Näyttelykalenteri 2016

Paikka

Aika

Pv

KV/KR/RYH

Kleinituomari

Ryhmätuomari

Ilm.pv. / Tulokset (M&R;MV&V)

Kajaani

15.1.

Su

KV

 Susanne Wendell (mv); Riitta Lahtovaara (m & r) ja Kurt Nilsson, Ruotsi (v.)

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

M&R: Ansakan Gimurantti Giia; MV: Ticapon Precious Man; V: Lecibsin Thunderbolt

Turku

21.1.

La

KV

  Linda Volarikova, Slovakia

 Elina Haapaniemi

M&R: Ticapon Abby's Boy; MV: Spitz Huset's Poppie; V: Marvellous Crystal Shine

Ilomantsi

22.1.

Su

RYH

  Harto Stockmari

 Mari Lackman

M&R: Pienenpolun Lady Amy; MV: Pienenpolun Mauno; V: Lecibsin Thunderbolt

Parkano

5.2.

Su

RYH

 Veli-Pekka Kumpumäki (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Markku Kipinä

 M&R: Pienenpolun Lady Ancelika; MV: Korianmäen Jacqueline; V: Tempore Design

Kauhava

18.2.

La

RYH

 Susanne Wendell (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Unto Timonen

 M&R: Korianmäen Nikita; MV: Basnauz BT Amalia; V: Tempore Design

Seinäjoki

18.3.

La

RYH

 Juha Putkonen (Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

 Juha Putkonen

 M&R: Famenhoffin Dream Come True; MV: Baileydream's Aragorn; V: Tempore Design

Korpilahti

19.3.

Su

RYH

 Tuula Savolainen (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Mari Lackman

 M& R: Pienenpolun Lady Ninja; MV: Baileydream's Aragorn; V: Ei ROP:ia!

Lahti

25.3.

La

KV

 Matti Tuominen (Varatuomari: Runge Fagerström)

  Pekka Teini

 M&R: Cadinan Ihmemies; MV: Ticapon Precious Man; V: Ei ROP:ia!

Jämijärvi

1.4.

La

RYH

 Markku Mähönen (Varatuomari: Esko Nummijärvi)

 Jari Fors

 M&R: Pasifixin Rihanna; MV: Graubube Meisterwerk; V: Jenkkin's Arctic Queen

Vaasa

8.4.

La

KV

 Veli-Pekka Kumpumäki (Varatuomari: Jurate Butkiene, Liettua)

 Cristine Watson, Kypros

 M&R: Gritty Wiggle's Avicii; MV: Baileydream's Aragorn; V: Tempore Design

Kuopio

8.4.

La

RYH

 Maija Lehtonen

 Maija Lehtonen

 M&R: Tempore News Cut; MV: Leniences Oneida; V: Ei ROP:ia!

Lappeenranta => Imatra

15.4.

La

KV

 Tuula Savolainen

 Augustin Ionescu, Romania

 M&R: Tempore Booby Trap; MV: Leniences Oneida; V: Ei ROP:ia!

Laitila

15.4.

La

RYH

 (Pekka Teini) Hilkka Salohalla

 Pekka Teini

 M&R: Candybay's Xelroy Skip; MV: Carson Grand Z Gipova; V: Lecibsin Fill The Bill

Pello

22.4.

La

RYH

 Esa Ruotsalainen

 Maija Lehtonen

 M&R: Graubube Jägermeister; MV: Snowrock's Cloudberry; V: Ei ROP;ia!

Outokumpu

23.4.

Su

RYH

 Karl-Erik Johansson, Ruotsi (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Dan Ericsson, Ruotsi

 M&R: Ei aikuis-ROP:ia; MV: Leniences Oneida; V: Hellä

Kiuruvesi

29.4.

La

RYH

 Tanya Ahlman-Stockmari (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Maija Mäkinen

 M&R: Magical Rose's Circles Of Love; MV: Pienenpolun Mauno; V: Ei ROP:ia!

