Näyttelykalenteri 2018

Paikka

Aika

Pv

KV/NORD/KR/RYH

Kleinituomari

Ryhmätuomari

Ilm.pv. / Tulokset (M&R;MV&V)

Kajaani

14.1.

Su

KV

 Hannu Talvi

 Maija Lehtonen

M&R: Basnauz Charlie Brown; MV: Graubube Orangefarben Orchidee; V: Legenda Tony Gold

Turku

20.1.

La

KV

  Rune Fagerström

 Arne Foss, Norja

M&R: Tempore Booby Trap; MV: Tirhan Best Bet; V: Lecibsin Fill The Bill

Parkano

3.2.

La

RYH

 Maija Mäkinen (Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

 Markku Kipinä

 M&R: Tempore Ten Yards; MV: Tirhan Jealous Sky; V: Ei ilmoitettuja!

Juuka

3.3.

La

RYH

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Sastamala

10.3.

La

ERKKARI

 Linda Jürgens, Viro(Varatuomari: Tapio Kakko)

 Linda Jürgens, Viro

  Ilmoittautuminen on päättynyt!

Jämijärvi

17.3.

La

RYH

 Maija Mäkinen(Varatuomari: Pekka Teini)

 Pekka Teini

 vain netissä 19.2.

Joensuu/Eno

17.3.

La

RYH

 Jouko Leiviskä

 Mari Lackman

 vain netissä 23.2.

Korpilahti

18.3.

Su

RYH

 Helin Tenson (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Helin Tenson

 26.2.

Lahti

24.3.

La

KV

 Markku Mähönen (Varatuomari: Johan Juslin)

  Markku Mähönen

 20.2. / vain netissä 23.2.

Kemijärvi

24.3.

La

RYH

 Elina Haapaniemi (Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

 Markku Kipinä

 19.2.

Lappeenranta/Imatra

1.4.

Su

KR

 Anca Giura, Romania

 Miodrag Vretenicic, Montenegro

 4.3.

Lappeenranta/Imatra

2.4.

Ma

KV

 Miodrag Vretenicic, Montenegro

 Christian Jouanchicot, Ranska

 4.3.

Vaasa

14.4.

La

KV

 Beatrix Märki Casanova, Sveitsi(Varatuomari: Terje Lindström, Norja)

 Elina Haapaniemi

 12.3. / vain netissä 19.3.

Ruovesi

28.4.

La

RYH

 Juta Haranen, Viro(Varatuomari: Markku Kipinä)

 Markku Kipinä

 14.3. / 4.4. / vain netissä 13.4.

Kouvola

29.4.

Su

RYH

 Paavo Mattila(Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Maija Mäkinen

 25.3.

Lahti

1.5.

Ti

RYH

 Nedim Suta, Bosnia-Hertsegovina (Varatuomari: Harri Lehkonen)

 Harri Lehkonen

 4.4./ vain netissä 8.4.

Tampere

5.5.

La

NORD

 Laurent Heinesche, Luxemburg

 Carsten Birk, Tanska

 28.2. / 3.4. / vain netissä 9.4.

Kajaani

5.5.

La

RYH

 Jetta Tschokkinen

 Markku Mähönen

 11.4. / vain netissä 15.4.

Parikkala

5.5.

La

RYH

 Kirsi Honkanen

 Pekka Teini

 3.4. / vain netissä 9.4.

Posio

5.5.

La

RYH

 Tuula Savolainen

 Esko Nummijärvi

 9.4.

Tampere

6.5.

Su

KV

 Juha Putkonen

 Juha Putkonen

 28.2. / 3.4. / vain netissä 9.4.

Polvijärvi

6.5.

Su

RYH

 Tanya Ahlman-Stockmari(Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Hilkka Salohalla

 9.4.

Oulu

12.5.

La

NORD

 Tuire Okkola

 Irina Poletaeva

 15.3./15.4./vain netissä 22.4.

Järvenpää

12.5.

La

KR

 Boris Baic, Slovenia(Varatuomari: Tino Pehar, Kroatia)

 Harto Stockmari

 16.3. / 13.4. / vain netissä 19.4.

Loviisa

12.5.

