Näyttelykalenteri 2018

Paikka

Aika

Pv

KV/NORD/KR/RYH

Kleinituomari

Ryhmätuomari

Ilm.pv. / Tulokset (M&R;MV&V)

Kajaani

14.1.

Su

KV

 Hannu Talvi

 Maija Lehtonen

M&R: Basnauz Charlie Brown; MV: Graubube Orangefarben Orchidee; V: Legenda Tony Gold

Turku

20.1.

La

KV

  Rune Fagerström

 Arne Foss, Norja

M&R: Tempore Booby Trap; MV: Tirhan Best Bet; V: Lecibsin Fill The Bill

Parkano

3.2.

La

RYH

 Maija Mäkinen (Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

 Markku Kipinä

 M&R: Tempore Ten Yards; MV: Tirhan Jealous Sky; V: Ei ilmoitettuja!

Juuka

3.3.

La

RYH

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

 M&R:Pienenpolun Lady Fasupala;MV: Pienenpolun Lady Mannariina; V: Ei ROP:ia!

Sastamala

10.3.

La

ERKKARI

 Linda Jürgens, Viro(Varatuomari: Tapio Kakko)

 Linda Jürgens, Viro

  M&R: Pienenpolun Lady Betty; MV: Baileydream's Aragorn; V: Lecibsin Fill The Bill

Jämijärvi

17.3.

La

RYH

 Maija Mäkinen(Varatuomari: Pekka Teini)

 Pekka Teini

 M&R: Pasifixin Milla; MV: Tupsulan Baristo Kahvinmakuinen; V: Ei ilmoitettuja!

Joensuu/Eno

17.3.

La

RYH

 Jouko Leiviskä

 Mari Lackman

 M & R: Ei ilmoitettuja!; MV: Leniences Oneida; V: Ei ilmoitettuja!

Korpilahti

18.3.

Su

RYH

 Helin Tenson (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Helin Tenson

 M&R: Ei ilmoitettuja! MV: Pienenpolun Arctic Princess; V: Ei ilmoitettuja!

Lahti

24.3.

La

KV

 Markku Mähönen (Varatuomari: Johan Juslin)

  Markku Mähönen

 M&R: Almond Tree's What A Devil; MV: Tirhan Travel Bug; V: Pyryhelmin Amadeus

Kemijärvi

24.3.

La

RYH

 Elina Haapaniemi (Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

 Markku Kipinä

 M&R: Ei ROP:ia!; MV: Pienenpolun Arctic Princess; V: Ei ilmoitettuja!

Lappeenranta/Imatra

1.4.

Su

KR

 Anca Giura, Romania

 Miodrag Vretenicic, Montenegro

 M&R: Pienenpolun Lady Fasupala; MV: Ticapon Precious Man; V: Ei ROP:ia!

Lappeenranta/Imatra

2.4.

Ma

KV

 Miodrag Vretenicic, Montenegro

 Christian Jouanchicot, Ranska

 M&R: Rus Haus Vorhut Gerard De Kvin; MV: Leniences Oneida; V: Reginer's Freezing Charm

Vaasa

14.4.

La

KV

 Eva Nielsen, Ruotsi (Beatrix Märki Casanova, Sveitsi)(Varatuomari: Terje Lindström, Norja)

 Elina Haapaniemi

 M&R: Famenhoffin Dream Come True; MV: Solvargens Be My Third Wish; V: Legenda Tony Gold

Ruovesi

28.4.

La

RYH

 Juta Haranen, Viro (mv) & Anneli Sutela (m & r ä v)(Varatuomari: Markku Kipinä)

 Markku Kipinä

 M&R: Pienenpolun Lady Pernilla; MV: Baileydream's Aragorn; V: Thomdy Dom's Hermione

Kouvola

29.4.

Su

RYH

 Paavo Mattila(Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Maija Mäkinen

 M&R: Pienenpolun Priimus; MV: Tirhan New York Sour; V: Ei ilmoitettuja!

Lahti

1.5.

Ti

RYH

 Nedim Suta, Bosnia-Hertsegovina (Varatuomari: Harri Lehkonen)

 Harri Lehkonen

 M& R: Pienenpolun Lady Lakupala; MV: Baileydream's Aragorn; V: Jolly Janet Krisanda

Tampere

5.5.

La

NORD

 Laurent Heinesche, Luxemburg

 Carsten Birk, Tanska

 M&R: Pienenpolun Lady Pernilla; MV: Graubube Orangefarben Orchidee; V: Ei ROP:ia!

Kajaani

5.5.

La

RYH

 Jetta Tschokkinen

 Markku Mähönen

 M&R: Basnauz Black Bernardo; MV: Zibacan Baby Girl; V: Ei ROP:ia!

Parikkala

5.5.

