m&r: 4, mv: 8, v: 1)

 Markku Kipinä

 M&R: Vil Meerom Cicciolina; MV: Thomdy Dom's Fiina; V: Minhill's Annabella

Porvoo

12.9.

Su

KR

 Jari Fors (m&r: 8, mv: 10, v: 3)(Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Ei ryhmiä!

 M&R: Ticapon Little Love; MV: Tirhan Travel Bug; V: Ticapon White Wizard

Säkylä

18.-19.9.

La/Su

RYH

 

 

 Näyttely on peruttu!

Hyvinkää

19.9.

Su

KR

 Jens Myrman, Ruotsi (m&r: 8, mv: 7) (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Anneli Pukkila

 M&R: Noblefamily's Equinox; MV: Tirhan Travel Bug; V: Ei ilmoitettuja!

Eckerö

25.9.

La

KV

 Frank Kane, Iso-Britannia (m&r: 5, mv: 11, v: 1)

 Gabriela Veiga, Portugali

 M&R: Tempore Better Vibes; MV: Tirhan Travel Bug; V: Ei ROP:ia!

Lahti

26.9.

La

RYH

 Hannu Talvi (m&r: 15, mv: 17, v: 5) (Jose Manuel Conde Tarazage, Espanja) (Varatuomari: Tuula Savolainen)

 Tuula Savolainen

 M&R: Ticapon Little Love; MV: Heldalan Ä-Mesi; V: Damirazin Viidakon Valtiatar

Vantaa

2.10.

La

KR

 Marko Lepasaar, Viro (m&r: 8, mv: 11, v: 4) (Harry Tast) (Varatuomari: Elina Haapaniemi)

 Elina Haapaniemi

 M&R: Pienenpolun Miss Sabina; MV: Tirhan Travel Bug; V: Damirazin Viidakon Valtiatar

Keuruu

2.10.

La

RYH

 Tapio Kakko (m&r: 8, mv: 6) (Varatuomari: Irina Poletaeva)

 Kimmo Mustonen

  M&R: Pienenpolun Lady Pernilla; MV: Ticapon Your Reward; V: Ei ilmoitettuja!

Kotka

3.10.

Su

KR

 Jetta Tschokkinen (m&r: 4, mv: 6, v: 4) (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Jetta Tschokkinen

  M&R: TIcapon News App; MV: Tirhan Travel Bug; V: Damirazin Viidakon Valtiatar

Kuopio

9.10.

La

ERKKARI

 mu&ru: Rony Doedijns, Alankomaat (m&r: 48, 4 pentua, 17 urosta & 27 narttua); mv & va: Darko Korosec, Slovenia (mv: 47, 4 pentua, 20 urosta & 23 narttua; v: 9, 2 pentua, 3 urosta & 4 narttua)

 Ei ryhmiä ->BIS: Rony Doedijns, Alankomaat

 M&R: Noblefamily's Autumn Vibes; MV: Zibacan Brave Heart; V: Tempore Forever

Hämeenlinna

10.10.

Su

RYH

 

 

 Näyttely on peruttu!

Seinäjoki

23.10.

La

KV

 (Zita Kotlas Samjai, Serbia) (Varatuomari: Markku Kipinä)

 (Leni Finne)

 Siirretty pidettäväksi 5.-6.2.2022!!

Jyväskylä

13.11.

La

NORD

 (Tuula Plathan)Siirretty pidettäväksi 5.-6.2.2022!!

 (Paula Heikkinen-Lehkonen)

 Siirretty pidettäväksi 16.4.2022!!

Jyväskylä

14.11.

Su

KV

 (Annaliisa Heikkinen)

 (Bo Skalin, Ruotsi)

 Siirretty pidettäväksi 17.4.2022!!

Helsinki

18.12.

La

HeW-21

 Leni Finne (Varatuomari: Reino Korpela)

 Leif-Herman Wilberg, Norja

 vain netissä 25.10./ 10.11. / 22.11.

Helsinki

19.12.

Su

KV, V-21

 Asta Maria Gudbergsdottir, Islanti (Varatuomari: Leila Kärkäs)

 Reino Korpela

 vain netissä 25.10. / 10.11. / 22.11.