Näyttelykalenteri 2019

>

Paikka

Aika

Pv

KV/NORD/KR/RYH

Kleinituomari

Ryhmätuomari

Ilm.pv. / Tulokset (M&R;MV&V)

Kajaani

13.1.

Su

KV

 Roberto Schill, Romania

 Vytautas Baranauskas, Liettua

M&R: Basnauz Black Bernardo; MV: Ravasgang's Be Miss Fancy; V: Damirazin Edustuskelpoinen

Turku

19.1.

La

KV

 Paula Rekiranta

 Jochen H. Eberhardt, Saksa

 M&R: Famenhoffin Dream Come True; MV: Solvargens Be My Number One; V: Lecibsin Fill The Bill

Ilomantsi

19.1.

La

RYH

 Markku Kipinä

 Markku Kipinä

 M&R: Ei ilmoitettuja; MV: Ei ROP:ia; V: Ei ilmoitettuja!

Parkano

2.2.

La

RYH

 Jouko Leiviskä (Varatuomari: Juha Putkonen)

 Juha Putkonen

 M&R: Pienenpolun Lady Pernilla; MV: Cinnan Little Mister Martin; V: Pasifixin Lumi Hessu

Huittinen

10.2.

La

RYH

 Esa Ruotsalainen (Varatuomari: Irina Poletaeva)

 Esa Ruotsalainen

 M&R: Ei ROP:ia; MV: Tupsulan Baristo Kahvinmakuinen; V: Pasifixin Lumi Hessu

Joensuu

2.3.

La

KV

 Perttu Ståhlberg (Kari Granaas Hansen, Norja)

 Perttu Ståhlberg (Kari Granaas Hansen, Norja)

 M&R: Pienenpolun Lilla Milla; MV: Tirhan Travel Bug; V: Damirazin Edustuskelpoinen

Pello

2.3.

La

RYH

 Jouko Leiviskä

 Juha Putkonen

 M&R: Puhtituulen Silkkiliina; MV: Zibacan Brave Heart; V: Ei ROP:ia!

Joensuu

3.3.

Su

NORD

 Goran Gladic (Iren Naarits, Viro)

 Goran Gladic (Iren Naarits, Viro)

 M&R: Basnauz Black Bernardo; MV: Tirhan Travel Bug;V: Damirazin Edustuskelpoinen

Pello

3.3.

Su

RYH

 Harry Tast

 Pekka Teini

 M&R: Ei aikuis-ROP:ia!; MV: Vortex Wind C'est La Beauté; V: Ei ROP:ia!

Orimattila

10.3.

La

ERKKARI

 M&R: Lothar Mende, Saksa & MV & VA: Pirjo Aaltonen

 Ei ryhmiä vaan suoraan BIS: Lothar Mende, Saksa

 M&R: Pienenpolun Miss Vinha; MV: Tirhan Travel Bug; V: Thomdy Dom's Dimanto

Korpilahti

17.3.

Su

RYH

 Reino Korpela (Varatuomari: Juha Putkonen)

 Maarit Hassinen

 M&R: Old Harbor's Choco Colada; MV: Aristo Z Temnych Noci; V: Fores Vyzel

Turku

23.3.

La

KV

 Andrzej Kazmierski, Puola

 Kirsi Honkanen

 M& R: Pienenpolun Unelman Kaunotar; MV: Saliut Juodas Aksomas; V: Jenkkin's Arctic Queen

Lahti

30.3.

La

KV

 Lilian Fogh Christensen, Tanska (Tapio Kakko) (Varatuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen)

 Pekka Teini

 M & R: Tempore By The Way; MV: Peterline Toy Regtime; V: Ei ROP:ia!

Vaasa

13.4.

La

KV

 M&R & VA: Susanne Wendell; MV: Veli-Pekka Kumpumäki (Varatuomari: George Schogol, Georgia)

 Tomas Rohlin, Tanska

  M&R: Famenhoffin Dream Come True; MV: Baileydream's Fievel; V: Mosjöns Noah

Tohmajärvi / Kitee

14.4.

Su

RYH

 Hedi Kumm, Viro

 Reino Korpela

 M&R: Basnauz Black Bernardo; MV: Leniences Oneida; V: Pieniballeriina

Lappeenranta/Imatra

20.4.

La

NORD

 Jussi Liimatainen (Varatuomari: Rade Vesic, Serbia)

 Rade Vesic, Serbia

 M&R: Ei ROP:ia!; MV: Ei ROP:ia!; V: Ei ilmoitettuja!

Harjavalta

20.4.

La

RYH

 Jukka Kuusisto

 Paavo Mattila

 M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Koivulan Kartanon Veeti Valtteri; V: Ralettes Jugendliebe Lyyti

Laitila

27.4.

