Näyttelykalenteri 2020

>

Paikka

Aika

Pv

KV/NORD/KR/RYH

Kleinituomari

Ryhmätuomari

Ilm.pv. / Tulokset (M&R;MV & V)

Kajaani

12.1.

Su

KV

 Karl-Erik Johansson, Ruotsi

 Juha Putkonen

M&R: Ticapon Lots Of Love; MV: Graubube Liebe Roman; V: Quidam Krisanda

Turku

26.1.

Su

KV

 Valentinas Stiklius, Liettua (Hedi Kumm, Viro) (Varatuomari: Leif Ragnar Hjorth, Norja)

 Leif Ragnar Hjorth, Norja

 M&R: Tempore Answer Is;MV: Baileydream's Aragorn;V: Ralettes Schneemädchen

Parkano

2.2

Su

RYH

 Tanya Ahlman-Stockmari

 Tuula Savolainen

 M&R: Pienenpolun Lady Pernilla; MV: Pienenpolun Pikku Kettu Vuk; V: Ralettes Jugendliebe Lyyti

Jämijärvi

23.2.

Su

RYH

 Harto Stockmari(Varatuomari: Tuula Savolainen)

 Pekka Teini

 M&:R: Mylegend Moonshine; MV: Pienenpolun Princess Sweet Honey; V: Ralettes Jugendliebe Lyyti

Seinäjoki

7.3.

La

RYH

 Anneli Pukkila(Varatuomari: Hannu Talvi)

 Hannu Talvi

 M&R: Tempore Rocky Mountain; MV: Graubube Erst Kuss; V: Ei ilmoitettuja!

Korpilahti

22.3.

Su

RYH

 Erika Häkkinen (Tapio Kakko) (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Katja Partanen

 Näyttely on peruttu!

Eno / Joensuu

28.3.

La

RYH

 Tuula Savolainen

 Pekka Teini

 Näyttely on peruttu!

Lahti

29.3.

Su

KV

 Janelle Robbins, Australia (Regina Blessing, Saksa) (Varatuomari: John R. Walsh, Irlanti)

 Regina Blessing, Saksa

 Näyttely on siirretty pidettäväksi 29.11.2020!

Imatra

11.4.

La

KR

 Augustin Ionescu, Romania

 Reino Korpela

 Näyttely on peruttu!

Seinäjoki

11.4.

La

RYH

 Jetta Tschokkinen

 Jari Fors

 Näyttely on peruttu!

Imatra

12.4.

Su

KR

 Birte Scheel, Tanska

 Birte Scheel, Tanska

 Näyttely on peruttu!

Vaasa

18.4.

La

KV

 Kerstin Nilsson, Tanska (Varatuomari: Zaza Omarov, Georgia)

 Beatrix Märki Casanova, Sveitsi

 Näyttely on peruttu!

Laitila

18.4.

La

RYH

 Goran Gladic (Varatuomari: Esa Ruotsalainen)

 Goran Gladic

 Näyttely on peruttu!

Polvijärvi

18.4.

La

RYH

 Mari Lackman (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Mari Lackman

 Näyttely on peruttu!

Sodankylä

25.4.

La

RYH

 Markku Kipinä

 Hannu Talvi

  Näyttely on siirretty pidettäväksi 15.8.2020!

Kouvola

26.4.

Su

RYH

 Pirjo Aaltonen (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Jari Fors

 Näyttely on peruttu!

Lahti

1.5.

Pe

RYH

 José Manuel Conde Tarazaga, Espanja (Varatuomari: Kirsi Honkanen)

 Esa Ruotsalainen

 Näyttely on siirretty pidettäväksi 19.9.2020!

Tampere

2.5.

La

NORD

 Rasma Ergle, Latvia

 Hilkka Salohalla

 Näyttely on peruttu!

Haapavesi

2.5.

La

RYH

 Iuza Beradze, Tsekki (Varatuomari: Iuza Beradze, Tsekki)

 Erja Nummi

 Näyttely on peruttu!

