Näyttelykalenteri 2020

>

Paikka

Aika

Pv

KV/NORD/KR/RYH

Kleinituomari

Ryhmätuomari

Ilm.pv. / Tulokset (M&R;MV & V)

Kajaani

12.1.

Su

KV

 Karl-Erik Johansson, Ruotsi

 Juha Putkonen

M&R: Ticapon Lots Of Love; MV: Graubube Liebe Roman; V: Quidam Krisanda

Turku

26.1.

Su

KV

 Valentinas Stiklius, Liettua (Hedi Kumm, Viro) (Varatuomari: Leif Ragnar Hjorth, Norja)

 Leif Ragnar Hjorth, Norja

 M&R: Tempore Answer Is;MV: Baileydream's Aragorn;V: Ralettes Schneemädchen

Parkano

2.2

Su

RYH

 Tanya Ahlman-Stockmari

 Tuula Savolainen

 M&R: Pienenpolun Lady Pernilla; MV: Pienenpolun Pikku Kettu Vuk; V: Ralettes Jugendliebe Lyyti

Jämijärvi

23.2.

Su

RYH

 Harto Stockmari(Varatuomari: Tuula Savolainen)

 Pekka Teini

 M&:R: Mylegend Moonshine; MV: Pienenpolun Princess Sweet Honey; V: Ralettes Jugendliebe Lyyti

Seinäjoki

7.3.

La

RYH

 Anneli Pukkila(Varatuomari: Hannu Talvi)

 Hannu Talvi

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Korpilahti

22.3.

Su

RYH

 Tapio Kakko (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Katja Partanen

 24.2. / vain netissä 2.3.

Eno / Joensuu

28.3.

La

RYH

 Tuula Savolainen

 Pekka Teini

 26.2.

Lahti

29.3.

Su

KV

 Regina Blessing, Saksa (Varatuomari: John R. Walsh, Irlanti)

 Regina Blessing, Saksa

 27.2./ vain netissä 1.3.

Imatra

11.4.

La

KR

 Augustin Ionescu, Romania

 Reino Korpela

 16.3. / vain netissä 22.3.

Seinäjoki

11.4.

La

RYH

 Jetta Tschokkinen

 Jari Fors

 11.3./22.3./vain netiss&uaml; 29.3.

Imatra

12.4.

Su

KR

 Birte Scheel, Tanska

 Birte Scheel, Tanska

 16.3. / vain netissä 22.3.

Vaasa

18.4.

La

KV

 Kerstin Nilsson, Tanska (Varatuomari: Zaza Omarov, Georgia)

 Beatrix Märki Casanova, Sveitsi

 16.3./vain netissä 23.3.

Laitila

18.4.

La

RYH

 Goran Gladic (Varatuomari: Esa Ruotsalainen)

 Goran Gladic

 20.3. / vain netissä 27.3.

Polvijärvi

18.4.

La

RYH

 Mari Lackman (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Mari Lackman

 19.3./vain netissä 23.3.

Sodankylä

25.4.

La

RYH

 Markku Kipinä

 Hannu Talvi

  30.3.

Kouvola

26.4.

Su

RYH

 Pirjo Aaltonen (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Jari Fors

 27.3.

Lahti

1.5.

Pe

RYH

 José Manuel Conde Tarazaga, Espanja (Varatuomari: Kirsi Honkanen)

 Esa Ruotsalainen

 5.4. / vain netissä 8.4.

Tampere

2.5.

La

NORD

 Rasma Ergle, Latvia

 Hilkka Salohalla

 29.2./31.3./vain netissä 7.4.

Haapavesi

2.5.

La

RYH

 Iuza Beradze, Tsekki (Varatuomari: Iuza Beradze, Tsekki)

 Erja Nummi

 2.4.

Koski tl

2.5.

La

RYH

 Helin Tenson

 Reino Korpela

 9.4.

Tampere

3.5.

Su

KV

 Jens Utke Ramsing, Tanska

 Jens Utke Ramsing, Tanska

 29.2./31.3./vain netissä 7.4.

Oulu

3.5.

Su

RYH

 Iuza Beradze, Georgia

 Hannu Talvi

 6.4.

Oulu

9.5.

La

NORD

 Dusko Piljevic, Serbia

 Maarit Hassinen

 2.3./30.3./vain netissä 20.4.

Loviisa

9.5.

La

RYH

 Leni Finne (Varatuomari: Hannele Jokisilta)

 Marianne Holm

 8.4.

Rantasalmi

9.5.

La

RYH

 Anneli Sutela

 Anneli Sutela

 17.4.

Sastamala

9.5.

La

RYH

 Kirsi Honkanen (Varatuomari: Irina Poletaeva)

 Irina Poletaeva

 5.4. / vain netissä 12.4.

Helsinki

16.5.

La

KV

 Kimmo Mustonen (Varatuomari: Attila Czegledi, Unkari)

 Reino Korpela

 16.3. / 6.4. / vain netissä 17.4.