La

RYH

 Anneli Pukkila

 Tanya Ahlman-Stockmari

 M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: McQuinn's I Took The Prize; V: Lecibsin Fill The Bill

Ruovesi Huom! Ulkonäyttely!

27.4.

La

RYH

 Anneli Sutela (Varatuomari: Juha Putkonen)

 Juha Putkonen

 M&R: Mustaojan Odette; MV: Tirhan Jealous Sky; V: Ei ROP:ia!

Kiuruvesi

28.4.

Su

RYH

 Veli-Pekka Kumpumäki (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Maret Kärdi, Viro

 M&R: Sallaisen Mamman Mussukka; MV: Korianmäen Tirlittan; V: Pasifixin Lumi Aatos

Kouvola

28.4.

Su

RYH

 Tanya Ahlman-Stockmari (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Reino Korpela

 M&R: Black Berry Av Eas Garden; MV: Pienenpolun Lapin Timantti; V: Fores Vyzel

Lahti

1.5.

Ke

RYH

 Maarit Hassinen (Tuula Savolainen) (Varatuomari: Saija Juutilainen)

 Perttu Ståhlberg

  M&R: Tirhan Elite Coupe; MV: Leniences Oneida; V: Ei ilmoitettuja!

Tampere

4.5.

La

NORD

 Brian Carroll, Irlanti (Varatuomari: Gunnar Nymann, Tanska)

 Markku Mähönen

 M&R: Pienenpolun Lady Pernilla; MV: Tirhan Travel Bug; V: Tempore Forever

Lapua

4.5.

La

RYH

 Elina Haapaniemi (Varatuomari: Irina Poletaeva)

 Reino Korpela

 M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Ei ROP:ia!; V: Ei ilmoitettuja!

Pöytyä

4.5.

La

RYH

 Kirsi Honkanen

 Kirsi Honkanen

 M&R: Ei ROP:ia!; MV: Candybay's Tender Dayzee; V: Ei ilmoitettuja!

Tampere

5.5.

Su

KV

 Erika Häkkinen (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Brian Carroll, Irlanti

 M&R: Ei ROP:ia!; MV: Tirhan Travel Bug; V: Jenkkin's Arctic Queen

Raahe

5.5.

Su

RYH

 Kirsi Honkanen (Varatuomari: Leni Finne)

 Kirsi Honkanen

 M&R: Ansakan Pippuri Pirkko; MV: Pienenpolun Arctic Princess; V: Graubube Quecksilber

Helsinki

11.5.

La

KV

 Regina Blessing, Saksa

 Regina Blessing, Saksa

 M&R: Basnauz Black Brie; MV: Tirhan Travel Bug; V: Ralettes Jugendliebe Lyyti

Jämsä

11.5.

La

RYH

 Paula Heikkinen-Lehkonen (Varatuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen)

 Riitta Lahtovaara

 M&R: Pienenpolun Lady Betty; MV: Basnauz Bt Belushi; V: Ei ilmoitettuja!

Oulainen

11.5.

La

RYH

 Anneli Pukkila (Tuire Okkola)

 Juha Putkonen

 M&R: Ansakan Odusseus; MV: Pienenpolun Arctic Princess; V: Ei aikuis-ROP:ia!

Iisalmi

12.5.

Su

NORD

 Zorica Blomqvist, Ruotsi

 Eva Liljekvist Borg, Ruotsi

 M&R: Famenhoffin Candy King; MV: Ei ROP:ia; V: Ei aikuis-ROP:ia!

Mynämäki

18.5.

La

KR

 Kalvo Kriisk, Viro (Esko Nummijärvi)

 Maret Sunde, Norja (Esko Nummijärvi)

 M&R: Pienenpolun Priha; MV: Pienenpolun Lady Vilhelmiina; V: Ei ilmoitettuja!

Lestijärvi

18.5.

La

RYH

 Reino Korpela (Varatuomari: Reino Korpela)

 Sakari Poti

 M&R: Leinikan Ainoa Adonis; MV: Tregai Christy; V: Graubube Quecksilber

Pietarsaari/Luoto

18.5.

La

RYH

 Hanna-Riina Aho (Varatuomari: Kurt Nilsson, Ruotsi)

 Kurt Nilsson, Ruotsi

 M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Tirhan Added Value; V: Reginer's Divine Dream

Rautjärvi

18.5.

La

RYH

 Maija Mäkinen (Varatuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen)

 Perttu Ståhlberg

 M&R: Ei ROP:ia!; MV: Ginger Joe Visada Kartu; V: Ei ROP:ia!

Taivalkoski

18.5.

La

RYH

 Tapio Kakko (Varatuomari: Marja Talvitie)

 Marja Talvitie

 M&R: Leinikan We Will Rock You; MV: Ei ilmoitettuja!; V: Ei ilmoitettuja!