Koski tl

2.5.

La

RYH

 Helin Tenson

 Reino Korpela

 Näyttely on peruttu!

Tampere

3.5.

Su

KV

 Jens Utke Ramsing, Tanska

 Jens Utke Ramsing, Tanska

 Näyttely on peruttu!

Oulu

3.5.

Su

RYH

 Iuza Beradze, Georgia

 Hannu Talvi

 Näyttely on peruttu!

Oulu

9.5.

La

NORD

 Dusko Piljevic, Serbia

 Maarit Hassinen

 Näyttely on peruttu!

Loviisa

9.5.

La

RYH

 Leni Finne (Varatuomari: Hannele Jokisilta)

 Marianne Holm

 Näyttely on peruttu!

Rantasalmi

9.5.

La

RYH

 Anneli Sutela

 Anneli Sutela

 Näyttely on peruttu!

Sastamala

9.5.

La

RYH

 Kirsi Honkanen (Varatuomari: Irina Poletaeva)

 Irina Poletaeva

 Näyttely on peruttu!

Helsinki

16.5.

La

KV

 Kimmo Mustonen (Varatuomari: Attila Czegledi, Unkari)

 Reino Korpela

 Näyttely on siirretty pidettäväksi 13.9.2020!

Oulainen

16.5.

La

RYH

 Jari Fors

 Pirjo Aaltonen

 Näyttely on peruttu!

Parikkala

16.5.

La

RYH

 Paula Rekiranta (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Hannu Talvi

 Näyttely on peruttu!

Ruovesi

16.5.

La

RYH

 Leni Finne

 Sanna Vakkilainen

 Näyttely on peruttu!

Rauma

17.5.

Su

KR

 Maarit Hassinen (Varatuomari: Eva Liljekvist Borg, Ruotsi)

 Tapio Eerola

 Näyttely on peruttu!

Mikkeli

21.5.

To

RYH

 Jari Fors

 Marianne Holm

 Näyttely on peruttu!

Kontiolahti

23.5.

La

KV

 Harri Lehkonen?

 Harri Lehkonen?

 Näyttely on siirretty pidettäväksi 1.8.2020!

Hyvinkää

23.5.

La

NORD

 Sari Holopainen (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Anneli Pukkila

 Näyttely on peruttu!

Maalahti

23.5.

La

RYH

 Mats Jonsson, Ruotsi (Varatuomari: Mats Jonsson, Ruotsi)

 Mats Jonsson, Ruotsi

 Näyttely on peruttu!

Kontiolahti

24.5.

Su

NORD

 Hanne Laine Jensen, Tanska

 Göran Bodegċrd, Ruotsi

 Näyttely on siirretty pidettäväksi 2.8.2020!

Keuruu

24.5.

Su

RYH

 Reino Korpela (Varatuomari: Reino Korpela)

 Maija Mäkinen

 Näyttely on peruttu!

Hamina

31.5.

Su

KV

 Maija Lehtonen (Varatuomari: Davor Javor, Kroatia)

 Maija Lehtonen

 Näyttely on peruttu!

Mynämäki / Aura

6.6.

La

RYH

 Aleksander Petrovic, Serbia (Varatuomari: Kurt Nilsson, Ruotsi)

 Leila Kärkäs

 6.5. / vain netissä 13.5.

Lammi/Hämeenlinna

6.6.

La

RYH

 Marja Talvitie (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Harto Stockmari

 11.5./vain netissä 15.5.

Alavus / Tuuri

7.6.

Su

KR

 Sari Holopainen (Varatuomari: Esa Ruotsalainen)

 Maarit Hassinen

 24.4. / 7.5./vain netissä 12.5.

Puolanka

7.6.

Su

RYH

 Reino Korpela (Varatuomari: Hannele Jokisilta)

 Silja Jokinen

 15.5. / vain netissä 20.5.

Pöytyä

7.6.

Su

RYH

 Kalvo Kriisk, Viro (Varatuomari: Leila Kärkäs

 Kalvo Kriisk, Viro

 20.4. / 11.5.