La

RYH

 Kirsi Honkanen

 Pekka Teini

 M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Leniences Oneida; V: Ei ilmoitettuja!

Posio

5.5.

La

RYH

 Marja Talvitie (Tuula Savolainen)

 Esko Nummijärvi

 M&R: Ei ROP:ia; MV: Pienenpolun Arctic Princess; V: Ei ROP:ia!

Tampere

6.5.

Su

KV

 Juha Putkonen

 Juha Putkonen

 M&R: Famenhoffin Dream Come True; MV: Baileydream's Aragorn; V: Tempore Forever

Polvijärvi

6.5.

Su

RYH

 Tanya Ahlman-Stockmari(Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Hilkka Salohalla

 M&R: Basnauz Black Bernardo; MV: Pienenpolun Lady Vilhelmiina; V: Jääprinsessa

Oulu

12.5.

La

NORD

 Tuire Okkola

 Irina Poletaeva

 M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Pienenpolun Arctic Princess; V: Ei aikuis-ROP:ia!

Järvenpää

12.5.

La

KR

 Boris Baic, Slovenia(Varatuomari: Tino Pehar, Kroatia)

 Harto Stockmari

 M&R: Ramovet's Cheyletiella; MV: Damirazin Arvokas Aarre; V: Ei ilmoitettuja!

Loviisa

12.5.

La

RYH

 Maija Mäkinen (Soile Bister)(Varatuomari: Marja Talvitie)

 Maija Mäkinen (Soile Bister)

 M&R: Ticapon Like A Wish; MV: Cadinan Gunnar; V: Ei ilmoitettuja!

Mikkeli

12.5.

La

RYH

 Tuula Savolainen

 Säde Hohteri

 M&R: Ei ROP:ia!; MV: Ticapon Pearly Bay; V: Jolly Janet Krisanda

Seinäjoki

12.5.

Su

RYH

 Reino Korpela(Varatuomari: Juha Putkonen)

 Matti Palojärvi

 M&R: Pienenpolun Lady Pernilla; MV: Korianmäen Lord Lancelot; V: Damirazin Viidakon Velhotar

Seinäjoki

13.5.

Su

RYH

 Riitta Lahtovaara (Marja Talvitie)

 Sakari Poti

 M&R: Pienenpolun Lady Pernilla; MV: Korianmäen Lord Lancelot; V: Thomdy Dom's Dimantina

Helsinki

19.5.

La

KV

 Mark James, Iso-Britannia(Varatuomari: Dan Ericsson, Ruotsi)

 Paula Heikkinen-Lehkonen

 M&R: Tempore Answer Is; MV: Tirhan Xtra Factor; V: Ei ROP:ia!

Oulainen

19.5.

La

RYH

 Jouko Leiviskä(Varatuomari: Paavo Mattila)/font>

 Harto Stockmari

 M&R: Ansakan Ofelia; MV: Tirhan Added Value; V: Ei ROP:ia!

Rovaniemi

19.5.

La

RYH

 Tapio Kakko (Varatuomari: Marja Talvitie)

 Hannu Talvi

 M&R: Ei ilmoitettuja! MV: Snowrock's Cloudberry; V: Ei ilmoitettuja!

Hamina

20.5.

Su

NORD

 Åsa Fröding Andersson, Ruotsi (Varatuomari: Marko Lepasaar, Viro)

 Marko Lepasaar, Viro

 M&R: Tempore Free Kick; MV: Leniences Oneida; V: Ei ilmoitettuja!

Maalahti

20.5.

Su

RYH

 Markku Kipinä(Varatuomari: Markku Kipinä)

 Markku Kipinä

 M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Käpälän Neidon Mieli; V: Ukontuulen Jääkukka

Taivalkoski

20.5.

Su

RYH

 Tanya Ahlman-Stockmari

 Tanya Ahlman-Stockmari

 M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Pienenpolun Arctic Princess; V: Ei ilmoitettuja!

Joensuu

26.5.

La

KV

 Vanessa Williams-Wegmann, Iso-Britannia

 Harto Stockmari

 M&R: Famenhoffin Candy King; MV: Pienenpolun Lordi Lalli; V: Leniences Ubenci

Rauma

26.5.

La

KR

 Maija Mäkinen(Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Maija Mäkinen

 M&R: Ei ROP:ia!; MV: Ei ROP:ia!; V: Thomdy Dom's Dimanto

Keuruu

26.5.

La

RYH

 Esa Ruotsalainen (Varatuomari: Esa Ruotsalainen)

 Maija Lehtonen

 M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Tupsulan Baristo Kahvinmakuinen; V: Ei ilmoitettuja!

Vaasa

26.5.