Tohmajärvi

30.4.

Su

RYH

 (Irina Poletaeva) Paavo Mattila

 Hannu Talvi

 M&R: Black Berry Av Eas Garden; MV: Baileydream's Aragorn; V: Ei ilmoitettuja!

Hankasalmi

1.5.

Ma

RYH

 Maija Lehtonen

 Jari Fors

 M&R: Pienenpolun Unelman Kaunotar; MV: Tirhan Yapple Dapple; V: Ei ilmoitettuja!

Lahti

1.5.

Ma

RYH

 Rune Fagerström (Varatuomari: Pekka Teini)

 Pekka Teini

 M&R: Pienenpolun Lady Lakupala; MV: Leniences Oneida; V: Ei ilmoitettuja!

Sastamala

1.5.

Ma

RYH

 Jukka Kuusisto (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Jukka Kuusisto

 M&R: Orvon Vienoor; MV: Graubube Meisterwerk; V: Jenkkin's Arctic Queen

Tampere

6.5.

La

KV

 Harri Lehkonen (Varatuomari: Marija Kavcic, Slovenia)

 Andrzej Kazmierski, Puola

 M&R: Ihmeellinen Aton; MV: Baileydream's Aragorn; V: Lecibsin Emmanuel

Puolanka

6.5.

La

RYH

 Zidy Munsterhielm-Ehnberg (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Zidy Munsterhielm-Ehnberg

 M&R: Leinikan Äärimmäisen Suloinen; MV: Snowrock's Cloudberry; V: Ei ilmoitettuja!

Rovaniemi

6.5.

La

RYH

 Anneli Pukkila

 Irina Poletaeva

 M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Zibacan Brave Heart; V: Graubube Noch Besser

Savitaipale

6.5.

La

RYH

 Marja Talvitie

 Pirjo Aaltonen

 M&R: Pienenpolun Unelman Kaunotar; MV: Pienenpolun Miss Iines; V: Ei ilmoitettuja!!

Raahe

7.5.

Su

RYH

 Paula Rekiranta (Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

 M&R: Kuurakuonon Ace Of Hearts; MV: Pienenpolun Arctic Princess; V: Reginer's Divine Dream

Sipoo

7.5.

Su

RYH

 Johan Juslin (Varatuomari: Kirsi Honkanen)

 Marja Talvitie

 M&R: Tempore Blavod Original; MV: Cadinan Sigismund; V: Ei ilmoitettuja!

Varkaus

13.5.

La

KR

 Ingrid Hectors, Belgia

 Jo Schepers, Alankomaat

 M&R: Famenhoffin Candy King; MV: Leniences Oneida; V: Ei ROP:ia!

Ikaalinen

13.5.

La

RYH

 Pirjo Aaltonen (Varatuomari: Maija Sylgren)

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

 M&R: Tempore Ten Yards; MV: Carson Grand Z Gipova V: Kunhegyesi Bleki Sheela-Mano

Koski tl

13.5.

La

RYH

 Helin Tenson

 Anneli Pukkila

 M&R: Ei ilmoitettuja; MV: Ticapon Your Fairytale; V: Ei ROP:ia!

Laihia

13.5.

La

RYH

 Maija Mäkinen (Varatuomari: Kirsi Honkanen)

 Jari Fors

 M&R: Famenhoffin Dream Come True; MV: Solvargens Be My Third Wish; V: Kurjenpolun Erysipele Eileithyia

Lestijärvi

13.5.

La

RYH

 Tuula Pratt (Varatuomari: Juha Putkonen)

 Juha Putkonen

 M&R: Kuurakuonon Ace Of Hearts; MV: Ei ROP:ia!;V: Ei ROP:ia!

Eura

14.5.

Su

RYH

 Esko Nummijärvi (Varatuomari: Esko Nummijärvi)

 Pirjo Aaltonen

  M&R: Black Berry Av Eas Garden; MV: Candybay's Sonia Spellbinder; V: Ei aikuis-ROP:ia!

Lahti

14.5.