Espoo

13.6.

La

ERKKARI

 M&R: Rony Doedijns, Alankomaat; MV & VA: Arne Foss, Norja(Tuomarit ovat varalla toisilleen!)

 Ei ryhmää, vaan suoraan BIS: Rony Doedijns, Alankomaat

 18.5.

Pöytyä

13.6.

La

KR

 Hannele Jokisilta (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Mari Lackman

 15.5. / vain netissä 18.5.

Lieksa

13.6.

La

RYH

 Sari Holopainen (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Riitta Niemelä

 15.5./vain netissä 21.5.

Kotka

14.6.

Su

KR

 Tino Pehar, Kroatia (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Nina Janger

 11.5. / 18.5. / vain netissä 25.5.

Rovaniemi

27.6.

La

NORD

 William Blount, Irlanti

 Jussi Liimatainen

  4.5. / 25.5. / vain netissä 1.6.

Pieksämäki

27.6.

La

KR

 Pirjo Aaltonen

 Pirjo Aaltonen

 24.5. / vain netissä 8.6.

Sastamala

27.6.

La

RYH

 Leila Kärkäs (Varatuomari: Leila Kärkäs)

 Pekka Teini

 4.5./1.6.

Karjaa / Raasepori

28.6.

Su

KR

 Markku Mähönen (Varatuomari: Zidy Munsterhielm-Ehnberg)

 Marja Talvitie

 27.4./25.5. / vain netissä 8.6.

Oulu

4.7.

La

KV

 Paavo Mattila (Varatuomari: Paavo Mattila)

 Angelika Kammerscheid-Lammers, Saksa

 11.5. / 8.6.

Sauvo

4.7.

La

RYH

 Reino Korpela (Varatuomari: Pekka Teini)

 Pekka Teini

 4.5. / 4.6.

Tuusniemi

4.7.

Su

RYH

 Johnny Andersson, Ruotsi

 Jose Homem De Mello, Portugali

 31.5. / vain netissä 8.6.

Forssa

5.7.

Su

KR

 Juha Kares (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Juha Kares

 1.6. / vain netissä 15.6.

Saarijärvi

11.7.

La

KR

 Jasna Matejcic, Kroatia

 Pirjo Aaltonen

 13.4./24.5./vain netissä 15.6.

Kalajoki

12.7.

Su

KV

 Laurent Heinesche, Luxemburg (Varatuomari: Laurent Heinesche, Luxemburg)

 Laurent Heinesche, Luxemburg

 13.5./10.6./vain netissä 15.6.

Joutsa

12.7.

Su

RYH

 Perttu Stċhlberg (Varatuomari: Anneli Sutela)

 Anneli Pukkila

 12.6.

Mäntsälä

18.7.

La

KR

 Leif Lehmann Jörgensen, Tanska (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Leif Lehmann Jörgensen, Tanska

 19.6. / vain netissä 25.6.

Posio

18.7.

La

RYH

 Elina Haapaniemi (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Jari Fors

 23.6.

Helsinki

19.7.

Su

KR

 Hassi Assenmacher-Feyel, Saksa

 Ingrid Hectors, Belgia

 15.4./22.6./vain netissä 29.6.

Kemi

25.7.

La

KV

 Cathy Delmar, Irlanti

 Zeferino Silva, Portugali

 22.6.

Mikkeli

25.7.

La

KR

 Anneli Pukkila

 Tapio Kakko

 22.6. / vain netissä 6.7.

Kontiolahti

1.8.

La

KV

 

 

 

Pori

1.8.

La

KV

 Jose Homem De Mello, Portugali (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Harri Lehkonen

 27.5. / 24.6. / vain netissä 2.7.

Siikajoki

1.8.

La

RYH

 Hannu Talvi (Varatuomari: Markku Mähönen)

 Jari Fors

 31.5./6.7./vain netissä 15.7.

Kontiolahti

2.8.

Su

NORD

 

 

 

Isokyrö

2.8.