La

RYH

 Susanne Wendell (Goran Gladic, Serbia)

 Matti Palojärvi

 M&R: Old Harbor's Diamonds Are Forever; MV: Ravasgang's Be Miss Fancy; V: Ei ROP:ia!

Joensuu

27.5.

Su

KR

 Francesco Cochetti, Italia (Paavo Mattila)

 Elena Agafonova, Italia

 M&R: Famenhoffin Candy King; MV: Tirhan Travel Bug; V: Reginer's Frozen Kiss

Mänttä-Vilppula

3.6.

Su

KR

 Maija Lehtonen

 Saara Sampakoski

 M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Tirhan Travel Bug; V: Ei ilmoitettuja!

Forssa

9.6.

La

KR

 Kerstin Nilsson, Tanska(Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Börje Espeland, Norja

 M&R: Tempore By The Way; MV: Baileydream's Aragorn; V: Tregai Snowflake Lizzie

Keitele

9.6.

La

RYH

 Riitta Lahtovaara(Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Matti Palojärvi

 M&R: Basnauz Black Bernardo; MV: Basnauz Bt Amalia; V: Ei ilmoitettuja!

Alavus/Tuuri

10.6.

La

KR

 Hannu Talvi (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Riitta Niemelä

 M&R: Pienenpolun Lady Pernilla; MV: Tirhan Travel Bug; V: Reginer's Frozen Kiss

Rovaniemi

16.6.

La

NORD

 Miroslaw Redlicki, Puola

 Jukka Kuusisto

 M&R: Graubube Jägermeister; MV: Snowrock's Cloudberry; V: Graubube Quecksilber

Salo

16.6.

La

KR

 Kostadin Shankov, Bulgaira(Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Rodi Hübenthal, Norja

 M&R: Candybay's Zayn Make My Day; MV: Valerina Ross Night Light; V: Lecibsin Fill The Bill

Reisjärvi

16.6.

La

RYH

 Tapio Kakko

 Eeva Resko

 M&R: Ei aikuis-ROP:ia!, MV: Tirhan Added Value; V: Reginer's Frozen Kiss

Kotka

17.6.

Su

NORD

 Jussi Liimatainen

 Leila Kärkäs

 M&R: Ramovet's Demodex; MV: Tirhan Travel Bug; V: Ei ilmoitettuja!

Karvia

17.6.

Su

RYH

 Irina Poletaeva(Varatuomari: Irina Poletaeva)

 Esko Nummijärvi

 M&R: Pienenpolun Lady Pernilla; MV: Kastanjan Bon Bon; V: Ukontuulen Jääkukka

Tuusniemi

30.6.

La

RYH

 Annaliisa Heikkinen

 Harto Stockmari

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Raasepori/Karjaa

1.7.

Su

KR

 Tuula Savolainen(Varatuomari: Branislav Rajic, Slovenia)

 Pirjo Aaltonen

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Oulu

7.7.

La

KV

 Maria-Marienka Dekaristou, Kreikka(Varatuomari: Maria-Marienka Dekaristou, Kreikak)

 Paula Heikkinen-Lehkonen

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Kokemäki

7.7.

La

RYH

 Markku Mähönen (Varatuomari: Tuula Savolainen)

 Tuula Savolainen

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Juva

8.7.

Su

KR

 Juta Haranen

 Anneli Sutela

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Joutsa

8.7.

Su

RYH

 Juha Putkonen

 Juha Putkonen

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Rusko

8.7.

Su

RYH

 Hans Almgren, Ruotsi

 Perttu Ståhlberg

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Mäntsälä

14.7.

La

KR

 Erika Häkkinen(Varatuomari: Liz-Beth Liljeqvist, Ruotsi)

 Liz-Beth Liljeqvist, Ruotsi

 vain netissä 19.6.

Laukaa

15.7.

Su

KR

 Goran Gladic, Serbia(Varatuomari: Eli-Marie Klepp, Norja)

 Goran Gladic, Serbia

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Ylivieska

21.7.

La

KV

 Susanne Wendell(Varatuomari: Anita Foley-Duggan, Irlanti)

 Anita Foley-Duggan, Irlanti

 vain netissä 21.6.

Helsinki

21.7.

La

KR

 Ineke Zwaartman-Pinster, Hollanti

 Ineke Zwaartman-Pinster, Hollanti

  21.6. / vain netissä 28.6.

Kemi

22.7.

Su

KV

 Tuula Pratt

 Esa Ruotsalainen

 18.6.

Pori

28.7.

La

KV

 Luis Gorjao-Henriques, Portugali(Varatuomari: Kari Järvinen)

 Riitta Lahtovaara

 21.6. / vain netissä 28.6.

Mikkeli

29.7.

Su

KV

 Harry Tast(Varatuomari: Arne Foss, Norja)

 Leif Hermann Jörgensen, Tanska

 18.6./ 2.7. / vain netissä 9.7.