Oulainen

16.5.

La

RYH

 Jari Fors

 Pirjo Aaltonen

 1.4. / 27.4.

Parikkala

16.5.

La

RYH

 Paula Rekiranta (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Hannu Talvi

 15.4. / vain netissä 22.4.

Ruovesi

16.5.

La

RYH

 Leni Finne

 Sanna Vakkilainen

 3.4. / 24.4. / vain netissä 4.5.

Rauma

17.5.

Su

KR

 Maarit Hassinen (Varatuomari: Eva Liljekvist Borg, Ruotsi)

 Tapio Eerola

 18.3. / 15.4. / vain netissä 20.4.

Mikkeli

21.5.

To

RYH

 Jari Fors

 Marianne Holm

 26.4. / vain netissä 30.4.

Kontiolahti

23.5.

La

KV

 Harri Lehkonen

 Harri Lehkonen

 21.4. / vain netissä 27.4.

Hyvinkää

23.5.

La

NORD

 Sari Holopainen (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Anneli Pukkila

 23.3. / 20.4. / vain netissä 27.4.

Maalahti

23.5.

La

RYH

 Mats Jonsson, Ruotsi (Varatuomari: Mats Jonsson, Ruotsi)

 Mats Jonsson, Ruotsi

 22.4. / 30.4. / vain netissä 8.5.

Kontiolahti

24.5.

Su

NORD

 Hanne Laine Jensen, Tanska

 Göran Bodegård, Ruotsi

 21.4. / vain netissä 27.4.

Keuruu

24.5.

Su

RYH

 Reino Korpela (Varatuomari: Reino Korpela)

 Maija Mäkinen

 20.4. / 3.5. / vain netissä 8.5.

Hamina

31.5.

Su

KV

 Maija Lehtonen (Varatuomari: Davor Javor, Kroatia)

 Maija Lehtonen

 31.3. / 30.4. / vain netissä 6.5.

Mynämäki / Aura

6.6.

La

RYH

 Aleksander Petrovic, Serbia (Varatuomari: Kurt Nilsson, Ruotsi)

 Leila Kärkäs

 6.5. / vain netissä 13.5.

Lammi/Hämeenlinna

6.6.

La

RYH

 Marja Talvitie (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Harto Stockmari

 11.5./vain netissä 15.5.

Alavus / Tuuri

7.6.

Su

KR

 Sari Holopainen (Varatuomari: Esa Ruotsalainen)

 Maarit Hassinen

 24.4. / 7.5./vain netissä 12.5.

Puolanka

7.6.

Su

RYH

 Reino Korpela (Varatuomari: Hannele Jokisilta)

 Silja Jokinen

 15.5. / vain netissä 20.5.

Pöytyä

7.6.

Su

RYH

 Kalvo Kriisk, Viro (Varatuomari: Leila Kärkäs

 Kalvo Kriisk, Viro

 20.4. / 11.5.

Espoo

13.6.

La

ERKKARI

 M&R: Rony Doedijns, Alankomaat; MV & VA: Arne Foss, Norja(Tuomarit ovat varalla toisilleen!)

 Ei ryhmää, vaan suoraan BIS: Rony Doedijns, Alankomaat

 18.5.

Pöytyä

13.6.

La

KR

 Hannele Jokisilta (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Mari Lackman

 15.5. / vain netissä 18.5.

Lieksa

13.6.

La

RYH

 Sari Holopainen (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Riitta Niemelä

 15.5./vain netissä 21.5.

Kotka

14.6.

Su

KR

 Tino Pehar, Kroatia (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Nina Janger

 11.5. / 18.5. / vain netissä 25.5.

Rovaniemi

27.6.

La

NORD

 William Blount, Irlanti

 Jussi Liimatainen

 vain 25.2. / 4.5. / 25.5. / vain netissä 1.6.

Pieksämäki

27.6.

La

KR

 Pirjo Aaltonen

 Pirjo Aaltonen

 24.5. / vain netissä 8.6.

Sastamala

27.6.

La

RYH

 Leila Kärkäs (Varatuomari: Leila Kärkäs)

 Pekka Teini

 4.5./1.6.

Karjaa / Raasepori

28.6.

Su

KR

 Markku Mähönen (Varatuomari: Zidy Munsterhielm-Ehnberg)

 Marja Talvitie

 27.4./25.5. / vain netissä 1.6.

Oulu

4.7.

La

KV

 Paavo Mattila (Varatuomari: Paavo Mattila)

 Angelika Kammerscheid-Lammers, Saksa

 11.5. / 8.6.

Sauvo

4.7.

La

RYH

 Reino Korpela (Varatuomari: Pekka Teini)

 Pekka Teini

 4.5. / 4.6.

Tuusniemi

4.7.