Su

RYH

 Paul Lawless, Irlanti (Varatuomari: Paul Lawless, Irlanti)

  Paul Lawless, Irlanti

 M&R: Pienenpolun Lady Lakupala; MV: Ticapon Precious Man; V: Ei ilmoitettuja!

Hamina

20.5.

La

KV

 Pierluigi Buratti, Italia

 Pierluigi Buratti, Italia

 M&R: Tempore By The Way; MV: Ticapon Precious Man; V: Ei ROP:ia!

Närpiö

20.5.

La

RYH

 Anneli Pukkila (Varatuomari: Markku Mähönen)

 Mari Lackman

  M& R: Korianmäen Kasper; MV: High-Glade's Klondiken Gold Vein; V: Ei ilmoitettuja!

Helsinki

21.5.

Su

KV

 Leif Lehmann Jörgensen, Tanska (Varatuomari: Karl-Erik Johansson, Ruotsi)

  Peter Machetanz, Saksa

  M&R: Tregai Charlie Aida; MV: Rus Haus Vorhut Klin Istvud; V: Xerxes Vyzel

Närpiö

21.5.

Su

RYH

 (Markku Mähönen) Irina Poletaeva (Varatuomari: Irina Poletaeva)

 Anneli Pukkila

  M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Tirhan Papaya Sling; V: Ei ROP:ia!

Hämeenkyrö

25.5.

To

RYH

 Esa Ruotsalainen (Varatuomari: Paavo Mattila)

 Esa Ruotsalainen

 M&R: Ei ROP:ia!; MV: Koivulan Kartanon Veeti Valtteri; V: Lecibsin Fill The Bill

Lieksa

27.5.

La

RYH

 Markku Kipinä (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Mari Lackman

  M&R: Dessein Queen Of Streets; MV: Leniences Oneida; V: Ei ROP:ia!

Sodankylä

27.5.

La

RYH

  Harto Stockmari (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Hannu Talvi

 M&R: Pienenpolun Miss Macy; MV: Snowrock's Pretty And Precious; V: Graubube Liebe Maxmillian

Rauma

28.5.

Su

KR

 Victor Lobakin, Azerbaidzhan (Varatuomari: Saija Juutilainen)

 Victor Lobakin, Azerbaidzhan

  M&R: Candybay's Xelroy Skip; MV: Ticapon Precious Man; V: Ralettes Inmitten Familien

Keuruu

28.5.

Su

RYH

 Tapio Kakko (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Markku Kipinä

 :M&R: Tempore Ten Yards; MV: Baileydream's Aragorn; V: Ei ROP:ia!

Heinävesi

10.6.

La

RYH

 Helin Tenson

 Helin Tenson

 M&R: Magical Rose's Circles Of Love; MV: Leniences Oneida; V: Ei ilmoitettuja!

Hämeenlinna

10.6.

La

RYH

 Veli-Pekka Kumpumäki (Varatuomari: Marja Talvitie)

 Marja Talvitie

 M&R: Ei ROP:ia!; MV: Vortex Wind Aurora; V: Ei ilmoitettuja!

Alavus

11.6.

Su

KR

 Tapio Kakko

 Matti Palojärvi

 :M&R: Famenhoffin Dream Come True; MV: Tirhan Pearly Bay; V: Damirazin Viidakon Valopilkku

Kuusamo

11.6.

Su

RYH

 Markku Kipinä (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Tuula Savolainen

 :M&R: Ei ROP:ia!; MV & V: Ei ilmoitettuja!

Pöytyä

17.6.

La

KR

 Harry Tast (Varalla Soile Bister)

 Leila Kärkäs

 M&R: Ei ilmoitettuja! MV: Candybay's Wannabe Belina; V: Ei ROP:ia!

Haapajärvi

17.6.

La

RYH

 Maija Lehtonen (Paavo Mattila) (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Jukka Kuusisto

 M&R: Ansakan Lazzarella; MV: Tirhan Added Value; MV: Ralettes Schneerose

Kotka

18.6.