Kuopio

3.8.

Pe

KR

 Marie Petersen, Tanska

 Gerard Cox, Irlanti

 2.7. / vain netissä 9.7.

Kuopio

4.8.

La

NORD

 Michael Leonard, Irlanti

 Paavo Mattila

 2.7. / vain netissä 9.7.

Isokyrö

4.8.

La

RYH

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa(Varatuomari: Harry Tast)

 Harry Tast

 4.7. / vain netissä 20.7.

Kinnula

4.8.

La

RYH

 Reino Korpela (Varatuomari: Juha Putkonen)

 Reino Korpela

 5.7.

Kuopio

5.8.

Su

KV

 Hilkka Salohalla

 Rafael Malo Alcrudo, Espanja

 2.7. / vain netissä 9.7.

Isokyrö

5.8.

Su

RYH

 Hannele Jokisilta(Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

 Pirjo Aaltonen

 4.7. / vain netissä 20.7.

Luumäki

5.8.

Su

RYH

 Juta Haranen, Viro

 Juta Haranen, Viro

 5.7.

Raisio

11.8.

La

KR

 Esko Nummijärvi

 Esko Nummijärvi

 13.7. / vain netissä 17.7.

Kuhmo

11.8.

La

RYH

 Kirsi Honkanen(Varatuomari: Kirsi Honkanen)

 Matti Palojärvi

 22.7.

Lappeenranta

11.8.

La

RYH

 Marja Talvitie(Varatuomari: Irina Poletaeva)

 Irina Poletaeva

 9.7. / vain netissä 16.7.

Kouvola

18.8.

La

KR

 Tomas Rohlin, Tanska

 Tomas Rohlin, Tanska

 16.7. / vain netissä 22.7.

Heinola

19.8.

Su

KR

 Ambjörn Lindqvist, Ruotsi

 Esa Ruotsalainen

 16.7. / vain netissä 22.7.

Riihimäki

26.8.

Su

NORD

 Jaroslava Ovesna, Tsekki (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Jaroslava Ovesna, Tsekki

 9.7. / 23.7. / vain netissä 30.7.

Helsinki, Kaivopuisto

26.8.

Su

ERKKARI

 Tiina Taulos(Varatuomari: Jussi Liimatainen)

 Ei ryhmiä, suoraan BIS: Ann-Christin Johansson, Ruotsi

 25.7. / vain netissä 6.8.

Helsinki

1.9.

La

KR

 Erika Häkkinen (Varatuomari: Paavo Mattila)

 Paavo Mattila

 18.7. / 1.8. / vain netissä 5.8.

Kihniö

1.9.

La

RYH

 Reino Korpela

 Paula Rekiranta

 16.7. / 31.7. / vain netissä 6.8.

Ähtäri

2.9.

Su

RYH

 Jouko Leiviskä(Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

 Sakari Poti

 31.7. / 12.8.

Porvoo

9.9.

Su

KR

 Tapio Eerola (Varatuomari: Leila Kärkäs)

 Regina Blessing, Saksa

 16.7. / 1.8. / vain netissä 6.8.

Joensuu

15.9.

La

RYH

 Paavo Mattila

 Paavo Mattila

 8.8. / vain netissä 15.8.

Hyvinkää

23.9.

Su

RYH

 Zidy Munsterhielm-Ehnberg(Varatuomari: Esko Nummijärvi)

 Marja Talvitie

 28.8.

Eckerö

29.9.

La

KV

 Åke Cronander, Ruotsi

 Nina Karlsdotter, Ruotsi

 16.7. / 27.8. / vain netissä 4.9.

Seinäjoki

27.10.

La

KV

 Reet Lint, Viro (Varatuomari: Gabriela Veiga, Portugali)

 Vitor Veiga, Portugali

 27.8. / 25.9. / vain netissä 30.9.

Jyväskylä

10.11.

La

NORD

 Glenway Dymock, Australia(Varatuomari: Harri Lehkonen)

 Pekka Teini

 1.10. / 15.10. / vain netissä 22.10.

Jyväskylä

11.11.

Su

KV

 Pekka Teini (Varatuomari: Paavo Mattila)

 Tapio Eerola

 1.10. / 15.10. / vain netissä 22.10.

Helsinki

15.12.

La

NORD, HeW-18

 Tanya Ahlman-Stockmari(Varatuomari: Esa Ruotsalainen)

 Jussi Liimatainen

 2.10. / 5.11. / vain netissä 19.11.

Helsinki

16.12.

Su

KV, V-18

 Peter L. Jensen, Tanska(Varatuomari: Marja Talvitie)

 Esa Ruotsalainen

 2.10. / 5.11. / vain netissä 19.11.