Su

RYH

 Hannu Talvi

 Pirjo Aaltonen

 2.7. / 9.7./vain netissä 19.7.

Kuopio

7.8.

Pe

KR

 Paula Heikkinen-Lehkonen

 Freddie Klindrup, Tanska

 14.6. / 5.7. / vain netissä 12.7.

Kuopio

8.8.

La

NORD

 Juha Putkonen

 Juha Putkonen

 14.6. / 5.7. / vain netissä 12.7.

Kuopio

9.8.

Su

KV

 Cristian Vantu, Romania

 Cristian Vantu, Romania

 14.6. / 5.7. / vain netissä 12.7.

Valkeakoski

15.8.

La

KR

 Oleg Vasiliev, Venäjä (Varatuomari: Oleg Vasiliev, Venäjä)

 Mari Pajaskoski

 28.6. / 15.7.

Kajaani

15.8.

La

RYH

 

 

 

Lappeenranta

15.8.

La

RYH

 

 

 

Sodankylä

15.8.

La

RYH

 Markku Kipinä

 Hannu Talvi

 

Raisio

16.8.

Su

KR

 

 

 

Kauhava

16.8.

Su

RYH

 Tapio Kakko (Varatuomari: Reino Korpela)

 Jari Fors

 24.7. / vain netissä 30.7.

Kouvola

22.8.

La

KR

 Jetta Tschokkinen

 Vija Klucniece, Latvia

 20.7. / vain netissä 27.7.

Heinola

23.8.

Su

KR

 Marie Petersen, Tanska

 Maija Mäkinen

 20.7. / vain netissä 27.7.

Helsinki

29.8.

La

NORD

 Paula Rekiranta (Varatuomari: Esa Ruotsalainen)

 Esa Ruotsalainen

 16.7./31.7./ vain netissä 4.8.

Riihimäki

30.8.

Su

KV

 Hilkka Salohalla (Varatuomari: Börge Espeland, Norja

 Börge Espeland, Norja

 9.7. / 23.7. / vain netissä 30.7.

Mikkeli

5.9.

La

RYH

 

 

 

Seinäjoki

5.9.

La

RYH

 Reino Korpela (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Reino Korpela

 5.8. / vain netissä 21.8.

Helsinki, Kaivopuisto

6.9.

Su

ERKKARI

 

 Ei ryhmää, vaan suoraan BIS:

 

Joensuu

6.9.

Su

RYH

 

 

 

Ruovesi

6.9.

Su

RYH

 

 

 

Porvoo

12.9.

La

KR

 Kirsi Honkanen (Varatuomari: Harry Tast)

 Kirsi Honkanen

 31.7./15.8./vain netissä 23.8.

Helsinki

13.9.

Su

KV

 Kimmo Mustonen (Varatuomari: Attila Czegledi, Unkari)

 Reino Korpela

 

Lahti

19.9.

La

RYH

 José Manuel Conde Tarazaga, Espanja (Varatuomari: Kirsi Honkanen)

 Esa Ruotsalainen

 

Hyvinkää

20.9.

Su

RYH

 

 

 

Eckerö

27.9.

Su

KV

 Ingrid Hectors, Belgia

 Carmen Navarro Guisado, Espanja

 

Sastamala

27.9.

Su

RYH

 Juha Putkonen (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Marianne Holm

 11.8. / 1.9.

Hämeenlinna

3.10.

La

RYH

 

 

 

Hämeenlinna

4.10.

Su

RYH

 

 

 

Seinäjoki

24.10.

La

KV

 

 

 

Jyväskylä

7.11.

La

NORD

 

 

 

Jyväskylä

8.11.

Su

KV

 

 

 

Lahti

29.11.

Su

KV

 Janelle Robbins, Australia (Varatuomari: John R. Walsh, Irlanti)

 Regina Blessing, Saksa

 

Helsinki

5.12.

La

NORD, HeW-20

 

 

 

Helsinki

6.12.

Su

KV, V-20