La

RYH

 Soile Bister (Varatuomari: Marja Talvitie)

 Soile Bister

 10.4. / vain netissä 17.4.

Mikkeli

12.5.

La

RYH

 Tuula Savolainen

 Säde Hohteri

 17.4.

Seinäjoki

12.5.

Su

RYH

 Reino Korpela(Varatuomari: Juha Putkonen)

 Matti Palojärvi

 12.4. / 18.4.

Seinäjoki

13.5.

Su

RYH

 Marja Talvitie

 Sakari Poti

 18.4. / vain netissä 26.4.

Helsinki

19.5.

La

KV

 Mark James, Iso-Britannia(Varatuomari: Dan Ericsson, Ruotsi)

 Paula Heikkinen-Lehkonen

 21.3./25.4./ vain netissä 30.4.

Oulainen

19.5.

La

RYH

 Jouko Leiviskä(Varatuomari: Paavo Mattila)/font>

 Harto Stockmari

 1.4./23.4./vain netissä 29.4.

Rovaniemi

19.5.

La

RYH

 Tapio Kakko (Varatuomari: Marja Talvitie)

 Hannu Talvi

 25.4.

Hamina

20.5.

Su

NORD

 Åsa Andersson, Ruotsi (Varatuomari: Marko Lepasaar, Viro)

 Marko Lepasaar, Viro

 24.4.

Maalahti

20.5.

Su

RYH

 Markku Kipinä(Varatuomari: Markku Kipinä)

 Markku Kipinä

 25.4. / vain netissä 2.5.

Taivalkoski

20.5.

Su

RYH

 Tanya Ahlman-Stockmari

 Tanya Ahlman-Stockmari

 23.4.

Joensuu

26.5.

La

KV

 Wanessa Williams-Wegmann, Iso-Britannia

 Harto Stockmari

 28.4. / vain netissä 3.5.

Rauma

26.5.

La

KR

 Maija Mäkinen(Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Maija Mäkinen

 26.3. / 26.4. / vain netissä 2.5.

Keuruu

26.5.

La

RYH

 Esa Ruotsalainen (Varatuomari: Esa Ruotsalainen)

 Maija Lehtonen

 15.4. / 30.4. / 10.5.

Vaasa

26.5.

La

RYH

 Goran Gladic, Serbia

 Matti Palojärvi

 28.4. / vain netissä 7.5.

Joensuu

27.5.

Su

KR

 Paavo Mattila

 Elena Agafonova, Italia

 28.4. / vain netissä 3.5.

Mänttä-Vilppula

3.6.

Su

KR

 Maija Lehtonen

 Saara Sampakoski

 27.4. / vain netissä 4.5.

Forssa

9.6.

La

KR

 Kerstin Nilsson, Tanska(Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Börje Espeland, Norja

 11.5. / vain netissä 16.5.

Keitele

9.6.

La

RYH

 Riitta Lahtovaara(Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Matti Palojärvi

 11.5.

Alavus/Tuuri

10.6.

La

KR

 Hannu Talvi (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Riitta Niemelä

 20.4. / 9.5. / vain netissä 14.5.

Rovaniemi

16.6.

La

NORD

 Miroslaw Redlicki, Puola

 Jukka Kuusisto

 24.4. / 14.5. / vain netissä 18.5.

Salo

16.6.

La

KR

 

 

 

Reisjärvi

16.6.

La

RYH

 Tapio Kakko

 Eeva Resko

 17.5. / vain netissä 30.5.

Kotka

17.6.

Su

NORD

 Jussi Liimatainen

 Leila Kärkäs

 15.5. / vain netissä 21.5.

Karvia

17.6.

Su

RYH

 Irina Poletaeva(Varatuomari: Irina Poletaeva)

 Esko Nummijärvi

 24.4. / 23.5.

Tuusniemi

30.6.

La

RYH

 Annaliisa Heikkinen

 Harto Stockmari

 4.6.

Raasepori/Karjaa

1.7.

Su

KR

 Tuula Savolainen(Varatuomari: Branislav Rajic, Slovenia)

 Pirjo Aaltonen

 30.4. / 28.5. / vain netissä 4.6.

Oulu

7.7.