Rauma

19.5.

Su

KR

 Markku Kipinä (Varatuomari: Gabriela Ridarcikova, Slovakia)

 Markku Kipinä

 M&R: Tempore By The Way; MV: Candybay's Översöt Ancelina; V: Lecibsin Fill The Bill

Seinäjoki

19.5.

Su

RYH

 Kirsi Honkanen

 Tanya Ahlman-Stockmari

 M&:R:Famenhoffin Dream Come True; MV:Korianmäen Lordi Lancelot: V: Ei ilmoitettuja!

Sipoo

19.5.

Su

RYH

 Saija Juutilainen (Varatuomari: Jetta Tschokkinen)

 Jetta Tschokkinen

 M&R: Cadinan Stara; MV: Old Harbor's Follow Your Heart; V: Ei ilmoitettuja!

Hamina

25.5.

La

NORD

 Kurt Nilsson, Ruotsi (Varatuomari: Tomas Rohlin, Tanska)

 Tomas Rohlin, Tanska

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Eura

25.5.

La

RYH

 Esa Ruotsalainen (Varatuomari: Irina Poletaeva)

 Esa Ruotsalainen

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Sodankylä

25.5.

La

RYH

 Leila Kärkäs (Varatuomari: Saija Juutilainen)

 Leila Kärkäs

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Keuruu

26.5.

Su

RYH

 Kirsi Honkanen (Varatuomari: Hannu Talvi)

 Maija Mäkinen

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Sodankylä

26.5.

Su

RYH

 Saija Juutilainen (Saija Juutilainen)

 Tuula Savolainen

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Kangasniemi

30.5.

To

KR

 Paavo Mattila (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Paavo Mattila

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Imatra

8.6.

La

RYH

 Kirsi Honkanen (Varatuomari: Leni Finne)

 Kirsi Honkanen

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Kuusamo

8.6.

La

RYH

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Reino Korpela

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Rovaniemi

9.6.

Su

KV

 Lisbeth Campbell, Norja

 Per Kristian Andersen, Norja

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Alavus/Tuuri

9.6.

Su

KR

 Satu Ylä-Mononen (Varatuomari: Tuula Savolainen)

 Esa Ruotsalainen

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Jämsä

15.6.

La

KR

 Helin Tenson

 Katja Korhonen

 vain netissä 24.5.

Heinävesi

15.6.

La

RYH

 Paavo Mattila (Varatuomari: Saija Juutilainen)

 Paavo Mattila

 24.5.

Raasepori / Karjaa

30.6.

Su

KR

 Irina Poletaeva

 Alin Dumitrescu, Romania

 27.5. / vain netissä 3.6.

Orivesi

6.7.

La

KR

 Tuula Savolainen (Varatuomari: Goran Gladic)

 Maarit Hassinen

 4.6. / vain netissä 11.6.

Tuusniemi

6.7.

La

RYH

 Jurate Butkiene, Liettua

 Markku Mähönen

 3.6. / vain netissä 10.6.

Tuusula

7.7.

Su

NORD

 Anneli Pukkila (Varatuomari: Irina Poletaeva)

 Saija Juutilainen

 3.6. / vain netissä 12.6.

Oulu

13.7.

La

NORD

 Darko Drobnjak, Serbia

 Arvid Göransson, Ruotsi

 10.6. / vain netissä 17.6.

Mikkeli

13.7.

La

KR

 Anneli Pukkila (Varatuomari: Ralf Campbell, Norja)

 Ralf Campbell, Norja(Esko Nummijärvi)

 7.6. / vain netissä 14.6.

Oulu

14.7.

Su

KV

 Arvid Göransson, Ruotsi

 Jasna Matejcic, Kroatia

 10.6. / vain netissä 17.6.

Kemi

20.7.

La

KR

 Linda Volarikova, Slovakia

 Linda Volarikova, Slovakia

 19.6.

Kalajoki

21.7.

Su

KV

 Stavros Argyrou, Kypros (Varatuomari: Stavros Argyrou, Kypros)

 Maija Lehtonen

 20.5. / 17.6. / vain netissä 24.6.

Hyvinkää

21.7.

Su

KR

 Maarit Hassinen (Varatuomari: Marja Talvitie)

 Kostadin Shankov, Bulgaria

  14.6. / vain netissä 24.6.

Espoo

27.7.

La

KR

 Sari Holopainen (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Marianne Holmli, Norja

 26.6. / vain netissä 4.7.

Äänekoski

27.7.

La

RYH

 Tuula Savolainen (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Tuula Savolainen

 2.6. / 23.6. / vain netissä 30.6.

Pori

28.7.