Su

RYH

 Johnny Andersson, Ruotsi

 Jose Homem De Mello, Portugali

 31.5. / vain netissä 8.6.

Forssa

5.7.

Su

KR

 Juha Kares (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Juha Kares

 1.6. / vain netissä 15.6.

Saarijärvi

11.7.

La

KR

 Jasna Matejcic, Kroatia

 Pirjo Aaltonen

 1.3. / 13.4./24.5./vain netissä 15.6.

Kalajoki

12.7.

Su

KV

 Laurent Heinesche, Luxemburg (Varatuomari: Laurent Heinesche, Luxemburg)

 Laurent Heinesche, Luxemburg

 13.5./10.6./vain netissä 15.6.

Joutsa

12.7.

Su

RYH

 

 

 

Mäntsälä

18.7.

La

KR

 Leif Lehmann Jörgensen, Tanska (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Leif Lehmann Jörgensen, Tanska

 19.6. / vain netissä 25.6.

Posio

18.7.

La

RYH

 Elina Haapaniemi (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Jari Fors

 23.6.

Helsinki

19.7.

Su

KR

 Hassi Assenmacher-Feyel, Saksa

 Ingrid Hectors, Belgia

 15.4./22.6./vain netissä 29.6.

Kemi

25.7.

La

KV

 Cathy Delmar, Irlanti

 Zeferino Silva, Portugali

 22.6.

Mikkeli

25.7.

La

KR

 Anneli Pukkila

 Tapio Kakko

 22.6. / vain netissä 6.7.

Pori

1.8.

La

KV

 Jose Homem De Mello, Portugali (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Harri Lehkonen

 27.5. / 24.6. / vain netissä 2.7.

Siikajoki

1.8.

La

RYH

 Hannu Talvi (Varatuomari: Markku Mähönen)

 Jari Fors

 31.5./6.7./vain netissä 15.7.

Isokyrö

2.8.

Su

RYH

 Hannu Talvi

 Pirjo Aaltonen

 2.7. / 9.7./vain netissä 19.7.

Kuopio

7.8.

Pe

KR

 Paula Heikkinen-Lehkonen

 Freddie Klindrup, Tanska

 14.6. / 5.7. / vain netissä 12.7.

Kuopio

8.8.

La

NORD

 Juha Putkonen

 Juha Putkonen

 14.6. / 5.7. / vain netissä 12.7.

Kuopio

9.8.

Su

KV

 Cristian Vantu, Romania

 Cristian Vantu, Romania

 14.6. / 5.7. / vain netissä 12.7.

Valkeakoski

15.8.

La

KR

 Oleg Vasiliev, Venäjä (Varatuomari: Oleg Vasiliev, Venäjä)

 Mari Pajaskoski

 28.6. / 15.7.

Kajaani

15.8.

La

RYH

 

 

 

Lappeenranta

15.8.

La

RYH

 

 

 

Raisio

16.8.

Su

KR

 

 

 

Kauhava

16.8.

Su

RYH

 Tapio Kakko (Varatuomari: Reino Korpela)

 Jari Fors

 24.7. / vain netissä 30.7.

Kouvola

22.8.

La

KR

 Jetta Tschokkinen

 Vija Klucniece, Latvia

 20.7. / vain netissä 27.7.

Heinola

23.8.

Su

KR

 Marie Petersen, Tanska

 Maija Mäkinen

 20.7. / vain netissä 27.7.

Helsinki

29.8.

La

NORD

 Paula Rekiranta (Varatuomari: Esa Ruotsalainen)

 Esa Ruotsalainen

 16.7./31.7./ vain netissä 4.8.

Ruovesi

29.8.

La

RYH

 

 

 

Riihimäki

30.8.

Su

KV

 

 

 

Mikkeli

5.9.

La

RYH

 

 

 

Seinäjoki

5.9.

La

RYH

 Reino Korpela (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Reino Korpela

 5.8. / vain netissä 21.8.

Helsinki, Kaivopuisto

6.9.

Su

ERKKARI

 

 Ei ryhmää, vaan suoraan BIS:

 

Joensuu

6.9.

Su

RYH

 

 

 

Porvoo

12.9.

La

KR

 

 

 

Hyvinkää

20.9.

Su

RYH

 

 

 

Eckerö

27.9.

Su

KV

 Ingrid Hectors, Belgia

 Carmen Navarro Guisado, Espanja

 

Sastamala

27.9.

Su

RYH

 Juha Putkonen (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Marianne Holm

 11.8. / 1.9.

Hämeenlinna

3.10.

La

RYH

 

 

 

Hämeenlinna

4.10.

Su

RYH

 

 

 

Seinäjoki

24.10.

La

KV

 

 

 

Jyväskylä

7.11.

La

NORD

 

 

 

Jyväskylä

8.11.

Su

KV

 

 

 

Helsinki

5.12.

La

NORD, HeW-20

 

 

 

Helsinki

6.12.

Su

KV, V-20