Su

KV

 Jadranka Mijatovic, Kroatia (Varatuomari: Saija Juutilainen)

 Ligita Zake, Latvia

 M&R: Tempore Free Kick; MV: Vortex Wind Aurora; V: Ei ROP:ia!

Rovaniemi

25.6.

Su

KV

 Roger Vanhoenacker, Belgia

 Nina Karlsdotter, Ruotsi

 M&R: Graubube Jägermeister; MV: Pienenpolun Arctic Princess; V: Ei ROP:ia!

Tuusula

1.7.

La

KR

 Ernie Paterson, Iso-Britannia (Francesco Di Paola Nuzzo, Italia) (Varatuomari: Harry Tast)

 Francesco Di Paola Nuzzo, Italia

 M&R: Candybay's Xevyn Cheek; MV: Tirhan Best Bet; V: Ei ROP:ia!

Kouvola

1.7.

La

RYH

 Kalvo Kriisk, Viro (Varatuomari: Tuula Savolainen)

 Tuula Savolainen

 M&R: Ticapon Like A Wish; MV: Leniences Oneida; V: Ei ilmoitettuja!

Riihimäki

2.7.

Su

KV

 Johan Juslin (Varatuomari: Kari Granaas Hansen, Norja)

 Jussi Liimatainen

 M&R: Black Berry Av Eas Garden; MV: Tirhan Jamaican Thunder; V: Xerxes Vyzel

Tuusniemi

2.7.

Su

RYH

 Ligita Zake, Latvia

 Leila Kärkäs

 M&R: Sallaisen Mamman Mussukka; MV: Kamu; V: Thomdy Dom's Hermione

Mikkeli

8.7.

La

KR

 Annaliisa Heikkinen

 Annaliisa Heikkinen

  M&R: Basnauz Black Brie; MV: Tirhan Pearly Bay; V: Ei ilmoitettuja!

Ylivieska

9.7.

Su

KV

 Theo Leenen, Belgia

 Theo Leenen, Belgia

 M&R: Black Berry Av Eas Garden; MV: Baileydream's Aragorn; V: Ralettes Schneerose

Raasepori / Karjaa

9.7.

Su

KR

 Marja Talvitie (Karl-Erik Johansson, Ruotsi) (Varatuomari: Marja Talvitie)

 Karl-Erik Johansson, Ruotsi

 M&R: Ei ROP:ia!; MV: Tirhan Best Bet; V: Marvellous Crystal Shine

Hyvinkää

15.7.

La

KR

 Leos Jancik, Tsekki (Varatuomari: Marja Talvitie)

 Leos Jancik, Tsekki

 M&R: Tempore Aber Doch; MV: Kastanjan Bon Bon; V: Ei ilmoitettuja!

Oulu

15.7.

La

KV

 Maja Korosec, Slovenia

 Maja Korosec, Slovenia

 M&R: Mystic Miracle Miss Mini; MV: Baileydream's Aragorn; V: Ralettes Schneerose

Oulu

16.7.

Su

KV

 Iuza Beradze, Tsekki

 Iuza Beradze, Tsekki

 M&R: Bareen Justiina; MV: Pienenpolun Arctic Princess; V: Ralettes Schneerose

Kemi

22.7.

La

KV

 Ligita Zake, Latvia

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

 M&R: Pienenpolun Larenze; MV: Graubube Gaudi; V: Ei aikuis-ROP:ia!

Saarijärvi

23.7.

Su

KR

 (Martha Heine, Saksa) Anca Giura, Romania

 Paula Heikkinen-Lehkonen

 M&R: Black Berry Av Eas Garden; MV: Baileydream's Aragorn; V: Ukontuulen Jääkukka

Helsinki

28.7.

Pe

KV

  Renee Sporre-Willes, Ruotsi (Varatuomari: Harri Lehkonen)

 Diane Anderson, USA

 M&R: Backinblack; MV: Tirhan Nick At Night; V: Ei ilmoitettuja!