Su

KV

 (Esko Nummijärvi) (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Tanya Ahlman-Stockmari

 23.5. / 20.6./ vain netissä 27.6.

Suonenjoki

28.7.

Su

RYH

 Esa Ruotsalainen (Varatuomari: Paavo Mattila)

 Hannu Talvi

 3.7.

Kuopio

3.8.

La

KV

 Massimo Inzoli, Italia

 Rony Doedijns, Alankomaat

 23.6. / 8.7.

Ii

3.8.

La

RYH

 Tuula Pratt (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Pekka Teini

 1.7. / vain netissä 15.7.

Maalahti

4.8.

Su

RYH

 Maija Mäkinen (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Matti Palojärvi

 2.7. / vain netissä 9.7.

Raisio

10.8.

La

KR

 Rob Douma, Alankomaat

 Zorica Blomqvist, Ruotsi

 13.6. / 8.7./ vain netissä 16.7.

Kotka

11.8.

Su

KV

 Sean Carroll, Irlanti (Varatuomari: Tuire Okkola)

 Marko Lepasaar, Viro

 15.7. / 22.7. / vain netissä 28.7.

Mäntsälä

11.8.

Su

RYH

 Zidy Munsterhielm-Ehnberg (Varatuomari: Markku Mähönen)

 Zidy Munsterhielm-Ehnberg

 16.7.

Kouvola

17.8.

La

KR

 Boris Spoljaric, Kroatia (Varatuomari: Hanne Laine Jensen, Tanska)

 Boris Spoljaric, Kroatia

 15.7. / vain netissä 22.7.

Kajaani

17.8.

La

RYH

 Maarit Hassinen

 Paula Rekiranta

 26.7./ vain netissä 31.7.

Rovaniemi

17.8.

La

RYH

 Anneli Pukkila

 Anneli Pukkila

 22.7.

Heinola

18.8.

Su

KR

 Laurent Heinesche, Luxemburg

 Pirjo Aaltonen

 15.7. / vain netissä 22.7.

Kyrö / Pöytyä

24.8.

La

RYH

 Kari Granaas Hansen, Norja (Varatuomari: Pedro Sanches Delerue, Portugali)

 Maarit Hassinen

 24.6. / 24.7. / vain netissä 1.8.

Helsinki, Kaivopuisto

25.8.

Su

ERKKARI

  James Newman, Iso-Britannia (Varatuomari: Tiina Taulos)

 Ei ryhmiä suoraan BIS: Tom Mather, Iso-Britannia

 1.8. /vain netissä 5.8.

Riihimäki

31.8.

La

NORD

 Maija Mäkinen (Varatuomari: Arne Foss, Norja)

 Stefan Sinko, Slovenia

 8.7. / 22.7. / vain netissä 30.7.

Kouvola

31.8.

La

RYH

 Paavo Mattila

 Paavo Mattila

 25.7. / vain netissä 5.8.

Riihimäki

1.9.

Su

KV

 Irina Poletaeva (Varatuomari: Carsten Birk, Tanska)

 Irina Poletaeva

 8.7. / 22.7. / vain netissä 30.7.

Vantaa

7.9.

La

NORD

 

 

 

Kihniö

7.9.

La

RYH

 Pirjo Aaltonen (Varatuomari: Maija Lehtonen)

 Pirjo Aaltonen

 22.7. / 5.8. / vain netissä 12.8.

Porvoo

14.9.

Su

KR

 Hannele Jokisilta

 Unto Timonen

 16.7. / 1.8. / vain netissä 6.8.

Hyvinkää

22.9.

Su

RYH

 

 

Eckerö

28.9.

La

KV

 Toshinoro Omura, Japani

 Jussi Liimatainen

 16.7. / 27.8. / vain netissä 3.9.

Hämeenlinna

5.10.

La

RYH

 

 

 

Hämeenlinna

6.10.

Su

RYH

 

 

 

Seinäjoki

26.-27.10.

La/Su

KV

 

 

 

Jyväskylä

9.11.

La

NORD

 Leila Kärkäs

 Åke Cronander, Ruotsi

 1.10. / 15.10. / vain netissä 21.10.

Jyväskylä

10.11.

Su

KV

 Tamas Jakkel, Unkari

 Tamas Jakkel, Unkari

 1.10. / 15.10. / vain netissä 21.10.

Helsinki

7.12.

La

NORD, HeW-19

 Hans-Erhard Grüttner, Saksa (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Maret Kärdi, Viro

 10.10./31.10./ vain netissä 11.11.

Helsinki

8.12.

Su

KV, V-19

 Helin Tenson (Varatuomari: Svend Lovenkjaer, Tanska)

 Marja Talvitie (Esko Nummijärvi)

 10.10./31.10./ vain netissä 11.11.