La

KV

 Maria-Marienka Dekaristou, Kreikka(Varatuomari: Maria-Marienka Dekaristou, Kreikak)

 Paula Heikkinen-Lehkonen

 15.5. / 11.6.

Kokemäki

7.7.

La

RYH

 Markku Mähönen (Varatuomari: Tuula Savolainen)

 Tuula Savolainen

 6.6. / vain netissä 13.6.

Juva

8.7.

Su

KR

 Juta Haranen

 Anneli Sutela

 31.5. / vain netissä 12.6.

Joutsa

8.7.

Su

RYH

 Juha Putkonen

 Juha Putkonen

 25.4. / vain netissä 2.5.

Rusko

8.7.

Su

RYH

 Hans Almgren, Ruotsi

 Perttu Ståhlberg

 15.4. / 3.6. / vain netissä 8.6.

Mäntsälä

14.7.

La

KR

 

 

 

Laukaa

15.7.

Su

KR

 Soile Bister(Varatuomari: Eli-Marie Klepp, Norja)

 Soile Bister

 8.6. / vain netissä 17.6.

Ylivieska

21.7.

La

KV

 

 

 

Kemi

22.7.

Su

KV

 

 

 

Helsinki

22.7.

Su

KR

 

 

 

Pori

28.7.

La

KV

 Luis Gorjao-Henriques, Portugali(Varatuomari: Kari Järvinen)

 Riitta Lahtovaara

 24.5. / 21.6. / vain netissä 28.6.

Mikkeli

29.7.

Su

KV

 Harry Tast(Varatuomari: Arne Foss, Norja)

 Leif Hermann Jörgensen, Tanska

 18.6./2.7. / vain netissä 9.7.

Kuopio

3.8.

Pe

KR

 Marie Petersen, Tanska

 Gerard Cox, Irlanti

 

Kuopio

4.8.

La

NORD

 Michael Leonard, Irlanti

 Paavo Mattila

 

Isokyrö

4.8.

La

RYH

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa(Varatuomari: Harry Tast)

 Harry Tast

 4.7. / vain netissä 20.7.

Kinnula

4.8.

La

RYH

 Reino Korpela (Varatuomari: Juha Putkonen)

 Reino Korpela

 5.7.

Kuopio

5.8.

Su

KV

 Hilkka Salohalla

 Rafael Malo Alcrudo, Espanja

 

Isokyrö

5.8.

Su

RYH

 Hannele Jokisilta(Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

 Pirjo Aaltonen

 4.7. / vain netissä 20.7.

Luumäki

5.8.

Su

RYH

 

 

 

Raisio

11.8.

La

KR

 

 

 

Kuhmo

11.8.

La

RYH

 

 

 

Lappeenranta

11.8.

La

RYH

 

 

 

Kouvola

18.8.

La

KR

 Tomas Rohlin, Tanska

 Tomas Rohlin, Tanska

 16.7. / vain netissä 22.7.

Heinola

19.8.

Su

KR

 Ambjörn Lindqvist, Ruotsi

 Esa Ruotsalainen

 16.7. / vain netissä 22.7.

Riihimäki

26.8.

Su

NORD

 Jaroslava Ovesna, Tsekki (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Jaroslava Ovesna, Tsekki

 9.7. / 23.7. / vain netissä 30.7.

Helsinki, Kaivopuisto

26.8.

Su

ERKKARI

 

 Ei ryhmiä, suoraan BIS

 

Helsinki

1.9.

La

KR

 

 

 

Kihniö

1.9.

La

RYH

 Reino Korpela

 Paula Rekiranta

 16.7. / 31.7. / vain netissä 6.8.

Ähtäri

2.9.

Su

RYH

 

 

 

Porvoo

9.9.

Su

KR

 

 

 

Joensuu

15.9.

La

RYH

 

 

 

Hyvinkää

23.9.

Su

RYH

 

 

 

Eckerö

29.9.

La

KV

 Åke Cronander, Ruotsi

 Nina Karlsdotter, Ruotsi

 

Seinäjoki

27.10.

La

KV

 

 

 

Jyväskylä

10.11.

La

NORD

 

 

 

Jyväskylä

11.11.

Su

KV

 

 

 

Helsinki

15.12.

La

NORD

 

 

 

Helsinki

16.12.

Su

KV