Kajaani

29.7.

La

RYH

 Juta Haranen, Viro (m&r & va) & Soile Bister (mv)

 Marie Butler, Irlanti

 M&R: Snowrock's Bodyguard; MV: Ei ROP:ia!; V: Natan Perlowy Ogrod

Pori

30.7.

Su

KV

 (Nikola Smolic, Kroatia) Janiki Steinbock, Israel

 Esko Nummijärvi

 M&R: Tempore By The Way; MV: Kastanjan Zante; V: Jenkkin's Arctic Queen

Kuopio

5.8.

La

KV

 Jussi Liimatainen

 Harri Lehkonen

 M&R: Basnauz Black Bernardo; MV: Tirhan Travel Bug; V: Ei ilmoitettuja!

Lappeenranta/Luumäki

5.8.

La

RYH

 Anneli Pukkila

 Anneli Pukkila

 M&R: Backinblack;MV: Pienenpolun Lordi Lalli; V: Ei ilmoitettuja!

Siikajoki

5.8.

La

RYH

 Pirjo Aaltonen (Varatuomari: Markku Mähönen)

 Pirjo Aaltonen

 M&R: Lapintähti Talvi-Kide; MV: Pienenpolun Arctic Princess; V: Ei ilmoitettuja!

Valkeakoski

6.8.

Su

KR

 Dubravka Reicher, Kroatia (Varatuomari: Maret Kärdi, Viro)

 Andrzej Szutkiewicz, Puola

 M&R: Orvon Vienoor; MV: High-Glade's Klondiken Gold Vein; V: Ei ROP:ia!

Turku

12.8.

La

KR

 Marja Talvitie

 Harry Tast

 M&R: Blac Berry Av Eas Garden; MV: Pienenpolun Lapin Timantti; V: Lecibsin Taffy

Joensuu

12.8.

La

KV

 Galyah Litova, Bulgaria (Spela Briski Cirman, Slovenia) (Varatuomari Dan Ericsson, Ruotsi)

 (Spela Briski Cirman, Slovenia) Galyah Litova, Bulgaria

 M&R: Famenhoffin Candy King; MV: Efren Manie; V: Leniences Ubenci

Luumäki

12.8.

La

RYH

 Leila Kärkäs

 Maija Lehtonen

 M&R: Cadinan Isadora; MV: Ticapon Magical Princess; V: Ei ilmoitettuja!

Ristiina

12.8.

La

RYH

 Maija Mäkinen (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Maija Mäkinen

 M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Tirhan Peraly Bay; V: Ei ilmoitettuja!

Seinäjoki

12.8.

La

RYH

 Kirsi Honkanen (Varatuomari: Paavo Mattila)

 Sakari Poti

 M&R: Korianmäen Kasper; MV: Korianmäen Lord Lancelot; V: Ei ROP:ia!

Joensuu

13.8.

Su

KR

 Michel Griol, Ranska (Varatuomari: Markku Mähönen)

 Michel Griol, Ranska

  M&R: Famenhoffin Candy King; MV: Kroshka-Horoshka Aromatny Pryanik; V: Leniences Ubenci

Mäntsälä

13.8.

Su

RYH

 Helin Tenson (Varatuomari: Rainer Vuorine)

 Helin Tenson

 M&R: Cadinan Ihanainen; MV: Tregai My Fair Princes; V: Ei ilmoitettuja!

Seinäjoki

13.8.

Su

RYH

 Jari Fors (Varatuomari: Kirsi Honkanen)

 Jari Fors

 M&R: Korianmäen Kasper; MV: Kastanjan Bon Bon; V: Ei ROP:ia!

Kouvola

19.8.

La

KR

 Juta Haranen, Viro

 Marija Kavcic, Slovenia

 M&R: Cadinan Ihanainen; MV: Pienenpolun Giorgio Armani; V: Ei ilmoitettuja!

Ristijärvi

19.8.

La

RYH

 (Jari Fors) Hilkka Salohalla

 (Jari Fors) Hilkka Salohalla

 M&R: Snowrock's Bodyguard; MV: Pienenpolun Arctic Princess; V: Ei ilmoitettuja!

Ruovesi

19.8.

La

RYH

 Juha Putkonen (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Juha Putkonen

 M&R: Lecibsin Tuuliviiri; MV: Baileydream's Aragorn; V: Ukontuulen Jääkukka

Heinola

20.8.

Su

KR

 Attila Czegledi, Unkari

 Marja Talvitie

 M&R: Black Berry Av Eas Garden; MV: Baileydream's Aragorn; V: Ei ilmoitettuja!

Janakkala / Tervakoski

26.8.

La

KR

 (Riitta Lahtovaara) Tapio Eerola

 Kirsi Honkanen

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Mäntyharju

26.8.

La

KR

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (Varatuomari: Maija Lehtonen)

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Pyhäjoki / Yppäri

26.8.

La

RYH

 (Hannu Talvi) Esko Nummijärvi (Varatuomari: Esko Nummijärvi)

 Hannu Talvi

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Helsinki, Kaivopuisto

27.8.

Su

Erkkari

 Henrik Johansson, Ruotsi (Varatuomari: Tiina Taulos)

 Ei ryhmiä, suoraan BIS: Rainer Vuorinen

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Helsinki

3.9.

Su

KR>

 Anne-Chaterine Edoff, Ruotsi

 Saija Juutilainen

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Porvoo

9.9.

La

KR

 Petra Schultheiss, Saksa

 Paavo Mattila

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Muurame

9.9.

La

RYH

 Zeljka Fon Zidar, Slovenia (Varatuomari: Irina Poletaeva)

 Alexander Shishkin, Valko-Venäjä

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Äänekoski

16.9.

La

RYH

 Tapio Kakko (Varatuomari: Paavo Mattila)

 Leila Kärkäs

 28.8.

Hyvinkää

17.9.

Su

RYH

 Pirjo Aaltonen (Varatuomari: Zsuzsanna Balogh, Unkari)

 Riitta Lahtovaara

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Eckerö

30.9.

La

KV

 Kerstin Nilsson, Tanska

 Elina Haapaniemi

 4.9.

Jyväskylä

14.10.

La

KV

 Wilma Roem, Alankomaat (Varatuomari: Elina Haapaniemi)

 Chan Weng Woh, Malesia

 4.9. / 18.9. / vain netissä 25.9.

Jyväskylä

15.10.

Su

KV

 Elina Haapaniemi (Varatuomari: Saija Juutilainen)

 Saija Juutilainen

 4.9. / 18.9. / vain netissä 25.9.

Seinäjoki

28.10.

La

KV

 Maija Lehtonen

 Maija Lehtonen

 28.8. / 26.9. / vain netissä 29.9.

Tampere

25.11.

La

KR

 June Wall, Irlanti (Varatuomari: Piotr Krol, Puola)

 Pekka Teini

 27.9. / 24.10. / vain netissä 30.10.

Tampere

26.11.

Su

KV

 Pekka Teini (Varatuomari: Birthe Scheel, Tanska)

 Audrone Babianskiene, Liettua

 27.9. / 24.10. / vain netissä 30.10.

Helsinki

8.12.

Pe

KV, HeW-17

 Monika Petermayer, Itävalta (Varatuomari:Leif-Herman Wilberg, Norja)

 Pirjo Aaltonen

 2.10. / 1.11. / vain netissä 13.11.

Helsinki

9.12.

La

KV, PMV-17

 Ekaterina Senashenko, Venäjä (Varatuomari: Gunnar Nymann, Tanska)

 Bo Skalin, Ruotsi

 2.10. / 1.11. / vain netissä 13.11.

Helsinki

10.12.

Su

KV, V-17

 Hanna-Riina Aho (Varatuomari: Leila Kärkäs)

 Pekka Teini

 2.10. / 1.11. / vain netissä 13.11.